Torturi si prajituri (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Balbina,este un TCM langa piata 1 Mai,la ala am vazut!Doar de briose am vazut eu,sunt galbene si au cam 6 compartimente parca,la pret nu m-am uitat!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Lyli tu zici de Domo acela unde au electrocasnice, electronice si altele de genul asta? gasesc acolo si forme de briose?
asta mi-ar fi cel mai in drum, sau tcm-ul de la unirii...kaufland este f departe dar ce nu fac eu sa gasesc

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monica, la tcm din unirii am fost acu 2 sapt (mai fusesem inainte si o tipa luase tava se briose cu numai 140.000 si erau 12 cred)la cel de pe chei era o forma de silicon galbena dar mi s-a parut scumpa (mai mult de 500.000-de fapt acolo erau toate scumpe);
la domo am fost acu o saptamana (cel din militari) si n-am vazut;
dar caut si eu ca tare mi-au placut, veronica, lyly;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumesc pentru precizari anasia

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

Lyli tu zici de Domo acela unde au electrocasnice, electronice si altele de genul asta? gasesc acolo si forme de briose?
asta mi-ar fi cel mai in drum, sau tcm-ul de la unirii...kaufland este f departe dar ce nu fac eu sa gasesc

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post




da, la acel Domo am vazut in decembrie, cand mi-am luat cuptorul cu micro ( si care tare-i bun sa topesti ciocolata, e gata in maxim 3 minutele) si aveau tava de chec, de tort si de briose, insa eu vroiam atunci o forma mai deosebita, un Mos Craciun sau nus' ce cautam si m-am ofticat ca nu aveau.Pe ambalajul de la formele astea (care sunt de culoare maro) poti sa vezi toate formele pe care ei le comercializeaza si sunt unele tare dragute, insa de unde sa le iei?


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pai de ce nu zisesi asa
fii atenta ca in cora in militari nici nu cred ca sunt 3 zile de cand am vazut forma pentru pandispan un cap de mosh craciun si una mai maricica cu mai multe separeuri mici in care erau fie un mosh craciun, fie un om de zapada, fie un bradutz...nu erau scumpe dar eu atunci nu aveam bani la mine si nu am luat decat una in forma de iepure ca deh...am zis ca iarna a trecut si mai am timp pana la anul...si sa cumpar iepure ca vine pastele

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Am facut si trufe ieri dar n-am apucat sa pun poza. Sunt foarte gustoase...

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

pai de ce nu zisesi asa
fii atenta ca in cora in militari nici nu cred ca sunt 3 zile de cand am vazut forma pentru pandispan un cap de mosh craciun si una mai maricica cu mai multe separeuri mici in care erau fie un mosh craciun, fie un om de zapada, fie un bradutz...nu erau scumpe dar eu atunci nu aveam bani la mine si nu am luat decat una in forma de iepure ca deh...am zis ca iarna a trecut si mai am timp pana la anul...si sa cumpar iepure ca vine pastele

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post




multumesc, insa le-am gasit...am luat si capul de mosh si un clopotel

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

am reusit sa pun pozele de la tortul Fluturas 1 si Fluturas 2;
tortul cu ciocolata, dupa reteta veronicai;
tortul cu flori-asa a dorit cumnata mea pt gradinita;
si bineinteles sarbatorita Bianca sufland de zor in lumanarelele care se sting si apoi se aprind singure

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by anasia

am reusit sa pun pozele




Moama...ce-ai putut sa mai muncesti la tortul ala fluturas...bravo! A iesit foarte frumos si sunt niste culori frumoase acolo. Ai folosit royal icing? cate recipiente ai avut pentru toate culorile alea?
Si celelalte suntfoarte frumoase, sa zici din ce le-ai facut si ce ti-a placut mai mult la gust
Sa stii ca tocmai mi-ai dat o idee...masinuta lui Alec sa o pun pe un suport de balt dreptunghiular, asa cum ai facut tu cu fluturele

Cred ca s-a bucurat mult Bianca voastra...sa va traiasca


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput