Torturi si prajituri (5)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, am uitat sa scriu ca aranjementul petalelor este f reusit, si felul cum sunt asezate , super

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lyly, superrrr!!!
Cu cat mai mult exercitiu cu atat vor fi mai perfecti. Te rog sa inchizi partea din mijloc a trandafirului, deci sa nu se vada mijlocul cel rotund. Si eu tot asa ii faceam inainte.
imi place cum ai lucreat, tehnica de lucru e foarte buna.
o s aradeti...dar nu numar petalele cand le pun..ci fac asa dupa ochi..in functie de cat de mare vreau trandafirul

Chestia cu microbu'...si eu am zis candva asa ceva....este adevarat asa cum spui.
Anasia
, nu stiu cand are sotul timp sa ma filmeze ca e destul de ocupat si altcineva n-are cine..

Azi n-am facut flori ca nu m-am simtit bine!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, multumesc o sa pun mai mult lapte praf data viitoare, am folosit serbet in loc de miere si de aceea am pus mai putin lapte praf, insa vad ca trebuie sa pui dupa oki, pana cand iese aluatul de o consistenta numa' buna de modelat.
Nu mi-a sosit inca nici o ustensila, am improvizat totul. Am folosit o kestie din lemn pentru intins, un fel de lingurita de zahar din lemn de o forma ciudata care avea capatul foarte fin.
Maine e ziua fericita cand ajung la magazinul de la Unirea si o sa caut si forme cerculet, ca am numai forme lacrima, si niste frunze, plus unset de duiuri, chiar daca maine-poimaine vin si cele de la Brasov. Si niste forme de flori as vrea, poate gasesc ceva!
Sa stiti ca m-am relaxat teribil facand ghidusiile alea din pasta de lapte praf.


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Hildegard, imi pare rau ca nu te-ai simtit bine azi
O sa perseverez si o sa tin cont de orice observatie de-a voastra


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, succes maine la cumparaturi!
veronica, , sa te faci bine, stai linistita, am gasit solutia salvatoare; am scos la imprimanta niste trandafiri (mariiitii), le lipesc de mobila de bucatarie, sa fie ca la vizionare, tot timpul cu ochii pe ei; si maine...la atac
tu ai mai comandat in ultima vreme ceva de la B&B? ca sotul meu a fost pe acolo si a zis ca este un sediu darapanat, pe usa scria ceva in ungureste, am incercat sa sun pe fixul si mobilul afisat, dar nu raspunde nimeni; ti-a venit comanda repede? prin curier sau posta?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

anasia,comanda vine doar prin curier in 2 zile..asa mi-a venit mie.
eu am tot comandat de 2 ori luna trecuta si nimic......nici un telefon,nici un mesaj....
firma provine din ungaria cica....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

veronica, ma gandesc ca s-au lasat de meserie, de vreme ce sunt de negasit, nici la sediu, nici la telefon; ramane doar magazinul din bucuresti;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

veronica, ti-am urmat sfatul, astea sunt floricelele lucrate azi;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia, ce culori frumoase imi plac cele mov in special; bravo,te-ai intrecut pe tine insati M-ati inebunit fetelor, cand imi fac timp sa "floraresc" si eu?
Sa stiti ca nu am fost nici eu prea lenesuta: http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk_c¬ag=1

dar marginea nu am mai acoperit-o ca nu am mai avut chef. Am facut un blat cu praf de budinca de frisca, blatul de la "O noapte la Venetia" cu cocos galben, crema fiarta tot de la "O noapte la Venetia" careia i-am adaugat esenta de vanilie ca asa am simtit nevoia(si a iesit yammiiiiii) si am mai bagat si un strat de nutella la asamblare. Glazura am bibilit-o de numa' ca sa iasa fiiiinaaaa! Glazura: cioco cu cognac, lapte si unt. Si am furat ideea de decorare de la Hildegard.(doar partial)

O zi buna!


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, bravo, arata fantastic!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput