Mamici iulie august 2008 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!! Am intrat sa va salut ca sa nu ma dati uitarii!!! Cietsc din urma si revin...

Cristina 14+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...buna gagici...eu am slabit...yupiiiiiiiii
..nu-mi vine sa cred...in cateva zile am slabit suficient cat sa se vada..si sa-mi spuna si colegii de la servici...

...macar atat..
...pe bebe il simt din ce in ce mai puternic si mai des...si sunt f fericita din cauza asta...vreau doar sa m-i se confirme ca e fetita...pt ca stiu ca e fetita...ma rog...asa simt..

...daca la ecograf saptamana viitoare o sa vad vreo putzulica...asta este...se mai intampla...inca un motiv in plus sa-l strand de gat pe barbatu-meu care cica e acasa luni..da..da....si noi il credem..

..glumeam..o sa fie bine si baiat...

Va pup,

Cami


pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...buna gagici...eu am slabit...yupiiiiiiiii
..nu-mi vine sa cred...in cateva zile am slabit suficient cat sa se vada..si sa-mi spuna si colegii de la servici...

...macar atat..
...pe bebe il simt din ce in ce mai puternic si mai des...si sunt f fericita din cauza asta...vreau doar sa m-i se confirme ca e fetita...pt ca stiu ca e fetita...ma rog...asa simt..

...daca la ecograf saptamana viitoare o sa vad vreo putzulica...asta este...se mai intampla...inca un motiv in plus sa-l strand de gat pe barbatu-meu care cica e acasa luni..da..da....si noi il credem..

..glumeam..o sa fie bine si baiat...

citeam mai sus...si am vazut ca cineva scria ca nu a baut cafa...eu de vreo cateva saptamani beau cafea...cate putin ce-i drept...o jumatate de cescuta..dr a zis ca nu-i nici o problema..


Va pup,

Cami


pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu sunt bine sanatoasa,va citesc mereu dar n-am noutati de relatat...tot grasa si frumoasa sunt!!!



Ana-Maria22+
am oMARIA!!!AMR 18sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Cristina_P, Vios bine ati venit, sarcina usoara in continuare.
Bujo bafta azi la medic, sper sa vii cu vesti bune.
Pe mine iar m-au luat durerile, ma linistisem ca timp de vreo 4-5 zile nu ma mai durut uterul. Abea astept sa vina medicul din concediu, cred ca o sa ma internez.

17+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Posomorata dimineatza asta aici in uk.
Camy ma bucur pt tine.
Cristina bine ca mai dai un semn.
Jjovana e bine ca papi mai variat. Sa speram ca reusesti macar sa stagnezi cu greutatea. Legumele eu zic sa nu le fierbi mai bine le faci la abur daca nu ai aparat o strecuratoare pusa peste o oala cu apa si acoperita cu un capac, in apa fierte isi pierde multe din vitamine, asa stiu eu.
Carisma eu de cand am aflat de sarcina nu mai dorm pe burta dorm ori pe o parte ori pe alta cu o perna intre genunchi. Bine ca acuma e si mare burtica si nici sa vreau nu as putea.
Lori fa si tu cat poti menajeaza-te ca nu iti ridica nimeni statuie la servici. Si eu am mai baut asa de gust cate un capucino da facut cu lapte nu cu apa. Din cand in cand nu are nimic.
Dia asta cu latimea in bazin si etc e old wives tales adik cel putin asa se zice aici, oasele de la bazin cand ajungi pe la 8 luni deja o sa inceapa sa se miste ca sa faca loc lui bebe sa coboare, se deplaseaza cum ar veni si ai sa simti ceva durere la oasele bazinului mai spre sf sarcinii pt ca apasa bebe pe ele cum se lasa tot mai jos, dar dupa sarcina trece. Si cand bebe coboara oasele de la capul lui se suprapun ca sa poata sa iasa mai usor pe acolo. Natura a avut grija de toate.
Bafta la eco azi, tinem pumnii sa fie bine.
Sursula cu placere.
Atb cu placere. Poate esti mai nervoasa dim ca nu ti-ai implinit somnul si eu is cam nervoasa dim ca desi dorm toata noaptea dim la 7 7 si ceva cand se trezeste fata eu as mai dormit oleaca.
Anaxena
Violeta uff imi pare rau sa aud ca iar te doare, tinem pumnii sa fie bine.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mada, nu am cum sa stau deoparte!!!AM devenit dependenta de odisee...Felicitari pt cumparaturi; chiar acum ma uitam pe pozele tale. Sa porti sanatoasa panatalonii, bluzita si pantofii!!!
Dr_Anca, felicitari pt fetita!!!
Atb, felicitari pentru baietel!!! Deja incepe sa se echilibreze balanta!!!
Pe mine m-a trimis acasa de la serviciu. Sa tot ai un sef ca al meu!!!

Cristina 14+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Lcazangiu sa stii ca ciocolata calda si cappucino sunt mai putin nocive decat cafeau sau cola.Mie cand mi-e pofta beau linistita un cappucino si cateodata si cola.
Jjovana esti de admirat ca desi esti gravida tii regim.Felicitari!
Pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Cristina ms.
Tecky si eu beau cicolata calda sau capucino asa cand am pofta ca eu oricum nu is mare bautoare de cafea adik nu beau decat f rar si atunci un espresso din ala beton. Da in rest is cu variantele mai soft mai ales ciocolata calda imi iau din aia cu diverse arome la pliculete mici.
Bai eu am un somn de la vremea asta de numa tot casc ca afara e o ceata deasa si apasatoare si e intunecat. Uff ma dispera vremea asta cand s-o face frumos odata?, ca eu nu mai am rabdare.


---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Heloo burticilor! Ce faceti azi? Cum va simtiti? Mie imi place si ziua de azi ca e la fel de insorita ca si cea de ieri!

Narcisa vorbesti de lucruri sfinte mama - masaj si gimnastica la birou! Mie ar fi trebuit sa-mi cumpere o canapea pe perioada sarcinii ca sa am unde sa ma intind sa ma odihnesc 10min la 2H. Pentru ca o canapea chiar nu ar fi incaput nicaieri in banca, au spus ca o sa-mi ia un fotoliu rabatabil - ideea este ca sunt obligati de lege sa-mi asigure acest spatiu de relaxare, dat fiind ca locul meu de munca este f static - la birou toata ziua. Ia ghici, au luat ceva pana acum? Bineinteles ca nu. Dar asta e in Romania cu drepturile si obligatiile.

Irda ma bucur tare mult pt tine ca eco morfo a fost ok si ca BB a ramas fetita asa cum doreai!

Cristina p bu=ine ai venit, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Vios bun venit si tie! Multa sanatate iti doresc si tie si lui BB! Da multe peripetii ai mai avut pana acum saraca de tine! Bine ca pana la urma s-au rezolvat toate! Eu totusi nu inteleg cum poate sa spuna dr ca se modifica DPN de pe 12 pe 15! Mi se pare aberant, ca doar BB nu sta cu ceasul in mana si zice-gata, am implinit fix 40saptamani, maine trebuie sa ies! E atat de relativa toata treaba asta incat mi se pare o afirmatie inutila!

Danangie nu ma pricep la leacuri babesti dar eu zic ca cel mai bine e sa intrebi dr. E cel mai in masura sa-ti raspunda! Sper sa te simti mai bine azi, sa nu te mai doara stomacelul!

Ankalaura ce fericita trebuie sa fii sa locuiesti intr-un astfel de cartier! Super tare! Le ai pe toate la indemana!

Atb te inteleg perfect, si eu vreau sa intru mai repede in concediu prenatal, dar mai am de asteptat pana la jumatatea lui mai! Oricum dimineata n-am nici o tragere de inima sa merg la serviciu. Nervoasa nu pot sa spun ca sunt, dar sunt tare plictisita si sictirita! Nu mai am nici un chef!

Sursula se poate sa simmti pe BB la 15 s - la mine asa a fost, cu toate ca nu eram sigura ca e asa. dar m-am convins ca asa era in saptaminile urmatoare!

Dia Filipas bafta azi la eco, sa vii cu vesti bune! Si distractie placuta in weekend la Cluj!

Carissma nu stiu daca exista vreo interdictie cu privire la dormitul pe burta, doar ca nu prea e confortabila pozitia. Eu cel putin nu mai pot de mult sa stau pe burta, nici macar la inceput cand inca nici nu se vedea si trebuia sa ma fortez sa dorm asa fiindca am uterul retrovers si dr mi-a spus ca bb trebuie sa se aseze bine si eu trebuie sa-l ajut. Asta in conditiile in care mie tot timpul mi-a placut sa dorm pe burta! Asa ca daca poti si te simti bine nu vad de ce sa nu stai cum vrei.

Gata, m-am intins o gramada! Va pup si vb mai tarziu!

Anna 18+ cu Maria
AMR 22
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput