Torturi si prajituri (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly,ah ce m-as duce si eu maine cu tine! eu cu 104 lucrez la trandafiri, da mi-am luat si mai mare 127; vezi ca in magazin au un panou cu duiuri si ce fac ele;65-67 frunze, mai late si mai lungi; 20,22 pt forma de stea ; 1, 2 pt scris, eventual decoratii fine; 224 pt drop flower, floricele direct pe tort (ca la tortul meu cu galben) 2D tot floricele din acelea pe tort dar mult mai mari; 48 pt impletitura cos; 150 pt garofite; 87 pt o margine de tort; pe astea le am eu doua posuri, doua reductoare mici pt duiurile mici si unul mare; am mai luat setul pt flori, cu carticica in el;
veronica, nu-i nimic, bine ca esti ingenioasa si le creezi f frumos!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

pai hai, anasia, du-te azi cu mine la magazin
Mai iau 104 si 66 sau 68( se pot face si anumite flori cu ele, din cate am vazut), suportul acela penru floricele, o stanta pentru frunza lunguiata si niste coloranti. Si ajunge, ca am intrat in alt buget deja
Petru flori direct pe tort am 194.
Am vazut in manual si un fel de "pieptene" cu care se fac dungi pe laterala tortului. Sa vedem daca au. Cred ca si nr.16 imi trebuie pentru masinuta crampului, pe care o sa i-o fac cand implineste 2 anisori. Dar mai e timp pana atunci.


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

lyly, ce-as merge eu, dar n-am cu cine sa las fata; spor la cumparaturi; pietenele acela mi-a facut si mie cu ochiul, sa-mi spui daca il au; poti intreba daca au colorant negru si rosu din acela aprins ca mie nu-mi place cum iese asta?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
Craciunul piersicutelor-colaj
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

indragostitelor vrednicute

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

LA MULTI ANI INDRGOSTITELOR!!!1


tortul meu:
http://veronicascakes.blogspot.com/

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

LA MULTI ANI INDRGOSTITELOR!!!1


tortul meu:
http://veronicascakes.blogspot.com/

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)




Fara cuvinte...

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

unde sunteti gagici?

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by Hildegard

unde sunteti gagici?

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)




la servici


Nota 11 pentru tort, Hildegard! extraordinar de frumos
Si multumim pentru urare! La multi ani si tie

anasia, nu am apucat sa vad mesajul tau inainte de a pleca la servici.
Asadar, am luat azi 2 coloranti, negru si rosu-burgundy. Mi s-a parut ca au si red red, rosu ala purpuriu.
Am vazut panoul, insa au si catalog pe care ti-l dau gratis cu toate produsele, inclusiv duiuri, cu poze. Eu am uitat sa-l iau!
Am primit gratis, free sau pomana, cum vreti, un set de 5 cuie-suport pentru flori din buttercream pentru ca un cui era rupt si ca asa a vrut vanzatoarea, care de fapt e o draguta,chiar daca pare cam dura Si a vazut ca sunt cumparator serios, ca-mi cunoaste deja mutra Deci, daca ieri am dat pe 3 tablite 50 de lei(adica stantele alea in forma de lacrima), azi am primit o pomana de 10 lei
Pieptene au la set, 3 buc, mi-am luat, 18 lei plus tva
Am gasit dui nr. 104, plus inca unul pentru frunze mari(pentru frunze mici e unu' ratacit in setul de la GastroDeLuxe..., am uitat sa va zic ca setul ala e din policarbonat si e frantuzesc,mare kestie...), plus duiul pentru "forget me not".
Si o spatula micuta pentru intins frisca pe tort.

Si am ajuns la 1000 de lei cheltuiti in 2 zile pe ustensile, hihihi. Nu mai calc o vreme pe la magazin. Spre amuzamentul vostru va spun ca ieri am aruncat instantaneu factura de la GastroDeLuxe la gunoi ca sa n-o vada husband din greseala


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Si, de fapt, musai sa va zic "La multi ani" tuturor fetelor dulci care viziteaza acest topic. Noi sa fim sanatoase si altii indragostiti de noi

Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Hildegard, cand tai tortul?
anasia, am uitat sa-ti spun ca am observat urmatorul lucru: toti colorantii gel de la Wilton au acid citric care este CEL MAI CANCERIGEN. Ei, spune si tu, cum fac eu masinuta lui Alec de ziua lui fara coloranti? Daca-l fac cu coloranti, crezi ca n-o sa se repeada cu dintii in el, asa cum a facut cu tortul inima? Mai apuc eu sa indepartez chimicalele? Btw, ai luat lectiile de facut ornamente din royal icing? Mi se par foarte reusite


Lacri si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput