De la 4 mm. la 50 cm.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Dragele mele,

Ma bucur ca v-a placut istorioara noastra, a fost asternuta pe hartie din suflet... a fost ceea ce am trait atat de intens.

Daca sunteti gravidute, va doresc sa nasteti cel putin la fel de usor ca mine, si cand o sa va tineti puiul in brate, sa radeti si sa plangeti cum n-ati mai facut-o pana atunci!!! Nu se compara cu nimic acele momente... fetele care au nascut deja stiu la ce ma refer.

Oricum, sanatosi, veseli, voiosi sa fie copilasii nostri, iar noi pe langa ei!

Va imbratisez!

Creata 1 cu Creata 2
Maria Ilona
Avem 20 zile!!
Poze Mariuca http://www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Cretule, norocosule, sa-ti traiasca minunea! E o scumpa, la fel ca si mami si tati.

Mi te si inchipuiam, in timp ce citeam, cum strigai tu "patu' doooi". Si m-a amuzat teribil (desi in locul tau nu cred ca as fi fost amuzata in acele momente).

Pupam Cretele!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Super ai povestit, am si ras am si plans, te pup, sa-ti traiasca Mariuca, sa fiti fericiti cu totii, sper sa am si eu o nastere asa usoara ca a ta

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia si minunea mea Natalia Maria

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Tare frumoasa povestea nasterii Mariucai! Am plans si eu de bucurie, de emotie, de nerabdare...sa-mi vad fetitza si sa ma bucur de ea asa cum ai facut-o si tu...din tot sufletul! Sa fiti cu totii sanatosi si fericiti o viata intreaga!

Doar 8 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +32 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

creatza , tare funny ai mai povestit! Asta cu patu doiii ar putea fi scena de film de comedie (daca nu ar fi in sala de nasteri heh)Sa va traiasca fetitza si sa va bucurati de ea!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ei, da! O scena dintr-un film de comedie, pe-asta n-am mai auzit-o! Dar, ca sa filosofez, viata este alcatuita din scene vesele si scene triste, totul este sa incerci sa transformi o situatie neplacuta la prima vedere intr-una de care sa iti amintesti cu placere tot restul vietii. Am ales sa gandesc pozitiv toata sarcina, am ales sa fiu vesela si bine-dispusa la nastere si aleg ca acum, cand Mariuca urla de durere de burtica, sa ii cant si sa incerc sa ii alin durerea.

Asa ca, fetelor, fiti cu zambetul pe buze cand vine ziua cea mare, pentru ca va veti tine copilasul in brate si asta va fi cea mai mare realizare a voastra si cea mai mare bucurie!!!!

Sa va mai zic... nasteri usoare?! Neaaaaah, ca sigur le veti avea!

Va pup!

Creata 1 cu Creata 2
Poze la http://www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/
Avem 29 zile!
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Pai io-mi permita sa zic asta ca io inca n-am nascut si nu stiu cu ce se mananca:)pupi one more time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Abia asteptam povestea materii lui mariuca, stiind harul de povestitor al mamei cretuline ....!!!!

Asa cum m-am asteptat... m-ai emotionat cu povestea voastra!!
Ii doresc mariucai in primul rand sanatate si o viata plina de bucurii si impliniri!
Sa dea Domnul sa mosteneasca parul, pofta ei de viata si umorul mamei cretuline!!!
Pe tata nu-l cunosc suficient dar sunt sigura ca are o multime de calitati de transmis micutei mostenitoare.... !!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Creata ce nastere usoara si spontana ai avut, ma regasesc partial, caci nici eu nu am crezut cand mi se intampla totul asa repede, hihi. Nu ma regasesc insa in partea cu veselia si expansivitatea de care tu ai dat dovada, felicitari!
Ai fata mare, in curand face anisorul, sa fie sanatoasa, norocoasa si fericita, inconjurata de dragoste.
Si zi asa, ce usor a fost totul, pai ce mai astepti?

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Creata2008, ce usor ai nascut! Sa-ti traiasca bebelina, sa creasca mare si sanatoasa!
Si eu am avut travaliu scurt, de vre-o 3 ore (de dureri), m-am prezentat razand si fara dureri la spital: "dilatatie 2cm, membrane rupte"... pe la 5.30 internare la 8.25 nascusem...


Aaaaa, si-am luat 6,5 kg toata sarcina. Concluzia - iei putin in greutate, nasti usor si repede!

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput