Clipe fericite.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Imi pare rau pentru gafa facuta. In seara o sa ma rog pentru adevaratul inger Rares.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellyagl spune:

quote:
Cellyagl, nu inteleg, este copilul tau natural?


da.fericirea noastra a fost de scurta durata ,de fiecare data !!!
Cons,nu aveai de unde sa stii . inteleg ...

INGERASUL RARES
"Langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii " O.Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Cellyagl,

Subiectul a fost ,,clipe fericite''
Cred ca acele clipe fericite cu baietelul tau in brate, nu se compara cu ale nimanui de pe acest forum. Cu multa dragoste Cons.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Ioana aseara: "MAMI... SUNT FOARTE MULTUMITA DE FAMILIA PE CARE O AM!"
PS: desi stie povestea ei, o zicem cam la 1-2 luni, nu cred totusi ca e constienta inca de unde si cum provine... insa scoate niste fraze de parca inimioara ei simte.... si simte bine ca aici e unica ei casa pentru totdeauna, zic eu!

Mami si Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Claudia, de fiecare data cand am vazut fotografia fetitei tale ma duce gandul la o mica printesa. Este asa de frumoasa incat ramai mut de uimire.
Intr-adevar cuvinte frumoase a grait fetita ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Fete dragi,
Ieri am intrat intr-un magazin de haine pentru copii, impreuna cu baietelul meu si sora mea. Am incercat niste hainute, pintre care si un sacou. Cateva persoane s-au adunat in jurul nostru si au inceput sa-mi admire baietelul. Vai ce dragut este, vai de frumos, vai ce bine ii sade, etc, etc,. Baietelului ii placea sa fie admirat si radea si se invartea ca ziceai ca-i top model.Pe deasupra a raspuns foarte bine la toate intrebarile care i-au fost adresate. Am fost asa de fericita si de mandra de el. Doamne, cat de mult il iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Ieri am avut parte de inca una dintre milioanele de clipe fericite pe care ni le-a daruit Rares de cand a venit acasa.
A spus "tata" si apoi "mama", foarte clar si raspicat.
Am ales insa sa va povestesc despre aceasta clipa fericita in mod deosebit pentru ca s-a intamplat exact in ziua in care se impluneau 3 luni de cand suntem impreuna.
Pentru noi a fost o confirmare a faptului ca el a decis ca "meritam" sa ne considere parintii lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Felicitari Sabineta, cred ca esti in culmea fericirii.
Dar stai sa inceapa sa te cheme mereu..........Ai un baietel super tare.

Azi am primit ce mi-am dorit foarte mult candva.
Nu il infiasem pe Lau si vedeam cum mamicile cunoscute primeau de 8martie acele felicitari renumite cu chipul copilasului lor. Imi doream asa de mult sa pot primi si eu si eram asa de ividioasa desi nu aratam acest lucru.
In toamna trecuta l-am dat la gradinita pe Lau meu. Toata luna aceasta am asteptat sa-mi zica doamna ca trebuie sa facem aceea fotografie, despre care va vorbeam, si ca trebuie sa o platim. Dar nimic. Ba mai mult a spus ca nu vor face serbare de 8martie pentru ca copii sunt prea micuti. Mi-am luat gandul si anul acesta de la aceea fotografie.
Dar surpriza, astazi cand am venit de la serviciu, baietelul meu a alergat spre mine cu mainile intinse tinand intr-o mana un plic. Cand l-am deschis, ce credeti, era fotografia mult ravnita de mine atatia ani. Am plans de fericire si l-am strans foarte tare in brate. Undeva, in josul fotografiei scri:,,Cu toata dragostea pentru mamica". Intr-adevar doamna educatoare mi-a facut o surpriza adevarata.

LA MULTI ANI MAMICILOR!
Sa va traiasca puiuti, iar voi sa aveti o viata sanatoasa, frumoasa si plina de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si eu la fel Cons! Am primit primele felicitari de 8 martie de la puiuta mea! Si mi-a zis La multi ani! Si e tare mandra de felicitarea "facuta" de ea la gradi. Avem 2 poze (cea din albumul asta si inca una la fel, alt format pe care o am acum la serviciu pe birou) si azi mi-a dat si felicitarea. Am fata mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphnyie spune:

Si eu am avut parte de clipe fericite astazi. Eram intr-un magazin ma plimbam cu printesa in brate, ca era obosita, si i-am aratat o doamna cu un bebe mic in brate. S-a uitat dupa bebe si apoi s-a intors, s-a lipit de mine si m-a mangaiat cu amandoua manutele si mi-a zis fericita ca si ea e in brate la mama ei . Asta a fost "felicitarea" mea de 8 martie

Mai e tare scumpa cand ne da pupici asa din senin, vine si ne striga pe fiecare si ne da cate un pup de la distanta, asa cu buzele tuguiate. Bineinteles ca lu' ta-su ii da mai multi pupici si daca se-ntampla ca el sa nu-i raspunda la fel imediat (ca vb. la telefon) se aseaza in fata lui si ii tot face semne pana primeste si ea un pupic.
Mai demult, cand o plimbam prin curte cu carutul, a iesit o vecina mai in varsta cu o palarie mai ciudata pe cap si a inceput asta mica sa strige dupa ea "nenea", de-mi venea si sa rad si mi-era si rusine de saraca femeie ...




Mergi la inceput