Azoospermie - cap 15 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ce am scris mai inainte e din prospectul celor de la Plantextrakt iar cei de la Hofigal spun asa:
"Actiune: stimuleaza corticosuprarenala pt secretia unor hormoni cu proprietati antiinflamatorii si antialergice (actiune cortizon -like), activeaza catabolismul ureei, acidului uric si colesterolului, stimuleaza metabolismul protidic (normalizeaza val albuminelor alfa, beta si gama globulinelor din serul sanguin), stimuleaza eozinofilia, reduce VSH, creste rezistenta la frig a persoanelor sensibile. Mie imi place ce scrie



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

miki - hai ca m-ai entuziasmat si pe mine
Pai da, deja am ales varianta asta (de fapt, dr S ne-a recomandat), dar nu eram foarte convinsa de efecte.
Fetelor, dr S a zis ca sigur o sa ramanem gravizi :-)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

mikisor tu de care ai recomanda...de la Plantextract sau de la Hofigal?? sotul meu are pb. si cu colesterolul, e alergic la frig...as alege a doua varianta...tu ce zici? Oare pt. pb. mele de micropolichisturi ar fi bun??Eu vad ca ma reglez cu CM natural fara nimic si parca ma bate gandul sa mai fac si eu ceva sa simt ca nu stau degeaba!E bine pt. psihic!
pisix- unde incerci un nou Fiv??
ella-varianta cu policlinica de pe str. Londra pare OK numai sa faci rost de nr. de tel. al d-lui dr. As vrea sa merg si eu cu sotul la dl. dr. dar nu cred ca va dori mnealui...asa...ca... ma resemnez! Taaare catar mai este!
Eu as incerca in martie un Fiv pe natural...da sa vedem daca-mi ies ploile... tare mi-e ca nu am foliculi asa fara stimulare!Plus o trompa blocata...sanse mici!
Pup fetele!
(zambilute si ghiocei)
Edit: dar imi face cu ochiul si cel de la plantextract( ca are si dermatita , bronsita si aslo pozitiv...cred ceva pb. reumatice!!!) maaare dilema! Ironia e...ca el e f. senin ...in opinia lui NU ARE NIMIC!!! numa eu sunt nebuna care vede numa boli si remedii naturiste...ma porecleste MAMA OMIDA!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Mama Omida e haios sotul tau dar trebuie sa pui piciorul in prag! Ce-i asta domnule sa comenteze atat? Al meu se pare ca ma stie de frica: ia tot ce-i dau, se prezinta la programari desi e tare cocos in rest! Desigur ca tot eu il imping de la spate, mi-a spus ca nu-i plac spitalele, doctorii si de aceea are nevoie de un sut in f... ca sa se miste
Sa stii ca eu mi l-am luat pe cel de la Hofigal si au un mod de prezentare f haios, am impresia ca iau o dusca de tuica de fiecare data cand iau o doza d-aia.
Voi suna la Panduri marti sa vorbesc cu Damianscovici si sper sa ma programez vineri la Policlinica 10 ca numar de telefon de acolo n-am mai gasit
Miki ce ne-am face noi fara tine?
Pisix optimismul tau e molipsitor, gata m-ai contaminat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

[red]ella[/red-la noi buba are vechime ca sa zic asa!!
Acest lucru a fost valabil vreo 2 sau poate 3 ani in care a luat TOT ce i-am dat si mergea peste tot!A fost progres o perioada... insa apoi a urmat regresul urmat de aversiunea lui pt. medicamente/ naturiste si alte cele!El acum nu ia decat panax ginseng si as mai marsa si pe coacazul asta...da sa vedem...Nicidecum nu-i zic ca face bine si pe la spermograma...ci ca...gasesc eu...ii dau prospectul sa citeasca...etc.Ideea e ca s-a saturat!Au trecut totusi 4 ani!!!
Eu sunt constienta ca in cazul lui multe nu se mai pot schimba dar macar imbunatati un pic!In cazuri ca ale sotiorilor nostri fetele de reusesc sunt intr-adevar niste norocoase atunci cand reusesc cu FIv...si cu adevarat binecuvantate de DD cand reusesc natural si nasc !Dar DD e mare ... si sa speram ca ne da si noua un pic de noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

danyalo - la Gynera am spermatozoizii congelati ai sotului si tot acolo fac :)
Uite, apropo de reglator de ciclu dr S mi-a recomandat fff calduros Gynex, care a zis ca pe langa toate beneficiile ginecologice (ciclu, endometru, antiinflamator, etc) mai are si alte atuuri: ajuta la slabire, imbunatateste calitatea unghiilor/parului/ pielii
Am cautat pe net si uite ce am gasit:
http://www.bodyalchemist.ro/product/gynex---picaturi.htm
Cat despre reusita in cazurile noastre ...norocul ti-l mai faci si cu mana ta. Ca daca te resemnezi cu gandul ca trebuie sa ai noroc si nu incerci sa (vorba ta) "imbunatatesti" situatia ...lucrurile nu au cum sa evolueze in bine
ella28- adevarul e ca atunci cand tot iei un tratament , e important sa-l faci sa para cat mai atractiv ...Eu oare n-as putea sa-mi pun ceai de cretisoara intr-un pahar de Martini ? ...
mikilina - ti s-a "indreptat" bioritmul ?
nusy - cand ai test ?

Fetelor, i-auziti cu ce varianta a venit al meu sot : acum in martie, cand facem FIV cu spermatozoizii congelati, daca nu se dezgheata nici unul sa incerce o noua punctie !
Deci nu biopsie, doar o punctie... El zice ca sigur atatea luni de Maca au avut efect !


PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

MINI-INDRUMAR DE CONVINS SOTII SA IA PASTILE

Fetelor, cred ca reteta de succes ca sa ne facem barbatii sa ia medicamente ar fi :
- niciodata mai mult de doua pastile /remedii ; de fiecare data cand ii dau mai mult de doua incepe sa se panicheze ca ia prea multe, ca poate ii fac rau, etc si nu mai vrea sa ia NIMIC
- trebuie de la inceput sa stie ca : 1. e perfect naturist. 2. nu are efecte adverse.3. si altii au luat si ce bine le-a facut
- cand ii prezentam noul medicament ii spunem ce e cu el, si apoi, in prezentarea generala, inseram si alte beenficii dintre cele interesante pt sot (gen : previne chelia, nu mai faci burta, iti cresc muschii, iti creste imunitatea, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

pisix-suuper coool!!Ma regasesc in o parte din situatii!Mercic de link... ma apuc de studiat!
Cine ma lamureste si pe mine cu extr. de coacaz...de la care firma sa cumpar( pt. sotz desigur)poate si pt. mine!Ideea e sa incep deja sa tzes o poveste de ingurgitare a licorii!!!!
We placut va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisic nu stiu cum mai e bioritmul dar am lene la scris. A... nu ai un mini-indrumar si pt soti plecati de acasa? Ii iau o robotzica pe care o scolarizez dupa mini-indrumar si apoi i-o pun in geanta
Danyalo, amandoua extractele sunt bune numai ca cel de la Hofigal e mai usor de administrat deaorece sunt niste fiole mici de plastic la care li se rupe capul si apoi. Cel de la Plantextract tb sa-l picuri intr-un pahar si sa numeri picaturile. Pe asta poti sa il dai fara sa stie. Ce am scris eu mai sus e o parte din prospect , scrie la Hofigal si despre ASLO... Poti sa-l iei si tu dar in combinatie cu Extractul de zmeur (f bun pt Microchisturi).
Nusyyyyyyyy, pe 26?



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Hei !!!! pe unde-mi umblati? m-ati parasit de tot? Ramasai singura pe aici? Luati-ma si pe mineeee
Nusyc mai ai putin.



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput