Emma - 5,7 ani are nevoie de ajutor *3*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Sa va dea Domnul putere sa treceti peste toate astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:


Asa cum am zis inainte sa plecam la Miskolc , nu se mai poate face chimioterapie. Profesorul este suparat de situatie ... dar nici asta nu ajuta.

Ca sa nu ne trimita acasa sa ne puna sa asteptam ultima clipa , ne-a propus sa mai incercam , pt o luna in prima faza , inca un medicament.
Din tot ce am citit despre medicament este doar pt a stopa (asta in cazurile bune) , nicidecum un tratament curativ.

Radioterapie nu se mai poate face , pt ca aproape am atins doza maxima si oricum nu are cum sa faca in 3 locuri diferite. E prea mult.

Se va face doar o biopsie din ganglionul inghinal si atat. Nu are rost sa o deschida in toate locurile daca nu poate face apoi dozele mari de chimio.

Foarte trist si crunt de real.
Desi efectele adverse ale medicamentului pot fi grave , ma risc sa vad daca au rezultat. Ca sa nu mai zic ca nu sunt recomandate copiilor si nu sunt indicatii pt copii.
De ce il incercam? Pai ce alta alternativa avem?

Mai incercam sa gasim si alte metode si sa luam legatura cu alte clinici. Dar pana atunci nu e vreme de pierdut.

Terapia cu delfini? Hm , parca am auzit si eu asta cu ceva ani in urma , dar se pare ca nu sunt studii si nu au mai zis nimic de asta de mult timp ...
Si da , merge incercat si asta , dar in momentul cand incepem sa strangem amintiri ...

la toate si multumiri pt ajutor!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:


Aida despre delfinoterapie acum sunt multe studii.aici da f mari rezultate ,spun din surse sigure.

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

va imbratisez cu drag

Ajuta-i sa lupte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Aida, imi pare foarte rau

Aveti nevoie de bani? Pentru terapia de care ai mentionat tu?




Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Draga mea
vreau sa-ti fiu alaturi si cu vorba...ca de alaltaieri de cand am aflat de Emma(atunci am intrat eu pe dc)...ma gandesc intruna la voi...stiu ca prind bine chiar si numai vorbele in asemenea momente...si asta o stiu din proprie experientza...dar nu ca si tine de mama ci de matusa...timisorencele...dragele de ele mi-au fost alaturi atunci...si le voi fi recunoscatoare toata viatza mea...
Evenimentul de atunci mi-a schimbat viata pentru totdeauna...m-a trezit la realitate...si adancindu-ma in scrieri duhovnicesti pentru a-mi hrani sufletul...incerc sa-mi duc viatza asta trecatore....care e o mare ispita...cat mai aproape de vointza lui D-zeu...

Stiu de necazul vostru mai demult...dar nu am mai intrat la umanitare in ultima vreme ca sa nu ma mai intristez...acu fiind gravida...dar ieri am intrat si ti-am recitit povestea...si sufletul mi s-a indurerat...si am plans...si nu mai am liniste ma tot gandesc la voi...la o rezolvare...

De mult vroiam sa va cunosc personal...si sper sa si se intample asta...eu ma rog la bunul D-zeu ...sa-si schimbe planurile in privintza Emmei ca numai el o poate face...si cat ar avea nevoie de ea acolo printre ingerasi sa faca cumva sa-si schimbe planul...si sa o lase aici printre noi in fragmentul asta din lunga noastra existentza...chiar daca nu e raiul,...cu bune cu rele , cu incapacitatea noastra de a intelege cele prin care trebuie sa trecem...

D-zeu sa te intareasca pe masura suferintei tale si sa te mangaie, si in dragostea lui nemarginita sa faca o minune si sa o vindece pe Emma...

acum intru des ba aici ba la impreuna... ca sa vad ce ai mai scris...

pup matzu mic...si pe parintii ei...

Mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

Draga Aida,
Nici nu imi pot imagina prin ce treci. Ma rog Lui Dumnezeu sa iti dea puterea sa lupti pana la capat si sa iesiti amandoua invingatoare. Va pup si va doresc toate cele bune.

mama de Ileana Cosanzeana

pozele mele
si Albumul frumoaselor

"De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina...
De poti s-auzi cuvântul rostit cândva de tine
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Aida eu as vrea sa stiu concret cu ce te putem ajuta? Te rog contacteaza-ma pe YM ID-ul meu este andreea_demirgian.
Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aida, si noi suntem alaturi de tine!!!! Vrem sa te ajutam cu orice putem!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AIDA si eu as dori sa te ajut cu ce pot, te rog sa ne dai un semn, ne rugam pentru Emma!!!!!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput