Durerea unei pierderi de sarcina (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neata fetelor dragi! LA MULTI ANI DE ZIUA INDRAGOSTITILOR! Sa aveti parte intotdeaua de iubirea celui de langa voi si sa va faca sa va simtiti speciale zi de zi!
Petrecere frumoasa diseara!
Dana, frumoase pozele!Mersi mult de tot!
L58, asa este pregatirile de nunta ma tin in priza si nu ma gandesc la prostii...
Va pup si va doresc o zi frumoasa !

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Alinushca felicitari! Fetele, puteti spune cam ce analize ati facut dupa pierderea sarcinii si ce ati descoprit ca fiind cauzele ? Ca eu nu stiu ce analize sa mai fac si sunt toal debusolata. Pe de o parte imi e frica sa mai incerc, iar pe de alta parte ma gandesc ca pana nu fac toate analizele posibile sa imi iau gandul de la bb. Am facut pana acum TORCH, ureaplasma, care mi-a iesit prezenta dar cu valori<10000, trombofilii (APTT, proteina C, proteina S, fibrinogen - oare mai treb sa fac ceva?), listeria si TSH.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

De ce nu te consulti cu un medic ginecolog si el o sa-ti dea tot ce-i nevoie sa faci.

30+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Buna dimineata, fetelor.

Am dat un semn ca sa stiti ca sunt cu ochii pe voi . Chiar daca nu scriu aici, subiectul acesta a fost si este subiectul meu de suflet, sunteti niste fete minunate si faceti lucruri incredibile una pt cealalta.

Vroiam sa va recomand un film, care intr-adevar poate sa va schimbe viata (in bine, evident). Daca aveti posibilitatea sa-l luati de pe retea (cu DC++), filmul se numeste "The Secret". Nu este un film artistic, este mai degraba expunerea unor principii de viata. Veti privi altfel toate problemele voastre dupa ce il veti vedea.
Eu cand l-am vazut m-am gandit imediat la voi si cred ca fiecare dintre persoanele de aici ar trebui sa-si faca acest cadou si sa reflecteze.

Eu l-am vazut de cateva ori pana acum si pot spune ca viata mea e din ce in ce mai buna (nu fac reclama la filmul asta, nu am niciun interes).

Va pup pe toate, fara exceptie.






Gabi, mami de Davidush . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Whether you think you can or you can't,
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">_JURNAL DE STRUMF_ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . either way you are right.(Henry Ford)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!
La multi ani de ziua indragostitilor si petrecere frumoasa!
Alinushca felicitari ptr punctulet. Tinem toate pumnii ca de data asta totul sa fie bine. Insa si tu trebuie sa gandesti pozitiv ca daca tu stai stresata nu ii face bine punctuletzului.
Michelle ce mai faci? Sper ca esti bine
O zi buna tuturor!


bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Am fost la n ginecologi, dar nici unul nu iti da lista completa cu analizele de facut: Mendez mi-a spus de genetice, Marinescu histeroscopie si atat. Nimic altceva. Din 2 medici buni si cunoscuti nici unul nu a fost capabil sa imi dea mai multe analize. Si sunt dupa 2 pierderi, nu dupa 1. Fetelor, va rog ajutati-ma, voi ce analize ati mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna si deosebita zi sa aveti dragele mele ! Sa fie o zi mai frumoasa si mai-mai decat celelalte, sa va simtiti iubite si indragostite mai mult decat de obicei si sa petereceti minunat alaturi de alesii vostri iubiti care sa va faca sa va simtiti ca niste zane, asa cum meritati !

.........
..





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Bravo, Alinush, felicitari din tot sufletul , sarcina cit mai usoara si un bebe sanatos tun,
Sa fiti iubite fetelor va pup cu drag pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Am citit tot..cap..coada..am crezut ca nu mai e nimeni care sa faca teste unul dupa altul....
Eu am un baietel..da ne mai dorim f mult un copil..."piticii" mi-au intarziat ..azi a 5-a zi...deja am facut 2 teste...clar negative...incetez sa mai sper....
Sunt alaturi de voi toate....

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Lorellay ce fel de test ai facut? Sunt unele care se pozitiveaza mai greu si la unele sarcini testele se pozitiveaza abia la 10 zile de intarziere, stiu eu cateva la care s-a intamplat asa. Ai ceva simptome de CM?
Eu zic ca sa nu-ti pierzi inca speranta, o sa fie bine.

30+ cu Diana

Mergi la inceput