FIV in Ungaria 33

FIV in Ungaria 33 | Autor: adaca

Link direct la acest mesaj

"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie






Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 257.2 HUF (ianuarie 2008)
100 HUF = 1,47 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Caius siDarius si noul lor fratior Rares - ramas natural
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged;
Ancaoradea IAS feb. 2008 Debreten


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 4 IA in Buc., acum la - Szeged-dr. Zadori -ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta; oct'07-IA 2 nereusit!nov'07-IA 3 nereusit; Feb'08 FIV intrerupt;
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica - dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite; in pregatire FIV Martie2008;
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi;
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged; Feb2008; MULTA BAFTA !!!
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV reusit Oct 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV 2 Martie 2008 - Doamne Ajuta!!!;
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - FIV - Feb'08, MULTA BAFTA!!!;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, in pregatire FIV;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ian 2008 nereusit;
Marush - dr. Zadori - Szeged - In pregatire primul FIV;
sorina_sz - 2IA nereusite la TM, pregatire IA Szeged - feb'08 - MULTA BAFTA !!!
Laura Garner - FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - speram in Martie 2008;
Andrada.P - FIV kaali Budapesta Dr Peter Kovacs, martie 2008;

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!






AB Darius si Caius Gazele
http://www.flickr.com/photos/14340770@N02/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Ma la BUNUL DUMNEZEU sa ajute toate fetele sa devina si sa fie fericite asa ca mine

VA ASTEPT SA VA TREC PE LISTA


MII DE MULTUMIRI LUI CRISIS CARE A FOST O DRAGUTA CA M-A AJUTAT SA DESCHID ACEST CAPITOL


Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARES



AB Darius si Caius Gazele
http://www.flickr.com/photos/14340770@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Bafta la toate fetele
Adela declaratia mea de avere o gasesti pe net ai uitat ca sunt bugetar, a lu Lelia e secreta. Va pupam
Lelia te rog sa astepti la rand, cred ca eu si Pussi ii luam pe toti, poate mai face Adela inca un bb Craina o asteapta .Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

FELICITARI PENTRU MIHA SI TUCULUCU, SA AVETI BEBEI FRUMOSI SI SANATOSI, SI PANA ATUNCI O SARCINA CAT MAI USOARA...

crisis tu cred ca urmezi, bafta....

toate fetele

HAPPY VALENTINE'S DAY








www.flickr.com/photos/litu_daniela_gabriela/page1/" target="_blank"> Alexandra la 4 luni
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

miha 2003

FELICITARI !!!!!!!!!

sarcina usoara si la termen .

HAPPY VALENTINE'S DAY !!!!!!!!! tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

asa carevasazica, Tia si Pusi au pus monopol pe baietii tai Adela.
Bineeee, lasa ca ma negociez cu Adela si poate ne pune si pe noi pe lista. Chiar, Adela esti ca in povestea "Soacra cu trei nurori." Mama mama, va fi vai si amar de ele .

va pup si va multumesc ca ma faceti sa zambesc.
lelia si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

miha3 felicitariiiiiiiii!!!!!!!!!! si nu trebuie sa te gandesti la nimic rau,va fi bine de data asta sigur!!!!!!
ma bucur mult pentru voi

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

SALUTARE FETELE
In primul si in primul rand vreau sa urez sarcina usora si la termen lui tutulucu si miha3
Si acum sa va zic am avut o saptamana plina de evenimente buneeeeee fff buneeee, acum sa va pove marti in 12 02 08 endometru 7,5 foliculi 3 partea dreapta 9, si doi de 9,5 partea stanga erau 4 de 7 si 7,5 dr era multumit bunnnnn daca el e multumit si eu sant la fel bun azi in 14 02 08 endometru 9,5 foliculi pe partea dreapta sint doi de 12 si unu de 11 partea stanga de 11 si de 10,5 dr zice ca e ok si estradiolu la fel asa ca totul e ok, sambata ma duc iara si luni sau marti imi face punctia sper ca totul sa fie ok
Vrau sa va multumesc la toate care ma-ti sustinut si incurajat, Andicu, Leny, Internet, Cris, Adaca si restu fetelor
Adaca multumesc pt galerie sarumana doamne ajuta si vreau neaparat 2 sau 3 dar nu cred ca imi va baga 3 ca am vazut erau o gramada de tripleti ade ti-am vazut si puiuti tai










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

SImo, bafta multa in continuare! stai f bine si astept sa fii pe lista de !!
Leliutza, draga mea, ai o fata mare!Doamne, ce repede trece timpul! parca mai ieri aveam emotii ca nasteati, tu si MiKa si acum..

Si noi crestem, Filip scoate deja untul din mine! de vreo saptamana se rostogoleste intr-una pe toate partile si in toate directiile, se ridica la marginea patului, vrea numai in picioare si ...paseste, aproape ca vrea sa alerge!!! deja vocifereaza sau povesteste in limba lui, stie sa faca "Nu" din cap si unde e lumina, mami sau tati! se pupa in oglinda si are pasiunea inchisului/deschisului usilor la dulapuri!deja ne faceam socoteala cate proptele de usi si sertare ne trebuie prin casa!
in mai putin de 2 saptamana implineste 8 luni si vrem sa-l punem in premergator..abia astept , cred ca o sa alerge cu el prin toata casa!aaa, si la 7 luni si 3 saptamani are 76 cm si 10,500 kg!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip la 7 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

Simo bafta si de la mine, iti tin pumnii sa vii cu unul sau doi puiuti, te pupam

Andicu ce baiat mare are mama,pana de paste va alerga prin casa.Ai grija la pereti, cand si-o lua avant cu premergatorul, sa te tii.
printesa mea, Alexandra abia sta in fundulet sustinuta, noi peste doua saptamani facem 5 luni si acum avem 70 cm si 7 kg.A inceput sa manance cu lingurita cerealesi este atat de incantata. Sa ma laud si eu...




www.flickr.com/photos/litu_daniela_gabriela/page1/" target="_blank"> Alexandra la 4 luni
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Adela multumim pentru noul capitol!
Borzasimo in sfarsit vi cu vesti. Valorile tale sunt super bune. Hai ca Adela abia asteapta sa te treaca pe lista de ! Tin pumnii!!!
Andicule abia astept sa va vad !
Luck sper sa vorbim pe mess zilele astea
daniela76 multumesc! Eu sper sa mai apara cateva inaintea mea: macar Sandica, Borzasimo, Sorina_sz, Ancaoradea si sper ca n-am omis pe nimeni care sa fie in focuri inaintea mea . Imi astept politicoasa randul!
toate fetele!


"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput