capac la bideu?

capac la bideu? | Autor: Kalid

Link direct la acest mesaj

Buna.

De cateva zile incerc sa gasesc raspunsul la aceasta intrebare: exista (adica se pune) capac/colac la bideu ?
Am cautat pe la magazinele mari, dar nu am gasit. O colega de birou mi-a zis ca ea nu are, dar mie mi se pare cam neconfortabil sa te asezi ... direct pe vas . Mai ales ca bideul l-am pus in baia copiilor...

Multumesc aniticipat de raspunsuri.

kalid si copiii : matei (18.06.04) si lidia (22.04.99)

http://www.babiesonline.com/babies/m/matei2004

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Kalid am vazut recent un bideu cu capac, chiar m-a amuzat, dar cred ca era set si venea odata cu bideul. Arata cam ca un colac de WC dar capacul era decupat in dreptul bateriei bideului. Separat nu am vazut niciodata.

Monica si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza 15+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

Multumesc de raspuns !

Am reusit sa ma lamuresc in weekend... si o sa scriu, poate va fi de folos cuiva .

Exista mai multe tipuri:
- bideu cu capac cu tot, asa se vand;
- capac separat am vazut la brico (sper ca nu am facut reclama ), care se pune la bideuri care nu are gauri in spate; dar este doar capac....
- colac: am vazut pe net si am sunat la o firma, care mi-a spus ca nu se potriveste la orice bideu, dar cred ca o sa ma risc sa iau.

Deci daca va luati bideu, sugestia mea este sa luati cu colac, ca este tare incomod fara .



kalid si copiii : matei (18.06.04) si lidia (22.04.99)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Chiar ma intrebam de ce trebuie sa stai pe marginea aia incomoda...
Turcii (poate si altii) au wc-uri dotate cu o tevusca, conectata la apa; te speli chiar la fata locului, presupunand ca doar asta faci la un bideu...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popica_78 spune:

vreau si eu sa intreb ceva, chiar daca e un subiect vechi:

- pe unde ati vazut bideu cu colac incorporat? Ca nu gasesc niciunde....

- unde gasesc colac separat de bideu? Kalid, ai mentionat ca ai gasit ceva pe net, poti da detalii, te rog?

Multumesc,
Crista

Mergi la inceput