Gradinita Adrianei Bahmuteanu/Happy little House

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

http://www.casafericirii.ro/




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ba eu cred ca atat dureaza sa gasesti educatoare bune, nu cred ca sunt pe toate drumurile.
De fapt, asta-i cheia!

Si eu sunt de parere ca nu directorul sau patronul face educatia copiilor. Un manager/un patron bun poate racola cei mai priceputi oameni.
Si repet, cheia sta tocmai in selectia personalului. Nimic nu e mai important decat calitatea educatoarelor.
A nu se intelege ca sunt vreo admiratoare, deloc. Dar de ce-ar fi imposibil sa inteleaga ca o afacere de succes in domeniul asta inseamna mai mult decat sediu si dotari? Adica, de ce nu si-ar vrea binele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Insusi faptul ca dau nas in nas cu aia pe acolo ma face sa ma duc oriunde in alta parte.
Si mai stii, o mai apuca divortul si ne trezim ca imparte gradinita cu Prigoana ...

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

1. Ma faceti sa ma duc a googalesc dupa Zivari asta, care eu nu stiu cine e Bahmuteanu stiu, ca mi-a povestit un coleg de serviciu, in urma cu aproape 2 ani, de patania cu plecatul noaptea in chiloti, sau fara, nu mai stiu, sau datul afara noaptea, nici asta nu mai stiu, dar stiu ca era ceva legati de chilotii dansei la OTV.
2. In strainatate gasesti jucarii mult mai ieftine decat in Romania, da' iesi net mai in avantaj daca le comanzi de pe net
3. M-am dus si eu pe site, daca tot s-a dat aici, si am citit ca la activitatile optionale, puteti opta, pentru ca sunt optionale, pentru PIANINA.
4. M-am dus la galerie, gandind ca trebuie sa gasesc poze cu gradinita (speram sa vad si eu afisul cel renumit ) si cand colo gasesc 3 poze cu Viorica nu mai retin cum si cu inca cineva, parca de la "dansez pentru tine" am zis... - am aflat la prezentarea echipei ca cele doua doamne sunt echipa.
5. Nu vreau sa spun prostii, ca nu stiu clar ce criterii aplica doamnele directoare ale gradinitei, dar eu cred ca daca stii ce trebuie sa cauti si ai o oferta buna (ca angajator, ma refer), gasesti educatoare foarte bune, nu bune, in doi timpi si trei miscari. Mai trebuie sa cauti unde trebuie.

Daca tu ca parinte ai cat de cat o idee despre ce inseamna un pachet educational, iar unii din voi poate ca sunteti educatori voi insiva, sau ati fost, e suficient sa aruncati o privire fugara pe site-ul gradinitei si sa va dati seama ca e lipsit de orice convingere (dpdv al educatiei). O lista amarata cu activitatile "frontale" luate din orice programa de pe net, o lista cu optionale si una cu extracurriculare...vax albina, iar cand sa arunc si eu un ochi pe titlurile alea sonore despre educatie, m-am trezit redirectionata spre un site unde articolele erau scrise de o dna psiholog, alta decat Zivari (asa ati zis ca o cheama, da?)
Iar pretul mi se pare mare

Laura - daca in galerie nu e nici o poza din interiorul gradinitei sau din curte, sau cu vreun copil, deci daca doamnele nu ti-au raspuns la mail, poate erau in strainatate, dupa jucarii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by ankalaura


Laura - daca in galerie nu e nici o poza din interiorul gradinitei sau din curte, sau cu vreun copil, deci daca doamnele nu ti-au raspuns la mail, poate erau in strainatate, dupa jucarii...




Probabil!

Ai dreptate la tot ce ai scris! Site-ul nu m-a convins nici pe mine! bahmuteanca & company, nici atat! Voiam doar sa vad oferta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

quote:
Originally posted by dana d

Eu nu mi-as lasa copilul pe mana nebunei nici gratis.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA





mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ankalaura,nu cred ca au trecut 2 ani de la faza descrisa de tine.Am auzit si eu de faza asta,cica a debarcat la 4 dimineata cu mama domniei sale(ca doar trebuia sa ia de undeva manierele sale alese) peste o gagica despre care presupunea ca are ceva de impartit cu Prigoana.Ce a urmat,va puteti imagina si singure.Oricum,daca cautati pe internet,veti gasi cu siguranta amanunte despre acest scandal.
In afara de acea faza,o alta haioasa produsa de Bahmu a fost ,printre multe altele,cea cu petrecerea de logodna a catelului domniei sale cu o alta patrupeda la un restaurant din Bucuresti,cu tot tacamul:fundite,tort,cadouri etc.Si asta s-a intamplat relativ de curand,nu cred ca sunt 2 ani de atunci.
Prin prisma doar a acestor doua intamplari,cum credeti ca va putea ea sa conduca o gradinita?Totusi,este vorba de educarea unor copii.Chiar daca nu este ea educatoarea,totusi si-a anuntat intentia de a se implica in activitate.Ce poate ea sa-mi invete copilul cand comportamentul ei public este sub orice critica?Sa se rujeze sau sa se coafeze,sa-si puna gene false?
Am vazut la "Activitati frontale" si "Educatia pentru societate(bunele maniere)" ha ha ha ha....Cred ca Bahmu intelege prin asta invatarea diverselor marci de genti,rujuri,masini,care e cel mai bun medic estetician,care e salonul de cosmetica potrivit etc.
In alta ordine de idei,nu stiu daca taxa include mesele si transportul.Oricum,la acea taxa se adauga optionalele,care si astea costa ceva.
Daca tot vreti o gradinita scumpa,orientati-va spre cele care au rezistat macar 5 ani pe piata.Veti avea astfel garantia ca nu este vorba doar de o fitza chiar daca pretul este mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Nu-mi vine sa cred cata rautate in postarile voastre.

Nu va obliga absolut nimeni sa va duceti copii la gradinita buclucasa.Nu va obliga nimeni sa o placeti pe Zivari sau pe Bahmuteanu.
Nici eu nu imi inscriu copilul la acesta gradinita,insa asta nu ma face sa arunc cu venin intr-o persoana care incearca sa faca ceva.Nu toate femeile sunt asa destepte si educate ca si voi
Trebuie oare sa le acuzam de prostie crasa,venind cu argumente usurele gen ´´au poster naspa pe gradinita´???

Fiecare isi manageriaza afacerea dupa cum stie ,dupa cum poate.

Daca ea a demonstrat ca ´´ e mahalagioaica´´ nici nu ar trebui sa va intereseze persoana ei,pe voi,cele educate si de inalta clasa.De ce va pierdeti deci,timpul cu postari veninoase?Nu e sub nivelul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Nimeni nu le acuza de prostie,ci doar considera ca o persoana care si-a spalat ani in sir rufele in public,varsand galeti de zoaie in spatiul public,nu poate sa se transforme miraculos intr-o jumate de an si sa se apuce de educarea unor copii.Putea sa-si asocieze numele cu alte afaceri potrivite pentru renumele ei,dar nu cu o gradinita.
Nu doar posterul este de vina .Daca tu ai inteles din toate cele scrise doar ca avem ceva cu posterul,e treaba ta.
Problema principala tine de profilul moral al doamnei in chestiune,de asocierea prostului ei renume cu un loc in care se educa copii de 3-6 ani.
In definitiv,nu eu mi-am creat acest renume prin multiplele si penibilele aparitii publice,domnia sa s-a straduit din greu ani in sir.
Sunt si persoane needucate in scoli care au foarte mult bun simt si sunt destepte.Numai ca doamnei B nu-i lipseste desteptaciunea,ci tocmai bunul simt.De aceea,sa incredintezi copii pe mana unei persoane lipsite de cele mai elementare reguli de conduita,ba sa si platesti pentru asta,intr-adevar asta mi se pare o mare prostie.
PS:in locul Adrianei Bahmuteanu,putea sa fie Zavoranca sau Andresan,la fel as fi reactionat pentru ca toate aceste persoane s-au straduit din greu sa se "afirme" de-a lungul anilor si nu se pot curata dintr-o data de toate tampeniile spuse sau facute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Si iata ce declara doamna B prin presa cu vreo 2 saptamani in urma:"Suntem in faza de castingpentru educatoare.(...)Femeile(e vorba despre educatoare)se inscriu,iar Mirela le supune unui test de inteligenta."
Aceeasi Mirela isi aduce copilul de 6 ani la aceasta gradinita in mijlocul anului scolar si apoi doamna da sfaturi psihologice parintilor.
Si daca vreti sa aveti copiii alaturi de finii doamnei Bahmuteanu,duceti-va cu incredere.

Mergi la inceput