Clipe fericite.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Copilul meu inca mai bea lapte cu biberonul (doar seara si dimineata timp de aprox. 10 min. ). Nu l-am dezobisnuit de el din doua motive:
1. pentru ca refuza laptele din cana si nu vroiam sa renut sa-i dau lapte;
2. pentru un egoism al meu care ma face foarte fericita.
Care este acela? Sunt singura din familie (parinti, bunici, matusi), eu mama lui, de la care vrea sa primeasca laptele. Nu vrea de la nimeni altcineva. Il iau in brate si bea laptele din biberon, asa a facut de cand avea 45 de zile. Mor de fericire, este ceva fantastic si de nedescris.
Credeti si voi `ca sunt egoista? Ce sa fac , sa renunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

F bun subiectul asta. Prima mea clipa de "extaz" cu Alexuta a fost in ziua in care a facut 1 anisor. Atunci am fost invitati de maternala la taierea motului si i-am dat prima data sa pape. Pe vremea aia nu spunea f multe cuvinte mai mult iti arata cu degetul ce vrea de la tine. La pranz am culcat-o eu si am tinut-o in brate sa isi bea laptele. Si la un moment dat, s-a uitat in ochii mei, m-a prins de mana si mi-a spus "mam". Si "mam" am ramas pana acum vreo 2 saptamani cand am devenit "maaaaaamiiiiiiiii". Si acum cand se trezeste dimineata si o vad cum imi zambeste cu toata inima si ii rad ochii stiu ca voi avea o zi minunata. A devenit dependenta de mine si eu de ea si orice ar face si ar vrea totul incepe cu "maaaamiiii"


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Asa-i Catty, acel cuvant ne face foarte fericite.
Al meu de la un timp, parca stie ca-mi place cum ma striga si-mi zice:
-Mamii.
-Da, raspund eu.
-Mamiiiii.
Eu in continuare raspund si o tot tine asa strigandu-ma pana se plictiseste.In final imi cere ceva.
Eu niciodata nu ma plictisesc sau ma enervez, pentru ca asta mi-am dorit de multa vreme.
http://www.onetruemedia.com/shared?p=4c51cee17c2e19b163d691&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aissa, ce mare si scumpa s-a facut Ale!

Liliana, nu imi vine sa cred, ce au crescut puii tai! Am vazut pozele si ai o domnisoara superba!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei din vechiul concurs este Humulesti.jpg
_
Poze din concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">poza Dianei este eupleclaBrasov.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">poza Dianei este pictata.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CONS, am senzatia ca pitica mea face la fel ca micutul tau. Vede bucuria pe de chipul meu cand ma striga "maamii" si toata ziua numai asta zice. Azi am trait un moment fantastic. Fetita mea, care invata sa pape singura cu lingurita, m-a hranit si era f fericita de asta. Cand a dat ciorba si pe fata mea, s-a intins si m-a sters cu manuta ei, ca si cum eu eram copilul si ea mamica. Am trait senzatii "tari" astazi alaturi de o micuta minunata, careia ii place f mult sa ii spui "mititico". Cred ca ii da un sentiment de siguranta, mai ales noaptea cand se agita in somn. Daca o mangai si ii spui "mititico, stai linistita ca e mami langa tine si nu patesti nimic", se linisteste imediat si isi reia somnicul.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Multumesc Daniela, trece timpul tare repede, Laura o sa faca 9 ani in vara iar David are 4 jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Catty, si Lau meu ma cauta noaptea prin pat si, asa cum spui si tu, dupa ce ii zic ca ,,puiule mami e langa tine" doarme in continuare.
Ti-am vazut fotorafiile ai o fetita minunata. Sa-ti traiasca!

Am vazut si fotografiile lui Liliana. Ai doi copii tare scumpi! Sa-ti aduca numai fericire la tot pasul, Liliana!

Daniela, fetita ta este o fetita foarte frumosa. Succes la concurs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Astazi,in bucatarie, spalam vasele. La un moment dat , vine Lau meu si-mi zice:
,,Mami, ia papuci in picioare ca racesti"
Cand m-am uitat mai bine, imi pusese papuci aproape de picioare, pentru a-i putea incalta. Am fost tare bucuroasa ca cineva s-a gandit la mine, si inca cine.



http://www.onetruemedia.com/shared?p=4c51cee17c2e19b163d691&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CONS, tare grijuliu micutul tau. Bravo, va fi un copil de nadejde.
Alexuta a inceput sa ma ajute cand fac paturile, Grija ei este sa tarasca sacul de dormit din sufragerie pana in dormitor si apoi sa puna pe pat perna de la cuvertura. Este f incantata ca ma ajuta la treaba si nu ii spun decat o data ca facem curat si ea este prezenta la datorie.
De cateva zile incoace, cand se trezeste dimineata si vede ca eu nu dau semne ca as fi treaza, incepe sa imi cante. Intai incet, apoi din ce in ce mai tare si nu se opreste decat in momentul in care deschid ochii si atunci incepe sa rada in hohote. Si uite ca am in casa si o micuta soprana si eu nu stiam asta
Astazi am adormit-o la pranz si am incercat si eu sa mai fac cate ceva in casa. Cand s-a trezit nu am auzit-o pt ca eram in bucatarie, a venit tiptil si a dat usa de perete si cand m-a vazut a strigat cat o tineau plamanii "mamiiiiiiiiii". Cum sa nu te topesti cand ei te striga cu atata drag si iti zambesc cu gura pana la urechi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Catty, acesta-i doar inceputul. Sa sti ca iti seamana.

Are si al meu un obicei cu trezitul dimineata, in cazul in care se trezeste inaintea mea. Ma trage de nas, este o placere pentru mine, ma amuz de fiecare data.

Mergi la inceput