Nasterea la Filantropia!

Nasterea la Filantropia! | Autor: ILUCAE

Link direct la acest mesaj

Buna, sunt insarcinata in 35 saptamani si urmeaza sa nasc la Filantropia peste 3 saptamani, prin cezariana.Doctorul care ma urmareste in sarcina de la inceput este Dr.Varlas, un dr.
foarte bun profesional(cel putin eu am fost si sunt multumita de el), dar care din pacate vorbeste foarte putin.Eu mi-am facut toate controalele si ecografiile la centrul particular unde el merge si nu prea stiu mai nimic despre Filantropia.
M-a intereseaza daca a mai nascut acum de curand cineva acolo, ce conditii de cazare au,cum este in general!
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am nascut acum 8 zile la Filantropia cu dr. Catalin Haiduc. Conditiile din spital sunt extrem de decente. Eu am stat in salonul 1 cu plata (1mil/noapte). Merita din plin chiar dak sunt 3 paturi (oricum una din cele 2 nopti am stat singura si a fost cumplit de plictisitor). Camera este foarte prietenoasa, are wc si cabina de dus. Asistentele si infirmierele sunt amabile, indiferent dak esti atenta cu ele sau nu. Un lucru bun este si faptul ca nu se vantura vizitatorii toata ziua (se respecta strict programul de vizite: 15-17). Nastere usoara!

[bebe]Tudor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

grati.ela, multumesc.Felicitari! Sanatate tie si bebelusului tau!
La orele de vizita, sotul poate veni in vizita si cu fetita noastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Da, normal, poate veni oricine in vizita. Numai ca nu vor vedea bebelusul.

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

acum o saptamana nu aveau voie copiii nici in programul de vizite...

mami de Ozi si Tudorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ce??? Dar de ce? ce aiurea, zau........

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

Offfff. auzisem ca nu lasa sa se vina in vizita cu copii, dar ma gandeam ca exista o speranta, eu vreau ca dupa ce nasc sa vina si fetita mea la mine cu sotul.
Oricum sunt putin cam stricti, parerea mea.

O alta intrebare: nasc prin cezariana cum am mai spus in primul mesaj si as vrea sa vina mama sa stea cu mine imediat dupa operatie, primele ore, nu stiu daca e cazul sau nu, cum o sa ma simt, dar eu o vreau langa mine, sa nu radeti de mine, se poate, o lasa??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

eu tot ceza am facut...mama a stat doar in programul de vizita...stai linistita, asistentele de la terapie sunt tare dragute...cu mine au stat de vorba noaptea cand se ducea si calmantul si anestezicul.

mami de Ozi si Tudorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

grati.ela, ce fel de anestezie ai facut si daca nu te supara intrebarea mea,cat ai cotizat, daca imi poti da si amanunte, adica peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

anestezie epidurala...cat despre sume nu cred ca are relevanta. La acelasi medic atentia poate diferi extrem de mult. Dak este om va aprecia oricum si oricat. asistentelor le dai dak vrei...nu-ti conditioneaza actul medical (unele chiar refuza atentia).infirmierelor la fel...la adusul pachetelor chiar merita 5ron. neonatologia este extrem de draguta. Dak esti multumita poti lua un tort si sa-l dai la plecare.

mami de Ozi si Tudorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

sa-ti spun si eu :

dr- cam 150-200 de euro mergea ( acum depinde si de dr, si de felul nasterii)- la cei mai mari chiar si mai mult, of course
moase- 500 de mii
asistente toaleta - ei bine, eu nu am dat la NICIUNA, chiar nu am vrut ( chiar daca era una, mai ales, care era tare nemultumita mereu de lucrul asta )
neonatolog - 500 de mii
asistente copii- 50-100 mii, si, DA, o asistenta m-a refuzat. Dar a fost si una care practic i-a cam cerut sotului "pe fata" ( cea care primise copilul dupa nastere)- si acum mi se ridica parul in cap cand imi amintesc cum a pus problema - noroc de sot care s-a facut ca nu intelege ce vrea

stai linistita, e o maternitate suuuperrrrrr fata de ce am citit pe la altele. E ff curat, conditii bune, dr ok. Mai sunt si "lipsuri" in comportamentul unor asistente dar, per ansamblu, eu am fost f multumita. Mai ales de dr . Ma asteptam la mult mai rau vis a vis de conditii si asistente.

PS ILUCAE, nu-ti fa mari griji ca nu-ti vei putea vedea fetita...vad ca mai ai cam o luna pana nasti...daca va fi timp frumos vei putea sta afara in parculetz. Eu am stat mult cu sotul afara, ca in camera erau multi vizitatori oricum..dar era un timp ok, eu ma simteam bine, etc

my baby

Mergi la inceput