Medic ginecolog bun in Pitesti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adri0223 spune:

Buna ann4!

numarul doctorului buzatu era pe pagina anterioara :) Cabinet Orto- Gyn, tel 0248 250552.

numarul d.nei crasneanu este: 0721.245123. O poti suna pt o programare si consultatie, iti va explica dansa unde are cabinetul. este in trivale dar la a 2-a statie cum urci din oras spre trivale :) ca eu am coborat la prima dupa instructiuni :)

o poti gasi si in nord, la cabinetul de planing. iti faci fisa si poti vorbi cu dansa despre ce te framanta gratis :) (cabinetul este de stat). consultatii nu se fac acolo, doar la dansa la cabinetul particular.

cum spuneam si mai sus, mie mi-a placut cum s-a comportat cu mine :)

sa ne spui ce ai si ce trebuie sa faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

quote:
Originally posted by ann4

Buna fetelor!
Am si eu o problema de vreo 2 sapt. Am folosit un absorbant intern (nu folosesc deobicei, dar era ultima zi) care m-a jenat ingrozitor . Dupa ce am scapat de el, toate bune si frumoase, pana la primul contact (care a avut loc chiar in seara respectiva) cand am simtit ca mor durere; durere ce persista si in ziua de azi :(..
Iar acum, dupa 2 sapt, cred ca m-am ales si cu o frumusete de Candida (este a 3-a oara in viata mea). Nu sunt sigura, dar am o secretie ciudata, nu-mi explic alt motiv.
Mi-am facut o programare la dna Ionescu,insa abia peste o luna ma poate consulta. As dori, va rog mult, sa-mi dati si mie numarul domnului Buzatu sau a dnei Crasneanu. Mi-as dori sa pot fi consultata cat mai repede, mi-e teama sa nu fi facut vreo rana pe col + ca trebuie sa scap de candida, sau ce o fi.
Multumesc.



Te sfatuiesc sa nu mai folosesti tampoane interne...sunt principalele vinovate de ranile pe col! Mie mi s-a recomandat vata de bumbac(luata din farmacii, e mai scumpa dar sfanta) daca vreau sa scap de candidoze ! La absorbantele externe eu fac alergie, iar la cele interne am facut rana pe col...poate gasesc mailul care l-am primit despre cat de periculoase sunt tampoanele interne...plus ca stiam asta de la persoane foarte bine avizate!!!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adri0223 spune:

ann4 m-am gandit eu aseara .. :)

eu am programare facuta de acum 3 saptamani la d.na ionescu ..pt 3 martie sau 5 martie nu mai stiu sigur, dar daca vrei sa te duci in locul meu am sa caut biletul si iti spun exact. ca ma gandeam sa sun luni sa spun ca am fost in alta parte intre timp.

Daca vrei sa te duci sa-mi spui ca sa-ti spun exact ziua si ora :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann4 spune:

buna!
ms mult, dar nu am avut cum sa intru zilele astea pe net si acum este prea tarziu . am facut o analiza de secretie vaginala sa ma conving daca este Candida, si era defapt Gardnerella vaginalis .
Mi-am facut intre timp o programare la clinica Romar din Bucuresti, nu mai aveam rabdare. Urmeaza sa ma duc vineri pt un diagn al infectiei si pt multe alte probleme.. Sa vad daca este intr-adevar vreo rana pe col si cum pot scapa de o cistita care ma chinuie din copilarie :(
Multumesc mult inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clawdy_a spune:

Eu am fost la d-na Tanasescu si intradevar este foarte draguta dar tratamentul recomandat de dansa nu a avut nici un rezultat. In decembrie am facut si injectabil si acum din nou al luat pastile. Am ovarele inflamate si infectie urinara.
Am fost si la doctorul Ionescu (pe calea Bucuresti)si nici tratamentul dansului nu a avut rezultat.
Daca se poate as dori sa-mi recomandati un medic ginecolog la care ati fost si tratamentul recomandat a avut rezultatul dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:


Sfatul meu este: BUCURESTI

Nu avem doctori in domeniu cu chef de munca. Toti sunt plictisiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Buna!
Ba eu am fost la dra Crasneanu si am fost foarte multumita de rezultat! numai ca acum, ca sunt insarcinata am renuntat la dnei pt ca nu se ocupa de nasteri..dupa ce am renuntat la anticonceptionale am fost la dansa si mi-a dat tratament pt vaginita, si mi-a trecut:). sa nu mai zic ca vorbeste f frumos si e intr-adevar buna pe meserie! mi-a dat si sfaturi pt a ramane mai usor insarcinata:), ca nu mai aveam rabdare. + consultatia e 20 lei...
Si, la recomandarea drei Crasneanu am mai fost si la dr. Dan Ionita, din nord, intre Argintex si John, chiar pe partea dreapta si am facut colposcopie si eco endovaginala, si tot, asa, s-a purtat f frumos si amabil. si a fost si mai ieftin decat altii.. (pt ca dra Crasneanu nu avea aparatura pt eco endovaginala).
Acum, dupa ce am ramas, ma duc la Calinesti, la dr. Nurciu, de care sunf foarte multumita. Nu am vrut sa raman in Pitesti sa nasc, ca la cate se aud...
Si, apropo de dna Tanasescu...am fost si la ea!!pai..m-am dus inainte sa raman si i-am zis ca ma intereseaza ce trebuie sa fac pentru a ramane, ce analize sunt necesare......mi-a zis ca nu trebuie, ca analizele se fac dupa ce ai ramas..........desi toata lumea o recomanda, eu nu o recomand......deloc!

15+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Mai este domnul dr.Nurciu la Calinesti? Este un doctor bun, eu cu el am nascut al doilea copil. De, acum 10 ani
Sa stii ca esti pe maini bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clawdy_a spune:


Pentru micola.

Iti multumesc pentru recomandare. Astazi am sunat la cabinetul doamnei Nicoleta Ionescu si m-am programat pentru un control amanuntit.
Sper ca de data aceasta sa rezolv aceasta problema. Si daca tot ai spus ca te-a invatat medicul cum sa procedezi sa ramani mai repede insarcinata te rog sa-mi scrii si mie. Si daca ai o metoda sigura sa fie fata si daca poti sa-mi scrii numarul domnului Dan Ionita.
Iti multumesc pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Nu vreau sa va sperii, dar cititi si aici de dr. Nurciu..(A murit dand viata)

http://www.societateaargeseana.ro/

Eu am ales Bucuresti si a fost bine.

Mergi la inceput