URGENT!!!Va rog o info..Happy End-New Beginning

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Geanina multumesc din suflet pt gandurile bune si pt invitatia facuta.O sa indraznesc sa trag o raita pe acolo sa salut fetele si sa mai barfim una alta
RAMONELLA,stim...am citit cred cam tot ce se putea de pe net,am vorbit cu toate cunostintele pe care le aveam noi de peste tot,acum a mai ramas sa mearga cu sotul ei sa faca ecografii sa vedem ce si cum,dar sora mea deja e hotarata.Nu o sa faca avort sub nici o forma..Doar Doamne fereste...cine stie ce..Doctorii...nici nu pot sa spun acelasi lucru despre toti...dar chiar o prietena de-a mea...medic extraordinar,mi-a spus odata ca...dupa cate nenorociri vad ei zilnic..la un moment trebuie sa pui o oarecare distanta ca altfel nu poti lua decizii obiective.Dar asta sigur,nu inseamna ca trb sa tratezi cu indiferenta si lipsa de respect pacientii care iti cer ajutorul...
Dar...deja intram intr-o polemica deschisa deja in multe subiecte,asa ca nu o sa o continui eu aici..
Imi place mult o vorba auzita..Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
Eu nu traiesc acolo,dar tot ma afecteaza prin ...extensie.
Asta e..
Pupicei si sanatate multa la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ruby, pt sora ta: sora mea geamana a avut varicela in 4 luni. A avut noroc cu o singua dr care a decis sa nu faca avort. Bebe are acum aproape 6 ani si e sanatos si bine. Deci....curaj si succes. Sarcina usoara si nastere la fel de usoara, in cazul in care hotaraste sa mearga inainte.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ruby, suntem alaturi de tine si de sora ta.Si eu stiu ca doar in primul trimestru de sarcina e mai periculos,nu cred sa mai fie problema acum.Sigur DD o va ajuta si va avea un bebe sanatos,a sa cum si l-a dorit.Eu cred ca numerita sa faca avort, mai ales ca si l-a dorit asa mult, sigur va fii totul bine.Mult curaj sa aveti, si eu cred ca ar mai trebui sa ceara parerea la alt medic.Pentru acel medic era o pacienta in plus, dr sunt sigura ca daca DD a vrut ca ea sa aibe acest copil o va ajuta sa ajunga pana la capat cu bine
te asteptam la aveti si sa treceti cu bine peste acest hop mamici din spania sa ne spui mai multe despre tine si sa vii la o vorba

mami si ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Sora-lui-Ruby, sunt si eu medic si de curand mamica, trecuta prin iad pt a-mi aduce pe lume minunea (nu intru in detalii, nu conteaza aici). E ff important sa faci ecografia 3D. Varicela totusi nu e rubeola, care e f periculoasa si in trim 2; si inteleg ca n-ai facut o forma prea rea. Oricum insa, nici un medic nu are dreptul sa-ti ceara sa avortezi, e copilul tau si decizia ta. iar daca esti credincioasa si te rogi fierbinte, si nu iei viata unei fiinte nevinovate (si pe deasupra dorite) Dumnezeu TE VEDE SI TE VA AJUTA! , curaj.

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Buna...seara sau dimineata chiar(pentru oamenii normali)
Scriu si eu la niste ore de te doare capul,dar asta e...Cam pe la orele astea am si eu putintel timp liber.

Va multumesc din suflet tuturor pentru sfaturile voastre,va suntem mai mult decat recunoscatoare,pentru ca asa cum a zis cineva...o vorba buna,conteaza enorm de mult.
Sora mea a sunat pe unde a stiut,pe unde a fost indrumata,si in Martie are programare la doi medici,am inteles foarte cunoscuti,din Bucuresti,pentru a face ecografiile necesare.Si-a facut la doi medici,asta pentru o mai mare siguranta a rezultatelor.Oricum,sperante avem multe,ne rugam pentru sfrumfelul inca nenascut,si-l asteptam cu drag.Si zau ca nu ma poate dezamagi,pentru ca urmeaza sa-mi fie fin/uta...Si e primulAsa ca sa faca bine si sa vina sanatos.

Violetan sa-ti traiasca nepotelul,sa va bucurati de el,si ...uite ca...se poate sa iasa si bine.Si cu siguranta ,cred eu,ca va merge inainte cu sarcina.Asa ca..sarcina si nastere usoara sa fie..

Olim multumim frumos pt urari,si deja m-am introdus asa...subtire la Mamici de Spania,dar din cauza moderarii mesajului(deh..nu sunt singura de moderat pe acest forum asa ca uneori mai trb sa stau la rand) a trecut mesajul meu mai...neobservat,asa.Dar voi incerca sa mai scriu asa...cand mai pot,macar sa va mai salut din cand in cand.

Natynic,iti multumesc din toata inima si pentru vorbele tale calde,si-mi pare tare rau ca ai trebuit sa treci prin greutati.Iti vad semnatura,si deja mi se face parul maciuca.Spre rusinea mea,nu stiu despre ce este vorba,dar voi incerca sa gasesc subiectul..Oricum...asa se vede sufletul unui om.Ca treci si tu printr-un moment(ma gandesc eu)dur,,dar ai loc in sufletelul tau si pentru un gand bun pentru altii.Si mai mult,ca e si o parere...sa spunem...profesionala,ufff...ce mult conteaza.
Oricum suntem din ce in ce mai convinse si cu credinta mai mare,ca totul va fi bine.

Inca odata mii de multumiri pentru sprijinul moral pe care ni-l dati si DD sa aibe grija de noi toti.
Pupicei multi de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Nu am avut varicela in sarcina dar vreau s-o felicit pe sora ta pentru hotarirea luata.
Daca ea a hotarit asta DD o va ajuta sa aduca pe lume copilul dorit.Sa vorbeasca cu medici ginecologi ,ei sigur stiu mai bine cei in sufletul unei mama care-si asteapta copilul si afla ca ar putea fi probleme.
Intr-adevar medicii de la Urgente se intilnesc cu tot felul de cazuri si poate acel medic nu stia ce inseamna sa fii parinte,sa-ti doresti un copil.
Multa sanatate surorii tale si bebelusului mic si drag.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Mersi mult Ramonella pentru incurajari si din ce am mai vb cu medici din alte tari mi-au zis ca mai tine si de DOAMNE, DOAMNE.Sper sa te auda si pe tine si sa fim ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Buna ziua,


As vrea sa multumesc din suflet tuturor care,la timpul acela(cand am deschis acest subiect) ati fost alaturi de mine si de sora mea,pentru a ne incuraja.
Vreau sa impartasesc cu voi bucuria enorma de a-i ura nepoticii mele un enorm BINE AI VENIT PRINTRE NOI,si sa-i ursesc(asa ca viitoare ei nasica)toata fericirea din lume,sanatate multa si sa aiba o viata usoara si linistita.
Acestea fiind zise...am vrut sa scriu aici si pentru a lasa o dovada,daca pot spune asa,a faptului ca dupa ce probleme au fost,iata ca Doamne Doamne a ajutat-o pe sora mea sa treaca cu bine peste sarcina si sa aduca pe lume un copil sanatos si voinic(3500G) cu un apgar 9(maximum pentru o cezariana),asa ca...alegerea sorei mele(aceea de a pastra sarcina) a fost una din cele mai fericite decizii pe care a luat-o in viata ei.
Multumim celui de sus pentru acest mic pui de om care ne aduce atat de mare bucurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ruby Doamne ajuta de vestile bune...ma bucur sa aud ca cele prin care atrecut sora ta n-au fost in zadar chiar ma bucur sanatate si numai bine sorei si copilului
eu numai ce am trecut prin situatia descrisa de tine acumvreo 3 spt si ceva sotula intrat la scoala in contact cu niste copii de varicela..am stata apoi separati pentru ca niciunul nu aveam anticorpi la varicela...au urmat 21 de zile de chin si asteptare in care ne uitam ca nu care cumva sa ne apara ceva. Dumnezeu a fost mare cu noi si nu ne-a aparaut nciunuia bubele.
Numai bine pt tine si sora si bb mic
21+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruby. spune:

Elilov3,multumim tare mult,si iti doresc si tie sanantate multa,un bb voinic si sanatos si sa va bucurati de el(acum in burtica si mai tarziu..)cand s-o alatura familiei voastre.
Ufff...bine ca ai scapat si ca nu a fost nevoie sa treci printr-un stres asa mare.
Sanatate multa si sarcina usoara.

Mergi la inceput