Marime folicul

Marime folicul | Autor: anna78

Link direct la acest mesaj

Salut,imi poate spune cineva cat de mare trebuie sa fie un folicul pentru a ramane insarcinata?
Eu am avut un folicul de 1.2 cm este mare sau este mic?
Mersi mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Aici poti gasi atit in pagina 2 , pagina 3 si urmatoarele mai multe informatii despre foliculul matur http://reclama/intrebari.php?cx=search&src=folicul&pg=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Mie medicul mi-a spus ca trebuie sa fie mai mari de 15 mm , am auzit pareri pe forum ca daca au 18 mm se sparg , adik devin ovule
Eu am facut stimulare si am avut 2 foliculi de 24 si 25 mm, am facut pregnyl si am ramas gravi cu gemanuti
Asta, anul trecut pt ca am pierdut sarcina
Acum sunt din nou la trat de stimulare, cel mai mare folicul avea 16mm si ceva si mi-a dat sa fac pregnylul, deocamdata astept
Sper ca ti-am fost de folos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Alt link http://reclama/intrebari.php?src=folicul+matur&Submit=Cauta&cx=search
Primul nu cred ca merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Mai bine intra pe reclama
Mergi la capitolul intrebari si dai cautare folicul matur. Sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Mai bine intra pe reclama
Mergi la capitolul intrebari si dai cautare folicul matur. Sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Se pare ca forumul o percepe ca pe o reclama si nu ma lasa sa iti scriu adresa.Hai sa incerc altfel infertilitate .ro iar in fata scrie www. Sper sa merga de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

anna78, eu cand mergeam la monitorizari pentru inseminare, am avut intr-o luna un folicul de 17mm, la care medicul a zis ca e prea mic si e posibil sa nu se sparga si facem inseminarea degeaba, am insistat eu sa facem inseminarea, dar nu am ramas insarcinata.
La a doua inseminare am avut un folicul de 23mm si am ramas insarcinata.
Din ce am citit eu pe net, se spune ca trebui sa fie cel putin de 18mm foliculul sa se sparga si sa fie viabil.
Mai conteaza si endometru cat este, offf prea multe trebui sa fie aliniate corect sa fie cu reusita.
Succes si doamne ajuta!


20+

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput