Torturi si prajituri (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

hm, chiar nu ati mai trecut azi deloc pe aici? iar mie nu-mi zice nimeni daca-i bun laptele ala praf

Observatia mea la blatul roz: eu zic ca trebuie insiropat!

O zi buna,


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, eu n-am lucrat cu el, dar daca nu zice nimic de zahar, eu zic ca e ok, daca l-ai luat deja;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

acesti sunt trandafirasii din alt lapte praf, ai altii, floricele si ansamblu;
ies fine, dar nu ma misc eu destul de repede la lucrat si nu reusesc sa fac trandafirii sa fie ca cei ai veronicai si ale fetelor;
vroiam sa pun capsuni proaspete in tortul cu mascarpone, dar problema este ca il fac vineri seara si va fi mancat tocmai duminica, nu cred ca rezista capsunile atata, oare se strica?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

anasia,eu zic ca ti-au iesit florile foate bine, moaama, da' ce-ai mai muncit
Eu as pune bucatele de cioco in crema...da' eu sunt mai ciocolatoasa din fire


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by anasia

acesti sunt trandafirasii din alt lapte praf, ai altii, floricele si ansamblu;
ies fine, dar nu ma misc eu destul de repede la lucrat si nu reusesc sa fac trandafirii sa fie ca cei ai veronicai si ale fetelor;
vroiam sa pun capsuni proaspete in tortul cu mascarpone, dar problema este ca il fac vineri seara si va fi mancat tocmai duminica, nu cred ca rezista capsunile atata, oare se strica?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica




Felicitari pentru flori! Sunt foarte frumoase.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, sigur ca puneam si ciocolata, dar parca fara capsuni nu-mi mai vine sa fac asa, poate fac mousse de ciocolata pana la urma; mai vedem;asa am primit comanda cu flori rosii sa fie, asa ca le-am facut "in masa";
criss, multumesc!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lyly, daca ti-a iesit blatul tare inseamna ca l-ai lasat mai mult la cuptor.
Dar bine ca l-ai insiropat...e bine si asa...

Anasia, super florile. Incearcai mijlocul florii sa fac adancitura una din sculele rotunde. O folosesti pe cea cu capatul cel mai mic!

Aseara in sfarsit m-am apucat de facut flori...sper sa continui azi!
http://www.reteteculinare.ro/forum/viewtopic.php?t=2379&name=decoratiuni_pentru_torturi&start=80

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mamaaaa..."florareselor" zau daca nu ma innebuniti...super, super arata toata campia de flori pe care ati facut-o...felicitari anasia si veronica

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Am gasit lapte praf Dr. Oetker si am achizitionat ultimele 2 pungute care erau la mag. Plus

Pregatiti-va sa lesinati de ras insa nu uitati ca si voi ati fost candva incepatoare...
Mai intai mi-a iesit o mica monstruozitate: http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk92¬ag=1
La a doua incercare nu am indraznit sa pun mai mult de 2 petale:
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk-Y¬ag=1
Abia a treia a inceput sa semene cu o floare:
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=2cZOHDNk-6¬ag=1

Ati supravietuit??

Vad ca ati fost foarte harnice, anasia si hildegard...nu-i asa ca parca iti intra un microb in sange si, o data ce ai inceput sa faci asa ceva, nu te mai poti opri?


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, bravo, vezi ca merge? sa inteleg ca ti-au venit sculele? sa stii ca au iesit inca f bine; din cate imi dau seama, mai trebuie putin lapte praf si intinse petalele putin la capat (sa nu crezi ca mie chiar imi iese chestia asta);
nu mai pot de degete, mi-am facut bataturi , o las putin mai moale cu pasta; azi am mai facut o serie de floricele, veronica asa am facut, le-am adancit in mijloc; ma apuc de trandafiri saptamana viitoare;
monica-elizabet, multumesc!
veronica, ai terminat? helllp cu trandafirii!!! nu vrei sa faci un filmulet cum ii faci, te rog, zau ca ne-ai ajuta f mult

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput