prematurii sub 1kg

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns waltraud spune:

Beatrix trebuie sa-ti scriu neaparat ca m-a luat tare de tot valu saptamina asta( am avut pe cineva de la Ro cu o fetita nevazatoare, a fost nascuta la termen dar cu greutate foarte mica, si a avut dezlipire de retzina care este frecventa cred la copii prematuri s-au cu greutate mica, si nascind in Ro intr-un oras uitat d elume, nu a controolat nimeni fetita la ochisori; asa ca i s-a dezlipi retina si fetita este oarab acuma. are 3 anisori si jumatate si am adus-o sapt trecuta sa vad daac putem face ceva pt ea, caci am cunoscut-o pe mamma ei cind eram copii; si am incercat sa vedem; insa in zadar. Nu s emai poate face nimis), spune-le la parintii lui Darius, (nu stiu cum este in Spania, caci la Viena am avut foarte des controalelle astea la ochisori la Tripletii nostri), si D-zue ne-a ferit de problema asta grava, dar spune-le sa se ingrijeasca neaparat daca cunva d-octorii de acolo, nu ii fac controlul la ochisor. Este o boala care operata timpuriu se poate salva vederea.Deci toate cele bune si ma bucur nespus de mult ca puiutul vostru este bine si ia incet incet in greutate, si va nmerge acasa in curind. Hai pa si numai bine

http://s165.photobucket.com/albums/u70/floareaiclozan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

waltraud,
pt toate raspunsurile si informatiile pe care m-i le-ai dat!
Bebe Darius creste incet incet, a ajuns la 2100g dar demancat mananca cu sonda si e tot pe antibioce! problema se pare ca este un virus ongo sau hongo si candita! Iau schimbat iar antibioticul! sa speram ca asta va fi ultimul!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!

revin cu vesti noi si bune despre Darius! a iesit din spital de 2 saptamani, este acasa si ii merge foarte bine! mananca bine, 70-90 ml, a ajuns la 2900g , este cuminte si cu somnicul a facut o preferintza pt pietul lui tati! acolo ii place sa doarma cel mai mult! asta sa fie singura problema, ca vorba lui frate-miu pana se insoara se dezvata el!
acum asteapta programarea sa mearga pt controlul la ochi! doamne ajuta sa fie bine!
o sa mai intru cand mai am vetsi! sper s afie numai vesti bune!
va pup si multa sanatate!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by beatrix

salutare!

revin cu vesti noi si bune despre Darius! a iesit din spital de 2 saptamani, este acasa si ii merge foarte bine! mananca bine, 70-90 ml, a ajuns la 2900g , este cuminte si cu somnicul a facut o preferintza pt pietul lui tati! acolo ii place sa doarma cel mai mult! asta sa fie singura problema, ca vorba lui frate-miu pana se insoara se dezvata el!
acum asteapta programarea sa mearga pt controlul la ochi! doamne ajuta sa fie bine!
o sa mai intru cand mai am vetsi! sper s afie numai vesti bune!
va pup si multa sanatate!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!




ne sa ii fie bine micutului si sa dea Doamne Doamne sa nu fie nici o problema cu ochisorii.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Afibebe, merci!
Sanatate multa!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns waltraud spune:

Buna Beatrix chiar ma gindeam de vreo citeva zile la Darius?
dar abia acum,a am intrat s aiau mesajele si am vazut ca ai scris despre micut ca este acas. Ma bucur nespus de mult. Toate cele bune si sa auazim de bine. Bine ca este sanatos si daca doarme, creste repede si pune ingreutate. El are nevoie pina recupereaza din urma asa ca nu-i bai. Hai va pup.Pa pa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Felicitari Beatrix, bine ca l-au dus pe piti acasa; o sa vedeti ca de acum se va dezvolta si mai bine! Multa sanatate!

Waltraud, cat de tare este poza facuta de sus, in care 2 bebi sunt la tzitzi si celalalt pe burtica ta! este dementiala!!! Sa-ti traisca, sunt scumpi tare.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Salutare!

N-am mai scris demult desi vesti au tot fost! Mii de scuze!
Nici nu stiu cu ce sa incep! Darius este foarte bine! acum are 6700g, e vioi, a trecut cu brio examinarea din septembrie si exceptand 2 raceli totul decurge bine si normal din toate punctele de vedere!
prinde jucariile, gangureste, ochii sunt ok nu a trebuit sa intervina chirurgical, a inceput si diversificarea si ii place mancarea!
ramane in continuare sub observatie si sper sa nu mai aiba nici o problema de acum inainte!

Multa sanatate tuturor!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput