Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

"Si tu poti fi SUPERNANNY"

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Pisicuta

1290 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui Pisicuta Adauga semn de carte la mesaj Trimite Pisicuta un Mesaj Privat  Reply with Quote

"Si tu poti fi SUPERNANNY"

Am cumparat de curand, din Diverta, cartea Irinei Petrea "Si tu poti fi supernanny" si am vrut sa va recomand si voua - cu toata caldura - sa o lecturati, caci aveti foarte multe de invatat de acolo. Desi are un pret destul de rotunjor, eu zic ca-si merita banii pana la ultima letzcaie, caci nu impartaseste metode de educare a copiilor ci, ma degraba, principii de baza pe care sa le sti si sa le respecti, astfel incat sa nu risti sa limitezi prea mult libertatea copilului tau, dar nici sa-l lasi sa creasca in voia sortii si-n bataia vantului. De asemenea, este scrisa intr-un stil foarte lejer, usor de parcurs si greu de lasat din mana, presarata cu multe cazuri concrete, la obiect, rezolvate in cele mai neasteptate si la indemana moduri. Parerea mea, ca mama a doi zmei-parazmei, este ca nu strica sa o ai "prin preajma", fiind o carte foarte buna, asa ca, daca sunteti interesate(i), eu zic sa nu o evitati.

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - Oana_B on 05/02/2010 19:33:46
mcrmiki
mcrmiki

1076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am cartea, mi se pare tare interesanta.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Familia mea
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Pisicuta

1290 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiPisicuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Pisicuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Miha, ai o familie superba si te rog sa primesti SINCERELE MELE FELICITARI pentru curajul de a incerca si a treia oara... Eu m-am temut de statutul de soacra cu 3 nurori, mergand pe principiul "cu doua mai scap, cu trei, nu prea, caci doua te tin si una te bate"!... Am glumit, sa nu te superi pe mine! Ai o familie, SUPERBA!
Sper sa mai avem ocazia sa schimbam mesaje, mai ales c-am vazut ca Vladut al tau este fix cu o luna mai mic decat Vladut al meu.

Te pup !

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Mergi la inceput
_giulianna_
_giulianna_

1953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo lui_giulianna_ Adauga semn de carte la raspuns Trimite _giulianna_ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am cumparat si eu ieri cartea de la Diverta, abia astept sa incep sa o citesc weekend-ul asta. Sotul e racit asa ca vom sta mai mult in casa, timp numai bun de lectura Eu sunt o mamica in devenire dar astept cu nerabdare sa citesc sfaturile, vreau sa fiu pregatita pentru orice, oricand.

Va pup!

12+
Mamica de septembrie 2008
Mergi la inceput

nma

3692 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinma Adauga semn de carte la raspuns Trimite nma un Mesaj Privat  Reply with Quote
pisi si eu sunt incantata de carte desi recunosc ca am citit destul de putin din ea (timpul liber e problema). eu am primit-o cadou de la nasi la bb2.
acum la noi pe dulap e lipita o inimioara de hartie mare (pictata de alex) pe care mami deseneaza floricele sau lacrimioare, dupa caz. vad ca alex e mai cuminte acum caci prefera sa aiba mai multe floricele.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
Mergi la inceput
mihaser
mihaser

4730 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimihaser Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaser un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetele chiar ma intrebam daca sa o cumpar sau nu...Daca voi ziceti ca e interesanta o sa-mi iau si eu cadou de 8 Martie cartea aceasta!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2
Mergi la inceput
olim
olim

9629 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am luat-o anul trecut cand am fost acaa, eram insarcinata in 4 luni cu Alex.Este o carte super, merita toti banii din lumeEu am dat parca 240000 dar este o carte care nu ar trebui sa lipseasca din biblioteca niciunei familii cu copii.Prin metode atat de banale uneori poti sa-i schimbi pe nazdravani.
mami si Alex
Mergi la inceput
amalisimona
amalisimona

474 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui amalisimona  Trimite mesaj yahoo luiamalisimona Adauga semn de carte la raspuns Trimite amalisimona un Mesaj Privat  Reply with Quote
M-am uitat si eu lung la carte in Carrefour, dar nu am luat-o. M-am gandit ca o fi vreo carte din aia plina de sfaturi inutile, scrisa "comercial". Dar daca voi ii faceti reclama, o sa mi-o cumpar si eu.

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
www.adimage.ro" target="_blank">FOTOGRAFII www.adimage.ro/blog" target="_blank">BLOG
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com