probleme cu apa dura

probleme cu apa dura | Autor: anne`mary

Link direct la acest mesaj

buna ziua
este posibil sa nu fi incadrat subiectul la categoria corecta, dar nu stiu exact unde ii este locul. M-am mutat recent intr-un alt oras unde apa este foarte dura. Pentru masina de spalat si pentru obiecte sanitare folosesc produse "speciale" (nu stiu daca pot sa le numesc) insa nu stiu ce sa fac cu vasele pe care raman pete dupa ce se usuca.
aveti vreo solutie pentru mine?
mersi

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Dedurizatoare,filtre apa.Sunt foarte utile:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

am inteles. am sa iau imediat masuri
merci

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Daca locuiesti la casa, o statie de dedurizare...( trebuie montata, spatiu, racorduri..nu se merita intr-un apartament)
Filtrele, te ajuta, dar mult mai putin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdanv spune:

Stiu ca un dedurizator foarte bun care elimina si fierul si face si apa buna este WATERBOSS 700. O firma din Bucuresti il vinde si costa in jur de 1200 de euro. Si eu mi-am cumparat unul. Mai ales pentru copii. Pot sa va dau si un numar de telefon 0723607909

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Noi ne-am instalat filtre si dedurizator...Duritatea la noi era f.f.f mare( 26), si riscam sa distrugem centralele, tzevaraia, caloriferele si masina de spalat ( vecinii asa au patit..).Noi am luat de la C&V.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogdanv spune:

Asta waterboss pe care am luat-o de la firma Ecotec iti dau si situl www.ecotec.ro are si filtru incorporat adika nu mai ai nevoie de alte filtre pentru apa murdara si iti scoate si fierul. Au o promotie acum la 860 euro. eu sunt fff multumit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui bogdanv

Asta waterboss pe care am luat-o de la firma Ecotec iti dau si situl www.ecotec.ro are si filtru incorporat adika nu mai ai nevoie de alte filtre pentru apa murdara si iti scoate si fierul. Au o promotie acum la 860 euro. eu sunt fff multumit


..ce reclama...!!!

La 860 E..iti faci statie de dedurizare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

Citat:
citat din mesajul lui bogdanv

Asta waterboss pe care am luat-o de la firma Ecotec iti dau si situl www.ecotec.ro are si filtru incorporat adika nu mai ai nevoie de alte filtre pentru apa murdara si iti scoate si fierul. Au o promotie acum la 860 euro. eu sunt fff multumit


..ce reclama...!!!

La 860 E..iti faci statie de dedurizare..



..Cred ca despre statie vorbeste...
Sunt si statii mai ieftine, ffff bune. Cat o masina de spalat ca dimensiuni, dar sa ne se scape din vedere racordul statiei la canalizare si consumabilele ( sarea si filtrele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucian123 spune:

Am cautat o groaza si pe net si la firme de instalatii ..., dedurizatoare. Stau in imediata apropiere a Bucurestiului la o viluta si aveam tot mai des probleme cu apa dura.
Robinetele albe mereu, pana si masina daca o spalam ramanea plina de pete albe, paharele, farfuriile, tot. Cea mai mare problema era cu centrala si caloriferele in care se depune Calcarul fiindca acesta precipita la temperaturi inalte. mi-a umplut instalatia pe pereti de Ca.
Cel mai bun pret si produdul mi se pare super bun am gasit la www.dedurizator.ro (Keros se numeste modelul pe care eu l-am ales), mi-au montat astia si doua cismele una cu apa dura pt. udat in curte si una cu apa dedurizata pentru spalat masina ;) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucian123 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucian123

Am cautat o groaza si pe net si la firme de instalatii ..., dedurizatoare. Stau in imediata apropiere a Bucurestiului la o viluta si aveam tot mai des probleme cu apa dura.
Robinetele albe mereu, pana si masina daca o spalam ramanea plina de pete albe, paharele, farfuriile, tot. Cea mai mare problema era cu centrala si caloriferele in care se depune Calcarul fiindca acesta precipita la temperaturi inalte. mi-a umplut instalatia pe pereti de Ca.
Cel mai bun pret si produsul mi se pare super bun am gasit la www.dedurizator.ro (Keros se numeste modelul pe care eu l-am ales), mi-au montat astia si doua cismele una cu apa dura pt. udat in curte si una cu apa dedurizata pentru spalat masina ;) .

Mergi la inceput