Mamici de iulie-august 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Mada Felicitari pentru fetita cu fundita!! Ma bucur ca e sanatoasa si totul e bine!!
Fetelor mersi de raspunsuri si de lamuriri! Deci eu iar am dat cu oistea-n gard!! Eu fac dusurile fierbinti. E ciudata problema ca de exemplu ce unii considera apa calda, pt. mine e rece, as ingheta in ea...pe de alta parte, ceea ce eu numesc apa calda, altii o numesc fierbinte rau...Acu tre sa gasesc o temperatura de mijloc. Sper ca nu l-am afectat pe bb prea tare!! Hmmm...acu inteleg de ce zicea dr. de uter contractil... ca eu il inmuiam cu totul!!
Iar m-am uitat pe reality la Birth Stories...super emisiune...toata lumea epidurala, liniste pace, relaxare si la final apare si o mogaldeatza micuta si ridata. Is asa dragalasi bebeii cat is mici!! Si eu sunt nerabdatoae sa-l intalnesc pe al meu...is curioasa cum as reactiona, ce i-as spune, ce i-as face...magic moment, oricum.
Pupici fetele!!



dia 18+

strumfuletz
poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dia, si eu m-am uitat la Birth Stories.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

13+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MADA,felicitari pt fetita cu fundita!!chiar daca voiai pereche,asa cum as fi vrut si eu,o sa ti dai seama ca e mai bine pt ele sa fie 2 fete,se vor intelege mai bine...apropo,ce zici,ne incuscrim?


azi mi a venit comanda de la quelle,asta dupa ce am sunat la ei,iar ei mi au spus ca au trimis comanda de o luna...mi au dat nr de tel de la curierul din oras si cand am sunat acolo,auziti si voi ce scuza tampita mi au indrugat,ca li s a defectat masina...pai frate si o luna de zile n au fost in stare sa repare?plus ca puteau sa sune ca ma duceam eu sa iau coletele....ma rog,ideea e ca mi le au adus azi,am primit o pereche de pantaloni de trening,o bluza de graviduta si un simulator auto pt cris.pantalonii de trening sunt pe elastic,acum sunt putin cam larguti,dar cand mi o mai creste burta o sa fie la fix...bluza e ok,iar cris e incantat de joc.toata afacerea m a costat 150ron.
maine suntem atat de multe care ne ducem la eco!!sa dea dumnezeu sa fie numai vesti bune!!


21+cu bebe codrin si mami de cris







Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Si eu m-am uitat la Birth stories

[b]Mona, sa porti sanatoasa hainutele, ma bucur ca n-ai mai luat plasa ca cu celelalte de la magazinul de masuri mari. Simulatorul ala e fain? Ca l-am vazut si eu pe site si l-as lua pt nepotelul meu. Oare merge si pentru baieti mai mari? Nepotul meu are 9 ani, ce zici, i-ar placea?

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 18+ posibil ?

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mobriq spune:

Un semn mic si de la mine, ca nu am mai scris de cateva capitole. Acu 2 sapt am facut eco de 12 sapt si bb era bine, am facut si bitesteul si mi-a iesit risc scazut (1/2900 sau asa ceva). Triplu test nu-l mai fac, ca cica bitest-ul asta, combinat cu pliul nucal, este mai precis. Peste 9 zile merg iar la control, la moasa.
Dupa ce in sapt 11 am avut cele mai nasoale greturi, acum in sapt 13 ma simt mult mai bine. Duminica ne-am bucurat si noi de soare si am mers la un safari parc. Edi a alergat in continuu, nici nu prea se uita la animale, dar mie mi-a placut ca nu am mai fost la zoo din copilarie. By the way, nici aici unele animale nu pareau sa aiba spatiu suficient, iar niste maimute pareau foarte plictisite.


Monica si Eduard (05.04.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna fetelor!
Acum am ajuns si noi acasa!Am plecat de dim. la 8
Sptilal la care am fost e cam la 150 km.
SUNT FFFFFFFFFFFFFF.FERICITA!E TOTUL BINE!
I am vazut inimioara cu cele 4 camarute.rinichi.ficat,creier,etc.Am facut 4D si bebe al meu avea aproape toata mana in gura,mai precis 4 degete.
Doctora radea in hohote si a zis ca faza asta merita o poza!Deci am prima poza color cu bb Alex.Poate reusesc sa o pun asa il cunoasteti si voi pe gagauta al meu
Dupa ce am terminat la spital am fost la cumparaturi !Am luat cite ceva ptr bb si ptr mama lui
MADA...am citit ca si la tine e totul ok.Felicitari ptr fetita!
SUN ,BUJO
Va multumesc celor care v ati gandit la mine!
Multa bafta celor care merg maine la eco.Va asteptam cu vesti bune!

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BOTI,multumesc!
eu cred ca nepotul tau e prea mare pt simulator,jocul e potrivit pt copii de varsta lui cris.in primul rand ca e mic ca dimensiune si apoi,nu e cine stie ce,pe un copil mai mare sg nu l ar incanta.masina cu care merge cris,de ex,nu e inauntru,adica nu e in interiorul jocului,ci e o masinuta lipita de ecran si cu aia,chipurile,conduci...
sper ca m am facut inteleasa,mi e greu sa explic...dar ideea e ca eu nu ti as recomanda sa l iei.cred ca simulatoare potrivite pt nepot au la altex,sunt mai mari si costa mai mult,in jur de 150ron

21+ cu bebe codrin si mami de cris

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Mada, bravo pentru fetita!!O sa aibe Ari o prietena si o surioara.Ce bine...Te-ai gandit la nume?
Ella, felicitari si bine ca bb e bine!!
Mai Dia mai...ai grija cu dushurile tale...Nu stiu, ia un termometru de apa sau ceva sa verifici temperatura

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (15+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Am pus citeva poze pe picasa!Sper ca se intelege ceva
NARCISA

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Mobriq, bb e bine, asta e important.Nici eu n-am fost la zoo de un car de ani dar este o buna idee, numai sa vad ce zoo au astia pe aici ca-s cam isterici cu animalele tinute in captivitate.sa intri mai des daca ai timp

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (15+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput