Gravidute si mamici de TIMISOARA (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ashera, ne pare rau ca ai insomnii. Sa stii ca si eu am avut dar dupa 7 luni si nu reuseam sa adorm pana pe la 3-4 dimineata dar apoi dormeam pana la 12 ca sa imi revin. Pusi sa treaca!

Cristina, Alex 20.02.2006 si 23 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ank, bb mersi de lamuriri.. am fost ieri, am luat doar alocatia de nou nascut, pt. trusou sa sun dupa 01.03. Au zis ca dau banii doar pt. cererile depuse pana pe 23.11.
cristina... o sa-mi listez varianta ta, o am si a ankai... si o sa intru si pe mail cand am timp sa o vad si pe a Asherai.. Eu nu ma grabesc, suntem si premature.. asa cel mai devreme 4, 5 luni voi incepe startul.

pupici



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ank, bb mersi de lamuriri.. am fost ieri, am luat doar alocatia de nou nascut, pt. trusou sa sun dupa 01.03. Au zis ca dau banii doar pt. cererile depuse pana pe 23.11.
cristina... o sa-mi listez varianta ta, o am si a ankai... si o sa intru si pe mail cand am timp sa o vad si pe a Asherai.. Eu nu ma grabesc, suntem si premature.. asa cel mai devreme 4, 5 luni voi incepe startul.

pupici



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Azi am fost la Mall sa dau sala pentru examenul de permis. Mi-am amanat orasul ca e prea mult sa le dau pe amandoua in aceeasi zi...nu ma tine corazonul...M-am saturat de atatea emotii! I-am si zis sotului ca mai am ceva emotii la dizertatie, la oras si cand nasc si apoi o sa reintru in randul oamenilor normali
Ashera multumim! Si noi am tras cu ochii la pozele voastre si am vazut ce grasunei sunteti si mumosi! Lui Cristian e mai greu sa ii explici asta cu iubirea ca e prea mic...nu intelege el ca trebuie sa ne spuna inainte de a-si face nevoile kk si nu dupa...dar chestii din astea subtile...Stie ca e bebe in burta la mami si atat...ii mai trage cate un pupic sau o muscatura dupa cum are chef...
Despre diversificare pot sa spun ca noi am inceput devreme...de la 4 luni cu hipp borcanele de fructe/legume sau cu fructe cu biscuiti. I-am dat chiar si papaya cu biscuitei fara gluten initial...Orez si chestii din astea mai putin pentru ca de obicei constipa si ingrasa...Eu am inceput cu o lingurita si am marit doza...Ii faceam zilnic supica de legume initial, apoi am pus si pui, vita, piept de curcan...Important e sa ii introduci treptat fiecare aliment...in caz de alergie sa iti dai seama de la ce ar fi...Cristian e un pic alergic la ou, ciocolata si la lapte Nan, in schimb i-am dat capsuni, zmeura...nu a avut nimic (bine astea dupa 8 luni!)


Cristina iau calciu ptr bebelina...Tie s-ar putea sa-ti dea mai tarziu pentru ca nasti natural...Mi-a dat cate un calciu efervescent pe zi, o cutie luna asta, una luna cealala si una in aprilie. In perioada asta cat iau calciu nu mai iau Elevit. Eu de cand am luat Elevitul nu am mai avut probleme cu carceii...bine ca am scapat de ei! Si fata o am asa faina...nici nu zici ca sunt gravi...decat picioarele le am un pic umflate ca nu prea pot sa mananc asa nesarat. Am ajuns la 69 de kg deja! Sunt ingrozita! Sper sa nu trec de 75!

Adia ai grija sa nu pierzi laptele...daca ti se umple peste noapte mai goleste pe la 1-2 dimineata sa nu faci mastita...Si eu ma constipam cand alaptam...eu am noroc ca ies afara cu capuccino sau 3 in 1 si mai trageam cate unul sau puneam supozitor cu glicerina in situatii extreme.

Pussi am luat si noi legatura cu firma si acum o sa le spun sa ne trimita contractele sa le semnam. Ma bucur ca mi-ai spus de ei! Imi aduceam eu vag aminte ca si voi tot cu ei ati incheiat contractul. Pupici gogosicilor tale! Am citit mai demult pe la aspirante prin cate ati trecut sa le aveti...am ramas uimita ce unite ati fost la aspirante, chiar m-ati impresionat! Bravo!

Va pup pe toate si va doresc o dupa-amiaza placuta!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Adia dar de ce sa ii dai supliment daca tu ai lapte noaptea? Mulge-l in borcanase de plastic pe care le sterilizezi si pune-le la congelator...Eu am avut pompa de la Avent si mi-am luat borcanase cu capac tot de la ei si imi faceam stocuri (pentru cand plecam de acasa, pentru cand nu aveam) Asa am alaptat pana la 5 luni si a fost ceva...ca mama nu m-a alaptat deloc pe mine. Ia ceaiuri ptr stimulare si da-i inainte...nu te descuraja! Bebelina se constipa daca ii dai supliment!
Condoleante pentru bunica ta! E trist cand pierdem pe cineva drag!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Adia, daca vrei sa alaptezi pe Karla, nu te mai gandi ca nu o sa ai lapte, ca ai supliment de formula. Astea sunt de obicei duc la pierderea laptelui. Sa stai calma, sa te bucuri ca ai lapte, mai ales daca zici ca sunt pline de dimineata. E normal spre seara sa le simti goi, ca in timpul zilei papa bine mititica. Oricum chiar cand ii dai sa pape, se produce lapte nonstop. Important e sa bei lichid mult, eu am o sticla langa patul meu, si chiat noapte dupa ce termin de alaptat beau cate putin. Si sa mananci.

Imi pare rau cu bunica ta.

Miha, pe voinicul meu cheama Eric, a avut 3kg si 48cm.

Cu diversificare eu o sa astept pana dupa 6 luni, ca am patit cu Robert. Ne am grabit, si am incercat la 5 luni, si sa constipat rau de tot. Dupa asta l-am alaptat pana la 7 luni, si cand am inceput nu mai am avut probleme. Deci prima data nu a fost gata stomacelul.

Va pupam!!!!

mamica lui Robert(22.01.05) si Eric (18.01.08)

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am intrat si eu sa va salut doar... ca deh nu prea am timp zilele astea.Raul a acceptat foarte usor lingurita...de cand s-a nascut picaturile pt colici sau vigantolul le primea cu lingurita...dar ideea e ca raul papa de oriunde numai papa sa vina ..
Cristina mi-am gasit strasuri azi...mi-am luat un colier simplu mai pe langa gat... nu am probat inca sa vad cum vine pe langa rochie ..ca e sotul pe acasa si ..sa nu ma vada ..daca mai am timp intru ...daca nu vorbim dupa nunta cand va pove cum a fost.
Ashera faceti pana la urma si voi botezul sambata??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Miha, felicitari ptr examen!!! Iti tinem pumnii si la oras cand o fi!!!

Pussi
, noi diversificarea am facut=o la propunearea neonatologului cu care am nascut.

Ank, ma bucur ca ti=ai gasit strasurile. Abia astept sa te vad in rochie!!! waw!!!


Pupici la pitici


Cristina, Alex 20.02.2006 si 23 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor somati?Ce mai faceti?
Azi dau eu cafeaua
... cam tarziu ce=i drept dar ... e buna si acum.


Happy Valentine's Day!!!



mai dar ce indragostite sunteti ca nu mai intrati pe forum.
Noi, din pacate, suntem singuri astazi ptr ca iubitul sotior este in Portugalia :(



Cristina, Alex 20.02.2006 si 23 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:



Se pare ca numai eu bantui pe aici !!!



Voi probabil sunteti





si....... apoi



Cristina, Alex 20.02.2006 si 23 cu Beatrice

Mergi la inceput