Manastirea Namaiesti

Manastirea Namaiesti | Autor: iriss27

Link direct la acest mesaj

De curand, m-a contatctat cineva dupa forum si asa mi-am adus aminte de vremea cand incercam sa raman insarcinata si fiecare luna era o noua incercare.
La mine, finalul a fost fericit. De aceea a scriu, ca sa va incurajez pe toate care incercati de ani de zile.
Am o fetita, care sapt viitoare implineste 1 an si mai sunt insarcinata cu bb2, care va veni la inceputul lui august.

Cum am reusit, pai .. eu cred ca au fost 3 lucruri esetiale:

1. Dumnezeu - Am fost la Manastirea Namaiesti (pe langa Campulung Muscel) si am depus acatist pt 40 de zile, m-am rugat la icoana facatoare de minuni a Maicii Domnului, care pt mine chiar a facut minuni. Si cred cu toata taria, ca Maica Domnului m-a ajutat si mi-a trimis copilasii. Poate unora vi se pare prostie, dar la mine a fost doar credinta.
Am citit in fiecare zi timp de 40 saptamani un acatist al sf. parinti Ioachim si Ana a fost destul se emotionant pentru ca povesteste nasterea Fecioarei din mama care nu putea avea copii - Ana.
Si in toamna aceasta ma fost la manastire si am depus un acatist ... si iaca si bb2, cand chiar nu visam sa mai fac unul.
Daca vreti detalii, sa imi scrieti PM si va "ghidez".
http://www.eparhiaargesului.ro/mrea_namaiesti.html
Mai puteti vizita http://www. parinti. com/Manastirea_Namaiesti-t-5652.html (scoateti voi pauzele).

2. Un tratament naturist al Liviei, facut si de mine si de sot - luat dupa forumul desprecopii .com, nu l-am urmat in tocmai, am mai facut niste modificari, am inlocuit unele prafuri cu pastile sau tincturi, unele ceaiuri le-am comasat (nu aveam timp sa fac atatea, eram la munca), am mai luat in plus si MACA si eu si sotul, iar el a luat si Tribullus terestris.
Trebuie sa precizez, ca eu nu aveam nimic hormonal, uterul era retrovers si trompele f subtiri. In rest, nimic. Sotul avea gigeii cam lenesi, dar erau multi. Am zis ca nu are ce sa ne strice tratam asta, asa ca l-am facut amandoi, de capul meu. Fara sa sper ca va avea vreun efect. A fost cam scump, cred ca am dat vreo 3-4 mil in 2006. L-am facut decat 1 luna si jumatate, pt ca luam cate o ceasca de pastile la fiecare masa si cam obosisem.
De manastire, gasesti mai multe detalii aici
Tratamentul Liviei il gasiti aici :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56513

3. Am facut dragoste ca la 20 de ani, am uitat complet de copil, de stresul ca daca nu raman, pur si simplu a fost luna in care renuntasem complet la lupta. Evident, dupa contact am stat cu picioarele pe pereti (nu numai picioarele, dar si bazinul, ceva gen lumanare), ca nu ma putea abtine sa nu mai sper, macar un pic

Sper ca v-am mai dat cea sperante si sa stiti ca e posibil. Si eu m-am luptat cu dri, tratamente, analize, stimulari, monitorizari, IA, etc. Dupa Paste, am renuntat la tot si am zis ca reincep chinurile in sept, dupa vacanta, pt ca nu mai suportam drumurile la spital si lunile in care imi venea ciclul. Noi am icnercat vreo 2-3 ani cred ... acum nici nu imi mai amintesc exact

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria 05.02.2007
BB2 - DPN 11.08.2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

iriss27... ti-am trimis PM

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya_ionescu spune:

iriss , imi poti spune exact unde se afla manastirea namaiesti ?
poop...

Mergi la inceput