Aradence minunate (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Neata fetelor, si noi pe-aici dupa un WE plictisitor, n-am facut altceva decat sa ne plimbam prin cartier, recunosc ca imi lipseste masina, as fi dat cu voinicul o tura la Praktiker ieri. Asa ca prin lipsa autoturismului am facut economie, ca precis imi indesam ceva in cos.

David e tot mai sigur pe piciorusele lui, umbla prin toata casa, trage cainii de urechi si de blana, scurma in ghivece si in teracote, mamicilor care au trecut prin asta nu le spun nimic nou. Ieri, spre incantarea mea, a descoperit cum se baga bilele in jucaria premergator, ma intreb peste cate luni o sa inteleaga si cum e cu sortatul de forme. Azi dimineata m-a auzit cand am scos gunoiul la strada, si m-a strigat, ii era foame printului, urgent a golit sticluta.

V-ati decis cu reprogramarea intalnelii? Ca n-am vazut nimic.

ALINUSH, domnie acum la scoala de soferi pe masinile astea noi, eu am facut-o in vara lui '90 pe o Dacie neagra, transpiram ca un cal de curse, imi aduc aminte si acum de prima iesire, binenteles ca era masina fara servodirectie, trageai de volan, nu gluma. Si pe atunci se facea si poligon, am auzit ca vor sa-l reintroduca dar nu stiu daca e adevarat. Aveam un instructor cu un cap mai mic decat mine, dar ma ingheta cu privirea cand faceam vreo prostie. Imi aduc aminte ca la ultima ora de conducere a pus un pahar cu cafea pe bord, ideea era sa nu-l rastorn, am trecut testul .

DIANA, la multi ani sotzului tau VASILE cu intarziere !

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

O sa va rog la timpul potrivit sa ma luminati si pe mine (dar babeste) cum gasesc in Jegson scutecele minune, ca pentru mine locul acela e mai incalcit decat un labirint englezesc.

Am o intrebare la voi, stiti cumva unde gasesc o plapumioara buna pentru David? Cea pe care o are ii este deja mica (70x90) asa ca mi-ar trebui una mai mare, dar nici de pat de adult, ceva de genul 100x120 plus sau minus.

Edit: am pus intrebarea cu rosu, poate stie cineva sa-mi raspunda, pls pls!

Gata, s-a potolit piticul meu, fug si eu la dus pana e liniste pe plantatie.

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am scris un mesaj acu jumate de ora si eu nu-l vad. A disparut?



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

hop si io cu intarziere...elisei ii ies toti cei 4 incisivi sus e dementiala !are niste gingii ca un mic mutant si roade tot(inclusiv sfarcurile mele...)azi i-am facut hemoleucograma cred ca e iar anemica...
am vazut si poze si filmuletze cu copii frumosi si mari!!!dar acum ne integram si noi,avem 7 luni si jumatate!
miha imi pare rau ca ai avut asa zile proaste.jur ca atunci cand ma vait ce greu imi e cu un copil ma gandesc la tine si imi trece instantaneuuuuu...iti doresc inainte de toate multa sanatate, ca puteri si forta ai sa treci cu bine peste toate.
la fel sanatate ii doresc si lui mel si lui carmen(of of abia astept sa mai simt si eu ceva in burta,cu atat mai bine un flacau...)
cristiana merci de pontul cu hauggis azi ma duc in metro sa iau si eu ca eu numai asa ceva folosesc.felicitari pentru primii pasi ai lui david
flavia eu tie iti trimit iar un
diana la multi ani cu intarziere sotului tau,sa fie sanatos si numai fericire si impliniri alaturi de cei dragi.pozele tale din concurs sunt superbe, abia astept sa mearga eli sa ne bagam si noi la instantanee mai artistice(pozele mele le-a aranjat fratele meu a fost placerea lui,daca era dupa mine trimiteam ceva mai "static")
alina m spor la sofat
of mai vroiam sa scriu dar nu mai stiu ce....

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

ALINUSH, am mai patit si eu asa, si pana la urma a aparut si mesajul meu, sper sa nu-l fi pierdut de tot.

Tot dau refreshuri, dar lumea e ocupata azi, e luni. Eu am aspirat si am intins hainele, acum astept sa ma sune mecanicul, sa mergem dupa masina, abia astept, caci am primit si aviz de la posta, mi-a venit pachetul de la LR .

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

ALINA, ma bucur ca iti e de folos informatia, bafta cu dintisorii, imi inchipui ce agitata e micuta!

Unde ai facut hemoleucograma si, mai ales, pana la ce ora trebuie mers? Am inteles ca pe Vladimirescu colt cu A. Muresanu face din deget, ar trebui sa-i fac si eu lui David.

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

cristiana am fost la policlinica de la ziridava,am o colega care lucreaza acolo.trebuie sa mergi pana in ora 11 eu am fost azi pe la 10 nici nu era nebunie.mai fac hemoleucograme cu recoltare din degetel si pe miron costin am inteles.ea a fost anemica de la nastere(de ...prematura sti tu) am reusit si dupa 2-3 luni de tratament s-a corectat dar acum iar are semne...

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi mi-am gasit o pereche de blugi cu 65 Ron(aici incep de la 100),elastici,acum sunt putin cam largi dar merge.Am vazut si pantaloni eleganti in jur de 100-150 RON dar ziceau cei de la Chic ca vor primi peste 2 saptamani si sunt ok si aia.Tre' sa merg si unde ai spus tu sa vad ce gasesc.
Alina nici instructorul meu nu era genul crizat si nervos.Ba mai mult m-a luat cu dumneavoastra(maaaaaaaaaaaaaaare lucru in ziua de azi,zice snoaba din mine )dar i-am spus ca oricum sunt stresata mai dumneavoastra-mi lipseste sa-mi spuna.
Alina.a tu chiar te gandesti la Bb2 deja?mai asteapta ,zic eu asa pt ca m-ai intrebat
Azi am fost pe la Teba,nu pot spune ca sunt multe lucruri.Batea vantul la pijamale .Am gasit chiar si pantaloni de gravida la dimensiuni rezonabile dar erau toti albi,crem si albastru deschis .


Carmen(19+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by cristiana70

O sa va rog la timpul potrivit sa ma luminati si pe mine (dar babeste) cum gasesc in Jegson scutecele minune, ca pentru mine locul acela e mai incalcit decat un labirint englezesc.

Am o intrebare la voi, stiti cumva unde gasesc o plapumioara buna pentru David? Cea pe care o are ii este deja mica (70x90) asa ca mi-ar trebui una mai mare, dar nici de pat de adult, ceva de genul 100x120 plus sau minus.

Edit: am pus intrebarea cu rosu, poate stie cineva sa-mi raspunda, pls pls!

Gata, s-a potolit piticul meu, fug si eu la dus pana e liniste pe plantatie.

cristina mamica de David (21.12.2006)



Cristiana, raspunsesem eu in mesajul pierdut(chiar nu stiu ce s-a intamplat cu el si nici n-am chef sa-l rescriu), eu am cumparat de la Ziridava(de la copii) pentru Dragos cand avea 2-3 ani. Acum il acopar doar cu o patura ca la noi e f cald si nici nu sta acoperit, toata noaptea doarme descoperit.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Cristiana, de ce nu ii iei sac de dormit lui David? Nu se descopera cu plamioara?

Mergi la inceput