Sange pentru mielodisplazie

Sange pentru mielodisplazie | Autor: Zenobia

Link direct la acest mesaj

Dragi forumisti/Dragi forumiste,

Avem mare nevoie de donatori de sange cu grupa 0 pozitiv pentru a salva un pacient cu mielodisplazie caruia nu i se poate face transplant de maduva.

Toti donatorii primesc bonuri de masa in valoare de 50 RON, o zi scutire de la serviciu, abonament redus 50% si 50 RON din partea familiei. Donarea se face la Centrul de hematologie de pe strada Constantin Caracas nr 2 (zona Dr. Felix). Puteti contacta sotia pacientului Florin Atanasiu la nr de tel: 6102592 si mobil: 0723856133 (dna Anca Atanasiu).

Va multumim din suflet pentru orice ajutor!!!
Doamne Ajuta!


www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am grupa 0,ma voi duce maine dimineatza sa donez,insa cum fac,ma duc acolo si spun pt cine donez sau cum?Nu am nevoie de stimul financiar pt a face acest gest.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

mai multe detalii te rugam, pe unde e zona dr. felix, si eu sunt tot 0 pozitiv!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Dragele mele,

Trebuie sa luati legatura cu dna Atanasiu pentru ca, din pacate, sangele se fura in tara asta si trebuie sa vina si dumneaei cu voi pentru a lua pungutza si a o duce la Fundeni unde este internat bolnavul. Sotul meu a donat si el si era sa dispara sangele, noroc ca au urmarit firul pe care plecase si l-au gasit. Nu mi-as fi putut inchipui asa ceva niciodata.

Va multumim din suflet!!!!

Imediat cum iesiti din pasajul Victoria spre Titulescu se face o strada la dreapta, aceea este dr. Felix, iar din dr. Felix este prima la stanga, centrul este intr-un bloc pe dreapta. Acesta este un link cu harta: http://www.bucuresti.com.ro/index.html/search?ShowOnMap=1&xMap=403&yMap=483&streetID=797

Trebuie sa mergeti in sectia Donatori, la etajul 2, la doamna dr. Negoita, si sa spuneti ca donati sange pentru Florin Atanasiu, internat la Fundeni, cu mielodisplazie. Vi se va da un bon cu aceste date pe care il va lua dna Atanasiu si il va duce la spitalul Fundeni, iar pe baza lui cei de acolo vor face comanda, altfel nu se poate in acest sistem de sanatate la pamant. De aceea familia este disperata, bolnavul are nevoie de sange la cinci zile.

Va multumesc din suflet!!!




www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Zenobia draga, deci trebuie contactata Anca Atanasiu pentru a fi prezenta in momentul donarii?
Nu e de ajuns sa mentionam noi pentru cine donam ca s-ar putea sa nu ajunga sangele unde trebuie ? Traind in Romania am devenit destul de cinica dar chiar la asta nu ma asteptam, sa se fure sangele ....
La ce nivel al disperarii trebuie sa fi ajuns familia incat sa ofere bani pentru sangele necesar. Ma voi duce sa donez, nu-i cazul de bani, sunt copii de ajutat pe forum mai bine de banii astia.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Da, draga mea, din pacate in halul acesta am ajuns in tara asta. Te rog sa o contactezi pr doamna Atanasiu ca sa fim siguri ca sangele ajunge unde trebuie. Doamne ajuta!

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Dragele mele,

Am inteles ca nu ati fost la centrul de transfuzii. Daca mai este valabila oferta voastra si va e greu sa va intalniti cu dna Atanasiu pot veni eu sa iau biletelul pe care il veti primi si i-l dau eu doamnei. Mai avem nevoie de cativa donatori pentru a-l tine in viata pana vine un tratament din Franta, care il poate salva.

Va multumim mult.



www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Draga mea, imi pun cenusa in ca. Am zis ca ma duc, am vorbit cu doamna Atanasiu, si fix in weekendul dinainte ne-a palit pe toti dar mai ales pe piticul meu o frumusete de enterocolita, asa ca suntem inca in tratament.
Daca dupa ce termin pilulele mai e nevoie de mine, ma duc negresit. ma simt foarte prost fata de ei mai ales ca am promis, te rog trasnsmite-le scuzele mele si asa.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am fost, asa cum am promis.Luni dimineatza.Oricum daca e nevoie de mine dna Atanasiu are nr meu de telefon.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

sarumana mult de tot, Ralualexandrei.

Ralcat, multa sanatate, sa speram ca nu va mai fi nevoie.

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Grecia , Franta , Brasov , Cheia , Sarata Monteoru
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Am fost, n-am vena :(. Imi pare tare rau.
Se pare ca este un tip mai deosebit de donare, iti trebuie vene destul de puternice pentru a face fata conectarii la un aparat, timp de o ora.
Si din pacate, din cauza unei hepatite din trecut, nici macar pentru donare clasica nu am fost acceptata.
Va tin pumnii din rasputeri sa gasiti oameni compatibili si mai ales cu vene.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput