"Si tu poti fi SUPERNANNY"

"Si tu poti fi SUPERNANNY" | Autor: Pisicuta

Link direct la acest mesaj

Am cumparat de curand, din Diverta, cartea Irinei Petrea "Si tu poti fi supernanny" si am vrut sa va recomand si voua - cu toata caldura - sa o lecturati, caci aveti foarte multe de invatat de acolo. Desi are un pret destul de rotunjor, eu zic ca-si merita banii pana la ultima letzcaie, caci nu impartaseste metode de educare a copiilor ci, ma degraba, principii de baza pe care sa le sti si sa le respecti, astfel incat sa nu risti sa limitezi prea mult libertatea copilului tau, dar nici sa-l lasi sa creasca in voia sortii si-n bataia vantului. De asemenea, este scrisa intr-un stil foarte lejer, usor de parcurs si greu de lasat din mana, presarata cu multe cazuri concrete, la obiect, rezolvate in cele mai neasteptate si la indemana moduri. Parerea mea, ca mama a doi zmei-parazmei, este ca nu strica sa o ai "prin preajma", fiind o carte foarte buna, asa ca, daca sunteti interesate(i), eu zic sa nu o evitati.


Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Si eu am cartea, mi se pare tare interesanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Miha, ai o familie superba si te rog sa primesti SINCERELE MELE FELICITARI pentru curajul de a incerca si a treia oara... Eu m-am temut de statutul de soacra cu 3 nurori, mergand pe principiul "cu doua mai scap, cu trei, nu prea, caci doua te tin si una te bate"!... Am glumit, sa nu te superi pe mine! Ai o familie, SUPERBA!
Sper sa mai avem ocazia sa schimbam mesaje, mai ales c-am vazut ca Vladut al tau este fix cu o luna mai mic decat Vladut al meu.

Te pup !

Pisicuta, mamica de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

Orice sut in fund este un pas inainte!

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Mi-am cumparat si eu ieri cartea de la Diverta, abia astept sa incep sa o citesc weekend-ul asta. Sotul e racit asa ca vom sta mai mult in casa, timp numai bun de lectura Eu sunt o mamica in devenire dar astept cu nerabdare sa citesc sfaturile, vreau sa fiu pregatita pentru orice, oricand.

Va pup!

12+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

pisi si eu sunt incantata de carte desi recunosc ca am citit destul de putin din ea (timpul liber e problema). eu am primit-o cadou de la nasi la bb2.
acum la noi pe dulap e lipita o inimioara de hartie mare (pictata de alex) pe care mami deseneaza floricele sau lacrimioare, dupa caz. vad ca alex e mai cuminte acum caci prefera sa aiba mai multe floricele.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetele chiar ma intrebam daca sa o cumpar sau nu...Daca voi ziceti ca e interesanta o sa-mi iau si eu cadou de 8 Martie cartea aceasta!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu am luat-o anul trecut cand am fost acaa, eram insarcinata in 4 luni cu Alex.Este o carte super, merita toti banii din lumeEu am dat parca 240000 dar este o carte care nu ar trebui sa lipseasca din biblioteca niciunei familii cu copii.Prin metode atat de banale uneori poti sa-i schimbi pe nazdravani.
mami si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

M-am uitat si eu lung la carte in Carrefour, dar nu am luat-o. M-am gandit ca o fi vreo carte din aia plina de sfaturi inutile, scrisa "comercial". Dar daca voi ii faceti reclama, o sa mi-o cumpar si eu.

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput