tratament de stimulare odata cu bromocriptina

tratament de stimulare odata cu bromocriptina | Autor: mara80

Link direct la acest mesaj

eu urmez un tratament pentru hiperprolactinemie cu bromocriptina(sunt deja in luna a 3 a)si as vrea sa stiu daca pot face si un tratament de stimulare!
a mai fost cineva in situatia asta?

mara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

da iubita poti sa faci,,dar data de dc,,nu luata dupa ureche..eu am facut..iar in ziua in care am aflat ca sunt gravida nu am mai luat bromocriptina..
bafta multa!!!




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

Buna! Am mai scris la 1 alt subiect asta: daca ai prolactina prea mare, RENUNTA TOTAL LA LAPTELE DULCE! Eu am aflat asta si, desi cam sceptica, am incercat si acum prolactina mea e ok. Iar inainte nu reusisem s-o normalizez cu nici 1 tratament...am facut si naturiste, si homeopate, si alopante...toate cu efect de scurta durata! Incearca si o sa uiti de bromocriptina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Buna fetelor!eu tocmai am aflat ca am prolactina mare.Maine ma voi duce la dr sa imi dea tratament.As vrea sa raman insarcinata si trebuie sa imi dea un tratament de stimularea ovulatiei.Va rog sa imi spuneti si mie daca am aceasta prolactina mare,mai pot face tratamentul de stimulare,sau trebuie sa astept sa scada si apoi sa imi stimuleze ovulatia???????????dar cu un progesteron mic v-ati confruntat?Va rog deslusitima si pe mine!cu aceste probleme voi putea sa fac un bebe?pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

da eu am hiperprolactinemie din cauza unui microadenom(sper ca a trecut de la tratament).sigur ca o sa iau sub indrumarea medicului dar vreau sa te intreb liana30 la cat timp de la inceperea tratamentului ai reusit sa ramai insarcinata?
oricum nu prea imi place laptele!

mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mara eu am ramas insarcinata in luna in care am luat pt prima data bromocriptina..dar eu am facut o stimulare pentru vitro..in final nu am mai facut vitro si am facut doar inseminare.la 14 zile de la inseminare am facut BhCG.ul am aflat ca sunt insarcinata.. si am si intrerupt bromocriptina.,,
bafta multa!!
eu una nu beau lapte..foarte rar..nu cred ca are leg..dar ma rog...




Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput