*Gravidute si Mamici de IASI* (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Emma,cred ca se poate face un compromis in caz de nevoie sau ca ultima solutie. Nu-l poti lasa asa,trebuie sa-i dai ceva...Orice solutie ai alege va urez multa sanatate.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

vad ca ati fost harnice astazi..Miha, multumim pt. deschiderea unui cap. nou, caci eu acum o ora si un pic am ajuns acasa..
Pe langa mica bolnavioara(da, mai tusim si inca mai ne luptam cu nasuc infundat) acum l-a apucat si pe cel mare, adica pe sot, care are gripa..si ce e asta mica naravasa cand ma aproprii de ea cu seringa de Panadol..pai sa il vedeti pe asta mare cum se opune..parca as avea 2 copii..Incerc sa ma feresc pe cat posibil de sot..sa nu imi dea si mie acum..
LA MULTE LUNITE DAVID SI TUDOR CRISTIAN!!
vad ca ati prajiturit..Ella a avut contractii..
Emma..iar micutul tau are probleme..off..sper sa rezolvati..nu stiu ce sfat sa iti dau..
Ella, curaj "mamico"! nu mai e mult..stai linistita, nu te agita, ca sa nu inceapa contractiile pe bune..stii doar ca eu asa am facut si a treb. sa nasc mai repede de data programata..
noapte buna!



Avem 3 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Da ati scris nu gluma.
Dar despre prajituri fetelor...Ma bucurasem saptamina trecuta ca am dat jos un kg jumate si saptamina asta cintarul meu s-a blocat pe aceeasi valoare. Si voi vb. de prajituri.(de funie in casa spinzuratului).

Ella daca te ajuta cu ceva eu am nascut la 38 si 37 sapt.Deci relaxeazate ca nu se stie. Ai mei au venit cind au vrut ei cu toate programarile dr.

Ema eu zic sa te duci miine la medic.Asa cred ca ar fi cel mai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Pai abia am fost la medic....

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Kriss te compatimesc.Stiu cum e cu barbatul bolnav.Mai rau decit cu cel mic.Asa ca insanatosire grabnica tuturor sa te mai poti linisti si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ella - eu am nascut la 38 de sapt si 2 zile, tot inainte de programare
Emma - dar ai zis ca doar i-ai povestit doctorului, nu a vazut scaunul, eu zic ca si celelalte fete sa mergi la medic, sa ii faci coprocultura neaparat si sa il alaptezi cat mai des, sa nu se deshidrateze.Multa sanatate!

Monica - ai vazut ce de-a prajituri ni se perinda prin fata ochilor....deci tu nu vii la degustat Spor la slabit! si eu o sa ma apuc de treaba asta dar nu stiu cand ca numai dulciuri mananc

Kriss - multa sanatate la copilul mic si mare

Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihamora
Spor la slabit! si eu o sa ma apuc de treaba asta dar nu stiu cand ca numai dulciuri mananc



Facute de tine?Si nu spui nimic? Hmmm...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by mihamora
Spor la slabit! si eu o sa ma apuc de treaba asta dar nu stiu cand ca numai dulciuri mananc



Facute de tine?Si nu spui nimic? Hmmm...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...


nu,nu, cum as putea sa tin secret asa ceva...



Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ma gandeam ca tii numa pentru tine,ca te temi de degustatoare.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

am lipsit juma' de zi si voi deja capitol nou cu degustari si altele... eu promit ca daca imi ies bune prajiturile aduc la degustat! si acum serios, ar fi chiar frumos sa ne mai intalnim!

emma multa sanatate! eu zic ca miha: biotics baby, hidrasec si calciu carbonic, si saruri de rehidratare musai., dar poate ajungi totusi la doctor sa vada scaunul (eu de multe ori am mers cu pampersul intr-o punguta apoi in poseta pana la doctorita!
acum cat au fost racite fetele mele au facut si ele diaree si nu stiu daca asa a fost viroza sau de la antibiotic- cu toate ca le-am dat biotics si iaurturi cand am inceput antibioticul!

ella pe mine ma durea spatele ca la menstruatie cand aveam dilatatie 4!!!! denisa s-a nascut in ziua aleasa de ea(chiar daca tot prin cezariana), in schimb la raisa impreuna cu doctorita am ales data. curaj!

kriss sanatate alessiei si sotului! sa nu va imbolnaveasca si pe voi!

oana abia astept sa incerc biscuitii! sigur voi avea si un ajutor de bucatareasa pe langa mine!

michelle sa stii ca miha are intentii bune...sa deguste ea dulcurile tale ca sa poti slabi!



diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput