Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici10

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Ma bucur tare mult pt Adrain ca deja e in plin proces de schimbare in bine!
Noi suntem bine, Dragos face pe 26 iulie 1 an si 10 luni, a inceput sa spuna din ce in ce mai des cuvinte, bineinteles stalcite, papa singur, DAR nu ne impacam deloc cu olita.
Eu sunt deja in 28s+, voi mai avea un baietel, sper din tot sufletul sa fie la termen si cu o greutate maricica, cel putin sa nu stau mult in spital.
pupici tuturor

28+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2
Poze camera copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Anna, de cantat canta de pe acum, dar zice doar un aaaaa lung. Ii place tare mult sa danseze, o sa fie un mare iubitor de muzica si dans cu siguranta. Intr-o zi doar ce-am inceput sa zic un vers dintr-un cantecel de-al lor si el s-a si apucat de piruiete. E asa scump cand danseaza.
Zice acum si nana/nani. Bobo vad ca n-a mai zis (doar odata a zis acum o sapt). Ii place tare mult sa zica ataaaa, adica gata.

Cu de ce-urile mai asteptam, de-abia a inceput alex cu ele si e in plina manifestare, intreaba de 10 de ce fara sa asculte macar explicatia, el doar e setat sa intrebe de ce.

Multumim tuturor de felicitari.

Felicitari pt burticutza si pt putza. Sa fie sanatos, sa se nasca la termen, iar tu sa ai o nastere cat mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Aaaa, daca e de laudat hop si eu cu baietii mei!
Gabi canta toata ziua Old McDonald (fredeoneaza), spune la toate Ga, GA, Ga!, imi face mai, mai si imi da pupici, arat florile cu degetul si se uita la mine sa spun eu "Floare".
Ioan tine tirade intregi intr-o limba numai de el stiuta, recunoaste literele A, O, B si C, spune alfabetul, stie care sunt cifrele si care literele, arata florile si spune foarte serios "Foaia", imi face si el mai-mai si sare la mine in brate ori de cate ori poate.

Niste lipiciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Adrienutzu cand face o boacana si-l iau la bani marunti vine repede sa ma pupe, scoate un sunet de pupat in drum spre mine si intinde boticul si eu ma topesc de dragul lui. Bine-nteles ca-l pup si apoi el se duce inapoi la "ilegalitatea" lui. Pt el pupatul ala e ca un fel de cerut voie. Si crede ca daca m-a pupat m-a cucerit si acuma are voie sa faca ce nu trebuia. E mortal copilasul asta.

Bravo pt Ioan, asa de precoce. Si alex invatase alfabetul pe la 2 ani si vreo 2 luni, dar apoi n-a mai practicat (si eu nu am insistat deloc daca am vazut ca nu mai vrea) si le-a uitat. Le-a reluat dupa 3 ani, dar i-a fost usor sa le reinvete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

quote:
citat din mesajul lui sanziana27

Ma bucur tare mult pt Adrain ca deja e in plin proces de schimbare in bine!
Noi suntem bine, Dragos face pe 26 iulie 1 an si 10 luni, a inceput sa spuna din ce in ce mai des cuvinte, bineinteles stalcite, papa singur, DAR nu ne impacam deloc cu olita.
Eu sunt deja in 28s+, voi mai avea un baietel, sper din tot sufletul sa fie la termen si cu o greutate maricica, cel putin sa nu stau mult in spital.
pupici tuturor

28+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2
Poze camera copii




Sarcina usoara in continuare si BB sanatos!

Lasa olita pentru cind vrea el, al meu s-a lasat singur de pampers ziua pe la 2 ani si jumatate si noaptea pe la 3 ani, fara ca eu sa fac mare lucru despre asta.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

try ma bucur foarte mult ca Adrian face progrese. Inseamna ca nu mai aveti sa va faceti griji!

Sheannamp felicitari pentru lipiciosi!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Sirimie pana una alta al renuntat eu la olita, pt ca la pisu nu spune si nici nu-l deranjeaza daca e ud la chilotei, iar kk imi spune dupa ce face. Si am mai auzit cazuri cand au renuntat copii singuri, pur si simplu au constientizat ca fac si atunci au cerut olita! Merci de sustinere, ca oricum sunt si voci care deja se uita chioras ca nu face la olita! Stiti voi categoria a caror copii de la 6 luni stau singuri pe olita!

29+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2
Poze camera copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

E tarziu si eu sunt tare obosita.Maia refuza din nou laptele praf si nu mai stiu ce sa fac cu ea.Inainte mai reuseam sa o conving sa bea 150 ml seara,dupa baita si 150 dimineata.Dar acum ioc.Si nu mai stiu ce sa fac!?Am obosit sa o tot chinui si sa o tot trezesc in speranta ca poate va bea.Imi vine sa renunt...
Nu am mai scris de mult pentru ca pur si simplu nu am avut timp.Maia ma solicita din ce in ce mai mult.Nu cred ca v-am spus noutatile.Am inceput si noi sa ne plimbam.Asta s-a intamplat cam pe la noua luni jumate,varsta reala (cea corectata fiind de sapte luni).Inca nu sta foarte bine in fundulet ca isi pierde echilibrul dupa mai mult de cateva minute si nu merge de-a busilea.Dar se straduieste si chiar se enerveaza ca nu poate merge.In schimb merge cu spatele!Isi misca soldurile si merge destul de repejor cu spatele.
Try felicitari pentru noul statut (pe care il meriti din plin!) si pentru progresele lui Adrian.
Sanziana sarcina usoara in continuare si sa dea dumnezeu sa o duci pana la capat.Cat despre voci...cunoastem si noi cate ceva dar cred ca cel mai bine e sa le ignori ca altminteri nu o mai scoti la capat.
Sheanna am si eu o lipicioasa.Poate le facem "lipeala" ca ii sunt foarte dragi copiii.Cum prinde unul cum il pupa.Si nu oricum ci de-a dreptul pe gura!!!Ii spuneam sotului meu ca va fi vai de el cand o mai creste Maia asa ca si-a pregatit de pe acum pusca sa ii alunge.
Stie cineva ce mai face Flori de cires si micuta Mariuca?
Pupici multi tuturor esentelor si multa sanatate.

Sheherezada&bb Maia-Iulia



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

She, ma bucur de vestile frumoase!
Sunt convinsa ca e o minunatie de fata si m-as simti onorata sa facem cunostinta !
In ceea ce priveste laptele, cred ca poti sa incerci si alte tipuri, chiar de vaca integral.
Sau da-i mai mult iaurt si branzeturi si atunci se compenseaza.

Sanziana, stai linistita!
Pai ce e caine, sa il inveti sa faca la semnal, asa ca Pavlov .....
Pana nu constientizeaza tot act reflex inseamna (adica se relaxeaza sfincterele in momentul in care vede olita) asa ca nu-l face mai destept decat altii....

Eu am renuntat la olita pentru moment si sunt convinsa ca vor face macar 12 clase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura30 spune:

Flori de cires, as avea si eu o rugaminte la tine. Spune-mi te rog, daca se poate, numele doctorului de la Tirgu Mures de la clinica de neurologie. Trebuie sa merg si eu vineri si sunt curioasa sa vad daca nu e acelasi medic. Multumesc mult.

Mergi la inceput