Laparoscopie - recuperare

Laparoscopie - recuperare | Autor: silvy24

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Am deschis acest subiect pt ca trebuie sa iau o decizie. Nu stiu daca sa fac laparo in aceasta luna sau in martie si sunt disperata sa o fac cat mai repede. Problema este ca luna aceasta ma cunun si laparo as face-o cu 4-5 zile inainte de cununie. Si, vreau sa stiu cum te simti dupa laparo pt a-mi da seama dc ma voi simti rau la cununie sau nu.
Am vazut ca unele fete au fost foarte OK chiar a 2a zi dupa laparo. Altele au avut nevoie de o saptamana sa se refaca. Deci, de ce depinde starea de dupa interventie? Depinde de problemele pe care ti le gaseste? De cum supoti anestezia?
Ce ziceti? Sa ma risc sa o fac acum sau sa astept pana in martie? Mi se pare ca inca o luna si jumate e muuult.
Merci,
Silvia.

P.S.: Ce parere aveti sa fac HSG acum si daca mai e cazu laparo in martie?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Si eu trebuie sa fac laparo +histeroscopie luna aceasta (saptamana viitoare).
Din cate am citit si auzit dupa laparo te refaci repede.
Nu pot sa vorbesc din proprie experienta- asa ca astept pareri .
Si eu sunt curioasa.



Elly

http://tt.lilypie.com/XGqRp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Parerea mea e sa lasi operatia pana dupa cununie.Acum gandeste-te la cea mai frumoasa zi din viata ta care va trebui sa fie perfecta!Dupa laparo cca o saptamana iti ia sa te refaci complet,sigur ca depinde de problemele gasite si de ce iti "repara" pe acolo,dar....de ce sa risti sa nu te simti perfect in cea mai frumoasa zi din viata ta?Hai ca inca o luna in plus nu mai conteaza,ai timp dupa cununie sa faci operatia linistita si fara alt stres.Eu asa as face sa fiu in locul tau si acum zilele astea chiar numai la ziua aceasta mare m-as gandi,ia-le fiecare pe rand ca daca te gandesti la mai multe probleme deodata nu e bine,le rezolvi pe fiecare pe rand si cat mai bine posibil.Asta e sfatul meu.
CASA DE PIATRA, FERICIRE SI CAT MAI CURAND SA VA MARITI FAMILIA!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

si io zic la fel cum zice Kora..
Casa de piatra ,fericire si implinire!!




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput