Rahova sau apropiere (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

noi am facut un om de zapada mic, mic si cu ochi de broasca nu prea se putea face bulgari zapada asta ne-am plimbat cu saniuta, am inghetzat si am venit in casa la un ceai si-o tzuica fiarta
voi ce faceti, pe unde sunteti?


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

daca n-ati mai zis nimik pe-aici...noi ne-am intalnit cu vio si mihnea si ne-am dat cu saniuta vreo ora pana am zapacit, s-au distrat super astia mici si noi am fost pe post de caluti, am alergat(poate mai slabim vreun gram) iar la sfarsit ne-am urcat si noi pe saniute sa ne amintim de copilarie

maine(noi si vio) poate facem o escapada la patinoarul de la moghiorosh, voi veniti?
eu am pregatit deja patinele sunt vai de mama lor...da-s bune...pentru cat mergem noi de 2 ori pe an
am zis ca in jur de ora 11 sa fim acolo...
va pe toate sa aveti o seara placuta

ps: vio m-a zapacit ruxi...vleau la voleeeeta, vleau acasa la voletttaaaa

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

fetelor ce ma bucur ca v-ati distrat,am fost alaturi de voi cu sufletul
noi am stat azi in casa toata ziua,am facut o supa crema de legume,o mazare cu piept de pui si acum face socrela niste cornulete fragede cu gem de caise,in rest am lenevit toata ziua si am bolit,sper ca maine sa fiu mai bine dar oricum nu ies din casa ca asa am facut data trecuta si mi s-a intors raceala
restul fetelor pe unde sunteti?
va pupic pe toate si noapte buna

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mire, sanatate multa, stai la caldurica sa te faci repede bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

fetelor buna ziua....
pe unde sunteti?la patinoar,va distrati?ce va pasa nu ca altii care stau acasa si zac
sa ne spune-ti cum v-ati distrat..

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mirela, imi pare rau ca esti bolnavioara...lasa ca poate reusim sa ne mai vedem saptamana viitoare...
noi am fost cu vio si mihnea sa patinam, mihnea se descurca super bine si vio la fel, am facut miscare, am patinat se ne-au sarit capacele alex fara ajutor se descurca destul de bine, a cazut de multe ori dar fara sa-l doara si i-a placut mult, mult de tot(nu mai fusesem cu el de 2 ani) ruxi a patinat azi pentru prima data pe patine de gheatza(mai patinase pe role) si am tinut-o numai de manutza, i-am dat drumul si am vazut ca nu se descurca asa ca nu am vrut sa ramana cu amintiri neplacute(cazaturi sau frica) asa de mana cu mine a fost super, super incantata...eu faceam o tura cu ea, o tura singura si ma astepta mereu cu manutza intinsa sa o preiau ca pe o stafeta
am zis ca poate o sa-i mai duc in cursul saptamanii viitoare din nou...daca tot avem patinele macar sa le folosim
va pe toate si va doresc o Duminica faina in continuare


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna,

eu sunt zob acum....
am dormit,azi n-am baut cafea si sunt
nu am inca febra musculara

am fost si cu sania(ca eu nu am scris aseara!) si azi a fost super la gheata...daca eram liberi mergeam si noi in cursul saptamanii....
ei,acum s-o laud si eu pe monica,ea se duce ca vantu'...eu mai catinel asa ca sa nu cad...
Mihnea a invatat ca a mai fost de vreo 5 ori anul asta,iar Alex isi da drumul....'dar cea mai scumpa a fost Ruxi,ea e cea mai tare pe gheata

mihnea face lectii(cu tati de data asta,ca e randul lui) si eu incerc sa ma trezesc..,.....pana ma tb sa dorm iar!

va pup,

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna seara!
Ma bucur ca v-ati distrat asa bine.
Noi, tot bolnavi, nici maine nu voi merge la servici pt. ca Dani inca nu se simte bine si deci nu va merge la scoala. Dormiteaza mai tot timpul, nici lectii nu a fost in stare sa faca. De aseara l-am trecut pe antibiotic, are o tuse seaca care nu-l lasa sa se odihneasca deloc, il doare si pieptul de efort, si face temperatura 37,5 pana in 38.
Regretam ca nu am putut fi alaturi de voi.
Mirela, sanatate multa,
fetele.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky, imi pare tare rau ca inca sunteti bolnaviori incearca sa-l bagi cu picioarele in apa cu sare...pe alex il calmeaza nespus la tuse...si da-i sa miroasa cuishoare daca ai...iti zic la alex astea fac minuni....sanatate si aveti grija de voi

vio, draga ma faci sa rosesc...si poate te si cred fetele astea ce zici tu aici fetelor daca aveam patinele mai ascutzite cred ca numai pe jos eram
multumesc vio ca mi-ai laudat copilashii
intradevar ruxitza este o feerie pe ghetza ...eu sunt indragostita de ea...mai ales ca astazi a patinat pentru prima data si cu primele mele patine de cand eram mica va dati seama de cati ani?
si noi am dormit la pranz, acum si alex face teme si zice ca daca le face de nota 10 vrea sa se joace la PSP

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

fetelor am intrat special sa va spun ca eu maine nu am net la servici si nu pot lua legatura cu voi decat seara asa ca va roooog maine daca faceti rezervari la teatru sa ne treceti si pe noi cu 2 bilete :un copil si un adult iar banii imi spune-ti cum facem sa vii dau,va rugam sa nu ne uitati
MONICA daca faci tu rezervare sa suni si tu dimineata ca sa prindem locuri ca am inteles ca cineva a sunat luni pe la ora 12 si deja nu mai aveau bilete
va pupic fuuuug ca ma striga copilulllllllll

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput