Mamici de iulie-august 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BOTI,eu cand aveam vreo 10 ani am avut un acvariu mare plin cu pesti/carasi aurii,scalari,sifo,gupi..nu stiu ce s a intamplat,ca le schimba apa des,aveam iarna incalzitor,aveam de ala care dadea oxigen..cert e ca intr o zi au inceput sa mi moara din pesti si incet incet au murit toti...si aveam multi,ca mai ales gupii se inmulteau intr o veselie..stiu ca ii recunosteam ca sunt bolnavi dupa faptul ca isi lasau coada in jos de tot...
sper ca la tine sa nu se intample asta..

CRISTINA,stai linistita,ca depinde f mult de copil si probabil si de educatia pe care i o dai...cris are niste smecherii...,of,iti vine sa l mananci...sa iti zic ce mi a zis acum 2 zile..manca un bake rolls.eu ii zic//adu mi si mie una//, ia el una,mi o aduce si imi zice //poftim,grasuneao!// va dati seama ca am murit de ras...

acum ma cheama//mami,vino sa ma pupi,da sa ma pupi incet//

21+ cu bebe codrin si mami de cris



Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Monica, ai cumparat de curand pesti? poate ai o ciuperca capatatata astfel, eu am patit-o...adica nu eu, pestii mei, dumnezeu sa-i ierte!

MADALINA 13+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Fiquelle ai o papusa de fata!!! Sa va traiasca!!! Nu imi vine sa cred prin ce ai trecut... eu deja incep sa ma stresez, sper sa nu dau peste vreun astfel de doctor-specimen pe parcursul sarcinii...
Miercuri am fost si eu sa mi se recolteze sange pt bitest; desi la eco doctora a masurat tot ce se putea masura si mi-a aratat ca totul este ok, am emotii in asteptarea rezultatului de la bitest.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

12+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Madalina, nu am facut epidurala pt ca nu am mai vrut, cu toate ca aveam trusa la mine.... Am zis ca daca exista un cat de mic risc sa scoata bebe cu forcepsul, mai bine indur eu durerile decat sa se intample asta... A fost ok pana la urma, am uitat toate durerile imediat ce a iesit bebe...

Jjovana, poate ne intalnim pe 7 martie, si eu tot atunci ma duc la Iosup, la Fortis, la 16,30 parca, am notat dar nu mai stiu exact...Tu unde te duci?

Monalac, si eu tot acolo merg, la cabinetul de pe Stirbei Voda, stiu ca este i Cioflan acolo....

Anka, ma bucur ca pana la urma a iesit bine TT, dupa atata timp pierdut si nervi macinati, ca sa nu mai zic de ingrijorarea si stresul tau!!!!

Boticelina, chiar ma intrebam ce e cu tine, ca stiam ca esti una dintre cele mai active fete de pe forum...

Mada, sa stii ca si eu la prima sarcina am luat 20 kg, dar le-am dat jos cam in 7-8 luni, si nu-mi ramasese niciun pic de burta.... Dar stiu eu daca si dupa a doua nastere o sa imi revin la fel de repede, fara burta??

Sursula, misto meserie!!!!

Bujo, si eu as participa la asemenea cursuri, dar la noi in oras nu se organizeaza asa ceva...

Anaxena, arati f bine sii cu alea 6 kg luate pana acum, eu zic ca o sa iti revii, fiindca am vazut ca esti o tipa ambitioasa, asa ca nu-ti mai face atatea probleme.... Asta incerc sa imi spun si eu, pana o sa merg iar la control, ca sigur o sa ma faca cu ou si otet dr ca m-am ingrasat cam mult...Asta este!

Celule stem: si eu sunt hotarata sa fac prelevarea la nastere, o sa incep sa ma interesez si dupa eco morfo=fetala de trim II o sa incerc sa iau legatura cu clinica respectiva, sa vad pt care ma hotarasc....

Danangie, la multi ani!!!!

17+ si Adrian (20.01.2007)

http://picasaweb.google.com/iulie.august/Madina71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Biribu trecut caruciorul la listutza!
Mada ce sa zic medicii astia cateodata is culmea. Si sunt atatea cazuri, uff...
F frumoase pozele, ce scumpa e in poza cu iepurasul. Ptiu, ptiu sa nu o deochi.
Madina mai si eu sper sa nu ramana tare mult dupa bebe 2, acuma ce sa zic ma zenuiesc si eu si sper sa nu.
Mona daca tu te simti mai bine sa schimbi ora si ziua schimba-le decat sa iti stea pe creier chestia cu 13.
Boti imi pare rau pt pestisori.
Anaxena am vazut ca ai mai pus poze, f frumoase si sa stii ca arati f f bine chiar si graviduta, nu te vezi tu tare frumoasa dar sincer esti si nici nu te-ai ingrasat tare mult. Fain caruciorul candy pink.



---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Gata, am reusit si eu sa citesc tot ce s-a mai scris azi . Postasem din greseala in vechiul capitol, inainte sa vad ca s-a creat unul nou, un raspuns pentru fetele care intrebau despre incompatibilitatea de grupa (scuze ca nu mai stiu exact care dintre voi a intrebat, raspund pentru toate ). Asa ca mai scriu o data si aici:
Eu am grupa 0 si sotul are B, deci avem si noi incompatibilitate. Cu siguranta nu e deloc la fel de grava ca cea de rh, asa mi-a zis si medicul de familie, si ginecologul, si asa am citit si pe net. Am fost pana acum o singura data la institutul de hematologie pt dozare de anticorpi, in saptamana 14, si totul era ok; va trebuii sa ma mai duc in jur de sapt 27, nici vorba sa fac asta in fiecare luna. Se poate in cel mai rau caz sa faca BB icter prelungit la nastere, dar asta se rezolva, nu e nimic grav, oricum majoritatea copiilor fac icter la nastere. Intr-adevar, daca BB are aceiasi grupa ca si mama, nu mai e nici o incompatibilitate, dar nu putem afla acest lucru asa ca e mai sigur sa ne facm dozarea de anticorpi. In concluzie, nu va ingrijorati din cauza asta, sa fia asta singura noastra problema si inseamna ca totul e perfect !

Sun, cum au spus si celelalte fete, nu plictisesti pe nimeni; si mie imi face o mare placere sa iti citesc mesajele , azi m-am distrat pe cinste cand ai povestit de cantatul la chitara

Didi 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mona, si eu zic sa iti schimbi ora sau ziua, daca te neliisteste asta, dar sa iti povestesc despre sotul meu: e anti-superstitios, ca sa zic asa. Ii place la nebunie numarul 13, e numarul lui, ce mai . Asa ca l-ar fi incantat cu siguranta daca eram intr-o situatie ca a ta, sa ma duc la control pe 13 la ora 13, cred ca i-ar placea si mai mult sa se nasca BB pe data de 13 (ceea ce e destul de probabil ).

Didi 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Eu am nascut copilul pe 13, si era si marti. Dar Mona, schimba programarea daca te nelinisteste. Desi ora 13 poti s-o consideri ora 1 PM

Anka, felicitari pt. rezultate si atitudine!

Fiquelle, m-am ingrozit citind ce-ati patit cu Sofia.

Sursula, faina meserie ai. Ai rezolvat cu analiza aia de rubeola?

Si eu am grupa 0 si sotul A, primul copil nu a avut icter, dar eu fac analizele astea pt. ca vreau sa stiu daca ma pot astepta la un icter nasol sau altceva. Pe mine m-a trimis dr. la 12 sap si apoi inca o data in trim 3. Inca nu am fost dar intentionez sa merg saptamana viitoare.

Si acum, tantanaaa, se pare ca o sa mai avem o putza in familie.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by Alice987

mai scriu o data si aici ca pana se aproba celalalt mesaj din capitolul trecut,nu cred ca-l mai citeste cineva cam cat costa prima ecografie de sarcina?cea transabdominala ca banuiesc ca la 12 saptamani nu mai e nevoie de transvaginala.ma intereseaza ecografia normala,pe net nu am gasit nimic preturi decat la 3D,4D.se face neaparat si control sau ma pot duce la un laborator de ecografii,doar pentru a face ecografia aceasta?




Alice , eu am platit 110 lei pt eco abdominala la Medlife. Nu ai nevoie decat de o programare in prealabil.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

12+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ruxandra ati aflat sexul lui bebe? Deci mai avem un carucior albastru la listutza. Felicitari!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput