Aradence minunate (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Maria, eu i-am dat furazolidon la Bogdi cand a mai avutu o perioada de diaree, cred ca in jur de 1 an, da Furazolidon de 25. Atunci nu functiona nimic si mi-a zis Alina M de el si a functionat.
Acum suntem spre bine, adica nu mai are atatea scaune si nu a mai vomitat. Ii dau Enterol pliculete, Biotics, Debridat si pt orice eventualite am acasa picaturi de Metoclopramid. Cu regimul e mai greu ca el nu mananca orezul, morcovii, carnea. Mananca doar paine prajita si banane si spre surprinderea mea a acceptat laptele Milupa HN25 special pt episoade diareice (aci musai sa-i multumesc la Ioana ca mi-a zis de el ... am stresat-o zilele astea cu intrebari).
Sper sa va faceti bine cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristina M, si eu i-am dat Adelinei furazolidon, e f bun dezinfectant intestinal, ei cel mai bina asta i-a facut. Cu Smecta nici n-am chinuit-o. Furazolidonul e amar, dar eu l-am dizolvat in 5 ml apa si i l-am dat rapid cu seringa.

Eu sunt tot asa, doar ca nu mai simt asa iritatie pe trahee, incepe sa se desprinda tusea. Adelina a mai facut febra azi noapte, dar nu peste 38, dar cu toate antitermicele nici nu scadea sub 37,7-37,8, asa ca am stat si-am pazit-o sa nu urce temperatura. Azi n-a mai facut febra, dar a inceput sa tuseasca ca un magarus.
N-am chef de nimic...




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

imi pare rau ca e atata lume bolnava...sanatate la toata lumea!si sotul meu e varza in contiuare nu a mers nici ieri nici azi la lucru sta in pat....si eu alerg intre doua camere intre el si elisa,sper sa nu ia si ea....

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Monica, facand papanasi mai devreme, mi-am dar seama ca nu ti-am raspuns la niste intrebari dee ieri Tudor merge la gradinita PP 17, e in capatul strazii cu piata de la Fortuna., sau mazi spate in spate cu generala 11(care e pe Poetului). la innot ii ia de la 5 ani, daca sunt mai dezvoltati sau ai "pile" ii ia si mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GABI mersi de raspuns,aia e gradi la care am fost si eu cu frate-meu cand eram mici .Si eu acolo planuiesc sa o dau.Intai am vrut la asta care-i la 2 minute de noi,dar am inteles ca e mai buna celalalta.Deci la innot doar de la cinci ani ... credeam ca si mai repede ii iau.Dar la gradi de la cati ani l-ai dat? Da' lasa ca poate ne mai intalnim noi si te mai trag eu de limba sa vad cum e la gradi aia. Acum m-ar interesa cu inscrierile ,cu cat timp inainte trebuie facute si cu cine sa iau legatura,am inteles ca nu prea sunt locuri.Daca stii ceva zi si mie.
Diana mea a plecat deja la mami,pana maine la amiaza.Tot cu ceva mucisori e si chiar a tusit de cateva ori,asa ca am trecut la ceai de tei cu miere de albine.
Vine frrrrriiiiguuuuu'

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Vezi am mai uitat ceva... de la 2 ani si 10 luni l-am dat pe Tudor la gradi. Eu cred ca o sa o ia sigur pe Diana ta la toamna. Dragos al Alinei33 a fost cu Tudor in grupa si e mai micut cu juma de an, avea 2 ani jumate cand l-au dat. Poti merge daca vrei sa fi linistita sa vorbesti la gradi. Eu am fost tot asa in primavara si mi-au zis sa revin in vara. Inaite de vacanta mi-au dat formularul de inscriere cu care a trebuit sa vin cand l-am adus la gradi. Acolo pe formular se trec si analizele medicale, care sunt valabile o saptamana, deci trebuie sa le faci inaite sa inceapa gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GABI mersi, m-ai linistit,ca tot citisem ca la unele gradinite nu ii iau inainte de trei ani si Diana va avea doar doi ani si 8 luni pe 1 sept..Si astea imi convin ca-s aproape amandoua,pana acolo la aia facem cel mult 10 minute pe jos in plimbare.Deci i-o fi usor lui mami,ca ea o fi responsabila
O sa bag si eu o viziat in primavara asta sa vorbesc cu alea.Deci daca imi dau formularul ala,o pot consider inscrisa,nu? N-as vrea sa ma trezesc cu o saptamana inainte ca "nu au locuri" ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Clau, spune-ne de bunica ta, cum e? Multa sanatate tuturor alor tai!
Ai mei copii din fericire sunt ok, din noiembrie anul trecut n-au mai avut nici macar muci. Sper sa o tinem tot asa. Vladut parca are putina febra acum , i-am dat nurofen oricum. I-au mai iesit doua masele saptamanile astea.
Si eu ma gandesc sa-l dau in toamna pe Vladut la gradi , dar cred ca e cam mic la 2 ani si 4 luni, mai vad eu daca-l ia cineva.
Deci, stabilim seara de bowling joia care vine?





Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ADA felicitari pentru maselutzele lui Vladutz.Si eu am depistat una noua ieri la Diana.Mai trebuie sa iasa ultimele trei si scapam.
Mie imi convine joi ca luni am dentist si probabil si miercuri si vineri ... Numai sa fie lumea ok ca pana acum e cam jale in zona
Cu gradi nu neaparat ca e devreme sau tarziu,cred ca depinde de imprejurari:daca ai cu cine sa ii lasi acasa sau ba.Sau unii ii dau mai repede sa ca invete mai multe acolo (sa inceapa sa vorbeasca mai bine de exemplu) sau ca sa nu se plictiseasca acasa . Daca ar fi dupa mami nici la toamna nu as da-o, ca ar sta ea cu Diana.Numai ca vreau eu sa o dau,asa nu s-ar mai plctisi iarna viitoare in casa , mai nasol e cu racelile din colectivitate,dar asta e ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIA MEA
" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Monica, vezi ca inscrierea la gradinita se face si cu 1 an inainte mai nou ca e super aglomerat!!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput