Iasule, mandra cetate (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Carmen,nu m-am programat inca la gineco,am zis ca ma programez luni,in functie de cum decurg treburile,sa vad intai cum merg la tratament,sa vad cum ies rezultatele la sange si ce-mi mai da de "facut" dr de familie. Dar tu nu mergi la dl Onofriescu?

Nr tel cabinet unde o gasesti pe dr Mihalceanu este 218686,este cabinetul dr Dragomir,in primul bloc turn de langa cinema Victoria.
Iti spun cand merg si te intreb daca fac programare si ptr tine.

La balneo am fost la Centrum Gym,in blocul Unic Piata Unirii,sant privati,bineinteles,de aia am indoieli .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua si de la mine!

multa sanatate, fetelor, sa iasa analizele bune si tratamentele sa aiba efect!

si eu merg tot la dr. Mihalceanu; si de obicei tot acolo la cabinet, sambata.

oare sunt eu carcotasa, sau dna aia - asistenta sau ce este - care face programarile nu prea se pricepe la asta; pe mine reuseste sa ma faca de fiecare data sa astept foarte mult; cand sun imi spune "sunteti a 4-a"; dar asta in capul ei inseamna ca tot la inceperea programului trebuie sa fiu acolo, ca daca vin peste 3 sferturi de ora, de exemplu, si s-au adunat vreo 6 doamne, deja nu mai sunt a 4-a, am devenit a 7-a!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Sa mai si zambim...



Marius Tuca ramane somer. Apoi il paraseste si nevasta. In final
proprietarul il arunca in strada. Fara nicio speranta, Tuca hotaraste
sa se sinucida. Se urca el cumva pe sediul televiziunii si se arunca. In
cadere, numera etajele: 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 8, 7, 8, 7...
- Baga-mi-aaas picioarele-n ele de bretele!


- Taticule, boii se insoara?
- Mai ales boii..


- Mama, toti imi spun ca sunt foarte distrat. Chiar asa este?
- Baiete, tu locuiesti in casa de alaturi.


Un baietel vrea de ziua lui o bicicleta si se duce si ii cere mamei lui.
Ea ii zice:
- Ai fost baiat bun? ai fost cuminte? ai ajutat in casa?
Si el pleaca suparat. Se duce in camera lui si incepe sa ii scrie o
scrisoare lui Dumnezeu.. si zice "Dear God, stiu ca nu am fost cel mai
bun dintre baietei..." - se razgandeste si rupe foaia. Se apuca iar de
scris... "Dear God, stiu ca nu sunt un baietel bun..." - se razgandeste
si rupe foaia...
Sta un pic si gandeste si dupa aia se duce in sufragerie, ia statuia cu
Maica Domnului, o inveleste intr-un prosop si o pune intr-un sertar si
se apuca din nou sa scrie o scrisoare... "Dear God, if U ever want to
see your mother again..."...


Un pusti spiona o pereche care facea dragoste intr-un boschet dintr-un
parc.
Dupa ce termina cei doi treaba, pustiul se duce dupa barbat si ii
spune:
- Nene, acum stiu unde stai, am vazut ce ai facut, si daca nu-mi dai
100.000 lei ii spun sotiei tale.
De voie, de nevoie, omul ii da banii ceruti si scapa de pusti.
Dupa ce ajunge acasa, pustiul ii povesteste mamei cele intamplate. Mama
il cearta si ii spune sa mearga la biserica sa se spovedeasca. La
biserica il intampina popa:
- Ei, pustiule, care-i treaba?
- Hopa, acum stiu si unde lucrezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Adi, si mama a fost la blaneo in acelasi loc. Si fara nici un rezultat. Mana o doare in continuare. Acum, gratie lui Carmen care ne-a recomandat (), a ajuns la dr. Popovici la Recuperare. Si a inceput acolo, in Policlina tratament. Dupa 4 zile deja se simt rezultatele. Plateste si acolo...dar e mult mai bine tratata decat la Privat. I se explica de fiecare data ce si cum, face si gimnastica, angajatele sunt dragute, o intreaba daca o doare...chestii de astea. Dincolo, au pus-o "la curent" (nu stiu exact ce) de a plans de durere. Ziceam sa-ti spun, asa, informativ.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Io, ca de obicei, am uitat sa spun buna dimineata. Dar dau o bune, buna azi, sa ma iertati. M-am luat repede sa raspund si...

Darria, mergi tot la dr. Grigore? Of! Ma termina cat e de ocupata! Am avut o programare prin decembrie si nu am putu merge - pe motiv de CM - si acum am sunat si ma programeaza abia la sfarsitul lui martie. E prea tarziu pentru mine. Eu ni mi-am facut nici controlul la 2 luni de la nastere . Am sa caut pe altcineva, nu stiu...poate Mihaila, sau Socolov, sau Mihalceanu? Oare toti sunt super-ocupati? Eu nu am timp sa stau cu orele la usa cabinetului. Doar daca merg cu bb si alaptez acolo, dar nu-mi surade ideea. Asta e si cauza pentru care am tot amanat sa merg, stiam ca trebuie sa astept mult. Si sotul mai mult de jumatate de ora nu sta cu Victor.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Adi, si mama a fost la blaneo in acelasi loc. Si fara nici un rezultat. Mana o doare in continuare. Acum, gratie lui Carmen care ne-a recomandat (), a ajuns la dr. Popovici la Recuperare. Si a inceput acolo, in Policlina tratament. Dupa 4 zile deja se simt rezultatele. Plateste si acolo...dar e mult mai bine tratata decat la Privat. I se explica de fiecare data ce si cum, face si gimnastica, angajatele sunt dragute, o intreaba daca o doare...chestii de astea. Dincolo, au pus-o "la curent" (nu stiu exact ce) de a plans de durere. Ziceam sa-ti spun, asa, informativ.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"







Ooo...multumesc ptr incurajare!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Oana, si dr. Mihalceanu e super-ocupata, dar pentru pacientele mai speciale (adica gravi, sau mamici cu bb mic) se mai gasesc solutii - mai au prioritate la cabinet, le mai cheama la spital cand este de garda.

am o nedumerire: de ce ai pus o bila neagra la semnatura? nu raspunde daca nu-i treaba mea! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
de ce ai pus o bila neagra la semnatura? nu raspunde daca nu-i treaba mea! :)


Pentru ca sunt dependenta de dulciuri si nu reusesc sa dau kgle astea jos. La "Scutece" am inceput o cura impreuna cu fetele si eu...mi-e si rusine.

Adi, tu stii mai bine ce si cum, stii cum te simti si ai sa constati daca iti sunt necesare/de ajutor procedurile. Nu am vrut sa te supar/deranjez. (nu stiu cum sa interpretez asta: ) D-na dr. Popovici e un medic extraordinar. Mama e foarte multumita de ea. Medicul din Bolta - nici nu stiu cum il cheama - o punea si nu stiu ce analiza la sange sa faca MUSAI la cabinetul lui, iar pt o injectie pe care i-a facut-o acolo, la cabinet, desi avea trimitere a platit (fiola o cumparase mama), a platit actul medical/inteparea.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, stiti vreo profa de franceza care sa vrea sa faca pregatire cu un tip? anuntati-ma si pe mine daca stiti, va rog. multumesc


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si eu is la grigore si e f ocupata. m-a programat cam dupa o luna si ceva si cand am fost aveam programare la 8 dimineata, ca eu incep serv. la 8.30. si m-am dus la 8 fara 5 eram acolo si ea a venit la 9.30


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput