embolizare

embolizare | Autor: nc_catalina

Link direct la acest mesaj

Ciao Fetele,
Ma numesc Catalina, am 36 de ani si am si eu uter fibromatos, am descoperit asta acum doi ani in Italia, la Roma;eu am locuit acolo. anul acesta-m-am intors definitv acasamai bine zis in vara lui 2007,si din luna noiembrie a anului trecut au inceput problemele serioase:la inceputul lui noiembrie dupa 2 saptamani de ciclu abundent, am fost la camera de garda la Spitalul Universitar si mi-au facut chiuretaj biopsic. Nu va spun ce frica mi-a fost. Dupa 3 saptamani am avut si rezultatul probleme hormonale, iar la inceputul lunii decembrie, a inceput calvarul;eu pe 31 decembrie eram la urgenta, mare hemoragie din cauza fibromului care este de 45/45, si acum astept embolizarea, asa poate voi reusi sa am si eu copi. Nu sunt casatorita si nici nu am fost, dar stiu ca aceasta minune mi se va intampla si mie(de a avea copii). Sper ca saptamana viitoare sa rezolv cu embolizarea, eu am incredere in asa zisa operatie de embolizare. Mi-a fost tare frica toate aceasta perioada, dupa o hemoragie destul de mare dar acum singerarea s-a oprit:Eu sper ca este bine oricum sunt hotarata sa fac embolizare sa scap de aceasta problema urata. Am citit mesajele de la voi, sunteti puternice si va felicit. O sa va tin la curent cu asa zisa operatie.
Bafta si sanatate la toate fetele, ciao Catalina