Mamici de iulie-august 2008 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Vb lui Laura inchide omul calc mai devreme si voi scrieti 23 de pagini.
Noi suntem binisor fata a dormit mai bine azi noapte dar tuseste de la mucisorii din gatutz si tre sa sarim in caz ca ii vine sa vomite. Oricum azi dim a comis-o si deja tot ce era in par inclusiv mutuneii is in masina la spalat si tre sa se si usuce pana la 12 pana doarme ea. Da na asta este. Febra vad ca i-a mai scazut.
Dana multa sanatate nepotelului.
Anaxena uff nasol cu durerea asta tinem pumnii sa fie totul ok.
Sibylle la fel speram sa fie totul in ordine.
Narcisa vai bine ca esti ok am crezut ca ai patit vreo ceva. Ce ciudatenie de sistem au si astia in brazilia. F ciudat mi se pare.
Kimmy nice to hear from u.
Tecky imi pare rau ca atrebuit sa treci prin asa ceva, bine ca sunteti ok si nu sunt pb.
Restul de fete sorry daca nu v-am pomenit pe fiecare da is cam obosita si fata ma omoara cu cataratul pe scaune si face numai prostioare si nu am apucat sa citesc cum trebuie. Cand o culc incerc sa citesc cum trebuie din urma.


---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Crisarh, imi pare nespus de rau . Cuvintele sunt de prisos acum... Eu nu pot decat sa fiu alaturi de tine cu un gand bun si sa iti urez sa te refaci repede, iar DD sa-ti daruiasca alt BB sanatos curand-curand. Uite un si incearca sa te linistesti si sa gandesti pozitiv. Timpul le va rezolva pe toate.


Caprioara 16+, mami de Matei (07.01.2002) si asteptand o

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Crisarh imi pare f rau ca ai asa vesti triste. Iti doresc multa sanatate si multa putere sa treci peste asta. Ai grija de tine!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

OF, nu am cuvinte imi pare nespus de rau de tot ce ai patit si ce sa zic incearca sa fii tare si sa te gandesti ca trebuie sa treci peste asta....

am sa ma rog pt tine sa te intareasca DD si sa poti, cand te vei simti tu pregatita, sa incerci din nou.

Te pup si sunt alaturi de tine!

Lori18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Doamne Crisarh prin ce-ai putut sa treci!!!! Imi pare extrem de rau, si stiu ce este in sufletul tau. Te rog din suflet sa nu incerci sa te invinovatesti ca n-ai stat in pat ca mai rau iti faci. Si nici sa te gandesti ce-ar fi fost "daca". Din propria experienta iti spun ca e mai bine sa te resemnezi si sa te gandesti ca asa a fost sa fie, si sa incerci sa te refaci psihic pt ca o noua sarcina sa te prinda optimista si puternica.
Fetelor eu am avut ceva dureri de burta ieri. Crek si de la oboseala, si park ma strangeau si pantalonii. Motiv pt care m-am oprit la magazinu de gravidute si mi-am luat pantaloni in care ma simt foarte bine. Si eu incep sa simt disconfort in anumite pozitii mai ales noaptea. Crek ma daore burta si de la intinderea ligamentelor. Bebe inca nu misca foarte energic, de abia simt niste gadilici.
Ia uitati aici www.youtube.com/watch?v=5P6UU6m3cqk" target="_blank">bebe razaretz ca sa va binedispuneti.
Crisarh multa sanatate inca odata si suntem alaturi de tine.

bujo 15+
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Crisarh imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat. Nu pot decat sa fiu alaturi de tine si sa sper ca vei veni cu vesti bune cat de repede te vei simti tu pregatita. si nu te invinovati, pentru ca nu ai nicio vina, ai facut tot ce era in puterea ta ca lucrurile sa mearga bine.

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 16+ posibil ?

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Crisarh, imi pare tare tare rau
Te pup si multa putere!

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna fetelor!
CRISARH imi pare rau ptr ce ti s a intamplat!Nu stiu daca te ajuta la ceva cuvintele noastre ,dar sa stii ca suntem alaturi de tineIti doresc numai bine ,sa te ajute dd sa treci peste si ramai iar .
DANANGIE eu am dat 36 pe ai mei si ma simt bine in ei!Cum e patutul ala de la chiico?Am vazut si eu citeva dar inca nu sunt hotarata !In schimr imi place Carutul de la inglesina.Oricum mai astept pana sa cumpar.
Fetelor m au sunat azi de la spital ptr rez.amniocentezei.Cind am vazut nr . pe telefon am facut atac de panica ,nu mai puteam nici sa vb.Eu asteptam rez. abia sapt viitoare si imi spusese ca doar daca sunt probleme ma suna mai devreme.Slava domnului cariotipul este normal ,au zis ca rez.sunt ok dar mi a facut programare ptr . o ,,consulenza citogenetica,,nu stiu sa traduc in Ro. nu imi vine la ora asta.Sa fie alta problema sau de ce mau chemat?Sunt preocupata rau ,imi tremura si acum picioarele.
Poate sa ma ajute cineva?Stie cineva?



www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Crisarh, imi pare nespus de rau ca ai trecut prin asa ceva . Lasa ca totul o sa fie bine, vei vedea; cum ti-au spus si celelalte fete, incearca sa gandesti pozitiv si va venii BB si mult visat

Caprioara, flickr vad ca permite upload de max 100MB lunar. Ar mai fi picasa, care permite 1024MB, dar nu lunar ci in total. Pentru asta e nevoie de un cont la google, pot sa fac eu (cred ca merge si cu alte adrese de mail, dar am auzit ca merge mai bine cu adresa de mail @gmail, asa ca o sa fac si o adresa de mail iulie_august@gmail.com). Va anunt cand e gata.

Didi 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anaxena, nu vreau sa te sperii, in mod normal n-as fi zis nimic, dar chiar azi am citit in cartea aia de pe mailul comun, "a guide to healthy pregnancy" descrierea unor simptome fix ca ale tale, la capitolul despre preeclamsie. Te rog sa te uiti si tu si sa-ti intrebi maine si medicul.

Ti-ai lat tensiunea in ultima vreme? Te rog sa nu te sperii, doar vreau sa citesti si tu acolo.

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 16+ posibil ?

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput