Cum a venit ingerasul Thea Maria

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

LAURA, SA-TI TRAIASCA MINUNEA!!!Iti stiu povestea (a fost prima poveste nefericita de pe acest forum pe care am citit-o cand m-am inscris imediat dupa ce pierdusem o sarcina )si chiar m-a marcat povestea ta. Cat timp n-am avut net m-am gandit mereu la tine si eram 99% convinsa ca vei avea o fetita (stiu: dupa lupta multi viteji se-arata), dar eu am tinut minte ca la sarcinile pierdute anterior dr. ti-a spus ca probabil nu poti tine bebeii de gen masculin.Dupa asta m-am ghidat si vad ca am avut dreptate!Mi-au dat lacrimile si am trait aceleasi emotii citind despre nasterea printesei tale.Pana la urma DD ti-a rasplatit credinta si-o meriti din plin!!!Sa aveti mare grija de voi!!

MON BEBE6+
www.onetruemedia.com/shared?p=362c001f0a8cfa674179f9&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Iubirile mele

a3a minune


Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Am recitit povestea ta si mi-au dat lacrimile din nou...
Nelinistile, emotiile, asteptarile au fost mari timp de 9 luni si pe masa de operatie dar minunea cu ochi albastri numita Thea Maria merita fiecare minutel din aceasta perioada !!!
Felicitari mami de Thea !!!
Sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri parinti scump ingeras Thea Maria !!!!


Laura 38+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Sa-ti traiasca minunea Laura, sa fie sanatoasa si sa va aduca mereu bucurie in casa.
Povestea voastra merita poate mai mult decat oricare alta sa fie scrisa la Povesti de Succes.
Eu credeam ca va fi baietel, pentru ca spuneai ca mama ta a fost la un preot care i-a spus ca vei avea un baiat.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Pentru mine tu ai fost mereu un exemplu, intotdeauna plina de optimism si vointa.Atunci cind noi nu am avut cuvinte potrivite sa ti le adresam,tu le-ai avut pentru noi si am invatat de la tine ce inseamna curajul de a lupta pentru implinirea viselor.

Acum acel vis este realitatea cea mai frumoasa care v-a fost daruita.
Va doresc multa sanatate si numai momente de neuitat in familie alaturi de minunea voastra Thea Maria.(Thea= darul lui Dumnezeu)

Mariana 16+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Laura inca o data felicitari si sa fiti mereu fericiti si sanatosi alaturi de minunea voastra cu nume de printesa

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Laura, am plans in hohote cand am citit aseara povestea ta la zuze. cuvintele sunt de prisos. va pup!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc mult, fetelor
Nu-mi vine sa cred ca asa multe persoane retin mesaje pe care le-am postat cu mult timp in urma! Intradevar, Otilia, tot din motivul asta, cred, si eu ma gandeam ca-i baietel. Dar tot Dumnezeu e singurul care le potriveste cum stie mai bine!
Mariana dimpotriva, mereu ati stiut sa ma incurajati, sa ma faceti sa ma ridic! Daca nu era forumul asta cu toate fetele deosebite, atat de sensibile la suferinta altora si care au stiut sa-mi spuna cate o vorba buna sau sa ma "asculte", eram cu siguranta pe cai gresite...o luam razna! Ati fost o terapie pt mine si pt sufletul meu Multumesc si pentru asta!
Teo, LauraD, Lala Angi Otilia Mariana sa dea Domnul sa ne bucuram toate mereu de copilasii nostri!
Otilia cred ca voi posta si la "Povesti de succes", multumesc pt idee, dar trebuie sa-mi adun puterile ca sa pot povesti si tragedia de acum 2 ani.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laurici sa va traiasca minunea si sa va bucurati de ea...este frumoasa foc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura am citit povestea si m-au trecut mii de fiori!Foarte emotionanta!Ma bucur din inima pentru tine ca ai reusit sa-ti implinesti visul de a fi mamica!

Asa cum a spus si Mariana, pentru noi ai fost mereu un exemplu de optimism si vointa si am invatat de la tine cum sa indraznim sa privim spre viitor si sa speram ca intr-o zi vom avea un copilas caruia sa-i daruim toata dragostea noastra si pentru asta eu iti multumesc!
Felicitari!!! Esti o luptatoare!
Sa va traiasca minunea Thea Maria si sa va bucurati de ea!Este superba!
Multi



Mirela 11+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Laurica, foarte frumoasa povestea nasterii, am citit-o cu lacrimi in ochi!!!
Sa va traiasca micuta printesa Thea Maria , cu ochii ei cei albastri si frumosi si sa va umple inimile de fericire toata viata!!!! Asa cum ziceau si fetele, esti intr-adevar un exemplu de vointa, curaj si optimism!!!!! Ai stiut sa lupti pentru fericirea ta, si Dumnezeu te-a rasplatit cu o minune!
Felicitari inca o data!!!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput