Gravidute si mamici de CLUJ - 52

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Flory, n-am stiut nici eu care-i procedura, alocatia Sarei am primit-o pur si simplu acasa, ca desteptul de sot nu a completat sa mi se vireze pe card, asa ca vine postasita...ca pensionarii..hihihi...dar vad ca pt indemnizatia CIC am primit ceva decizie de la primarie prin posta.Banuiesc ca vor veni si banii...Garla...


Deci toata lumea la shopping! Hai ca vad ca slaba activitate. Somn usor!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

soanso - super familie! iar sorana o dulcica leita cu mama!

Oana si Maria-Teodora

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Buna Dimineata.

Febra la copii este considerata peste 38. pana aici am inteles, dar 38 de care cu cele 5 liniute sau fara?David a facut febra. acum dimineata avea 39,2.Am inceput cu eferalgan si nurofen la 4 ore. Sa vedem cum e pana maine si mergem la dr. Saptamana asta trebuia sa facem si vaccinul.Offf

Oare dupa cat timp ii pot face vaccinul dupa tratament si febra?

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Exista posibilitatea sa faca febra de la dintisori?Nu e un mit asta?Nu imi pot explica de de face.De papapt a papat normal.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna dimineata..
nu mai tin minte care dintre voi ati scris ceva legat de fontanela...si noua ne-a zis doctorul ca e prea mica ( inchisa) si a mai spus sa nu-i dam mai mult de2 pic de vigantol ( oricum nu-i dadeam mai mult). am uitat sa cer explicatii in leg cu fontanela ....oare este grav daca se inchide mai repede???



http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

lore, imi pare rau pt bebe david ca are temperatura ridicata..dar cum nu am experienta,nu te pot ajuta nici macar cu un sfat.

pt banii aia 1,5 mil stiu ca tb sa primesti decizie a primarului. nu stiam ca si pt indemnizatie..vaiiiii..si eu nici actele nu le-am depus..e clar..in toamna primesc banii...



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata:)

Anca, bravo ca ai scapat de une xamen. bafta la restul, acum ma uit si eu la poze:)

Gabitzo, evident ca m-ai mirost pe unde am umblat ieri;:)

Diana, Meli, ma bucur ca veniti cu vesti bune!!!

Lore, sper ca scumpul tau sa nu mai aiba febra!

Bun, in alta ordine de idei, eu am cheltuit deja primele 2 mil ale fetei;) adica au intrat banii pe card chiar ihn 15 ian, adica destul de prompt, tinand cont ca papausa e nascuta in 13 nov, asta era alocatia pe decembrie. Intre timp am primit si nr ala pt trusou, de la primarie cred ca tre sa mergem peste vreo 2 sapt, nr respectiv se urmareste pe site-uyl primariei, si canva prin 22 ian am primit si cei 204, prima de nastere! deci suintem la zi, mai puti cu indemnizatia mea. dosarul l-am pus chair in primele zile de ianuarie. acum sa vedem:)

va spor la papa si la sominc, fiecare de faceti;)

Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

elena, eu eram cu fontanela

eu nu-i mai dau vigantol pana vorbesc cu dr-ul, saptamana viitoare candva.

daca se sudeaza oasele craniului prea repede, nu mai are unde sa creasca creierul - asa a zis tipa aia de la urgente

redai - sanatate micutului! daca e vioi, poate nu e grav, dar musai sa tii temp sub control

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata :)
Noi suntem aproape gata cu curatenia :)
Bex, inseamna ca si noi trebuie sa primim alocatia, Joshua e nascut cu o zi dupa voi, pe 14 noiembrie. Pp ca voi ati depus repede actele, ca si noi cit de repede s-a putut.
Spune-mi te rog, pentru trusou, ce ti-a venit acasa? Si unde trebuie sa ma uit pe site-ul primariei pt ei?
Cei 2 mil i-am primit si eu deja


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Flory, sotul meu a depus toata documentatia cat eram eu in spital. Numai dosarul meu pt indemnizatie la inceputul lui ian.

Pe site-ul primariei, in dreapta mai sus undeva apar comunicatele la ce nr se da. intre ce numere in ce zile mai exact. noi avem nr 11.813 acum cateva zile era la 10.000 si ceva. dar inainte de asta vine acasa o chestie dew la primarie unde apare si nr de ordine.

va

Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput