Mamici de iulie-august 2008 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

Tecky bine ai venit, sarcina usoara si bebelus sanatos si papacios!
Referitor la raceala si eu am racit de 2 ori pana acum si am luat oscillococcinum care mi-a mers foarte bine, daca te doare in gat poti sa iei si tantum verde, sunt bune la gust, eu nu am luat nimic si crede-ma ca mai mult de 3 zile nu m-a tinut!

Sanatate maxima, te pup!

Lori18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Caprioara, fetele uitati aici cam ce stiluri zic eu, primele doua daca as avea si chestia aia pe umeri ar fi perfecte, a treia imi place ca e mai inchisa oleaca:
www.maggiesottero.com/dress.aspx?pageSize=64&page=2&style=AD1006" target="_blank">rochie 1
www.maggiesottero.com/dress.aspx?pageSize=64&page=0&style=JD8110" target="_blank">rochie 2
www.maggiesottero.com/dress.aspx?pageSize=64&page=5&style=J135" target="_blank">rochie 3
Mai caut sa va mai arat ce idei am eu.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MADA ce frumoase sunt rochiile. Pacat ca nu am gasit si eu site-ul asta atunci cand am facut nunta. foarte frumoase.





mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

De ieri chiar ca simt niste impunsaturi, ziceti ce vreti Poate e prea devreme da acu chiar simt si nu-s nici basini si nici spasme musculare.
Cami Am avut o zi plina. Nu te mai stresa cu cafeaua. Si eu beau si dr mi-a zis ca daca nu depasesc una pe zi e ok. Atat medicu de fam cat si ginecologu mi-au dat unda verde. Crek m-as urca pe pereti de durere de cap daca n-as bea. Tu lasa soacra sa zica si fa-ti cafeluta linistita. Dupa ce te muti vin la tine sa bem impreuna
Mada superbe rochiile, primele 2 imi plac cel mai mult.

bujo 15+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

De ieri chiar ca simt niste impunsaturi, ziceti ce vreti Poate e prea devreme da acu chiar simt si nu-s nici basini si nici spasme musculare.
Cami Am avut o zi plina. Nu te mai stresa cu cafeaua. Si eu beau si dr mi-a zis ca daca nu depasesc una pe zi e ok. Atat medicu de fam cat si ginecologu mi-au dat unda verde. Crek m-as urca pe pereti de durere de cap daca n-as bea. Tu lasa soacra sa zica si fa-ti cafeluta linistita. Dupa ce te muti vin la tine sa bem impreuna
Mada superbe rochiile, primele 2 imi plac cel mai mult.

bujo 15+
album de nunta
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Am revenitDoamne multe geamuri are apartamentul asta!
Fac o camera pe zii ca sa nu obosesc prea tare
MADA SI CRISTINA 26.
MADA sunt super rochiile dar cred ca si ffff.scumpe!
ELLA18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

mada sunt foarte frumoase rochiile,mie mi-a placut foarte mult al 3-lea model

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Hello,fetele!
Tecky,bun venit si sarcina usoara.
Vorbeati despre bb ca il simtiti sau nu;si eu am momente cand am impresia ca nu l-am mai simtit de mult,dar incerc sa nu devin paranoia,desi asta e tendinta.Si pp ca e normal sa te intrebi sa iti faci griji in perioada asta.Oricum,m-am linistit ca nu sunt singura(sper ca nu a sunat nashpa).
Eu mai am si contractiile alea uricioase,care ma streseaza:mi se intareste toata burta si tine cateva secunde,pe urma trece.Nu am luat nimic pana acum,poate cand voi ajunge la medic peste vreo 2 sapt sa imi recomande ceva.
Apropo de cafea,si eu beau in fiecare dim cate o cana,cu lapte pt ca altfel nu pot "iesi".Asa am facut si data trecuta si nu cred ca e bai atat timp ca nu exagerezi.De ex,in Germ si in alte tari se beau 5-6 cani pe zi;ei,atunci sa iti faci pb.
Eu iar m-am enervat pe dr de fam,ca fii-mea a facut febra azi noapte si bineinteles ca mi-a dat spus sa cumpar sirop de patlagina si ATAT.E nebun!!!!Saraca,e a 2 a oara cand face febra intr-un an,si stiu ca e ceva serios,ca nu e f sensibila.Doamne,ce m-am saturat de astia de pe aici.Si din pacate am de lucru la serv si sta sotul cu ea acasa.Mi-e ciuda ca nu sunt langa ea.
Si ca sa am sapt implinita ieri am gasit un articol "interesant"

http://www.gandul.info/actualitatea/mamele-magistrati-indemnizatii-copii-mari-restul-romancelor.html?3927;316494
sper sa apara ca si link.Oricum,ca la noi ....Sa nu ma intelegeti gresit,chiar nu am nimic cu femeile magistrati,dar nu mi se pare corect.Eu nu am o suma astronomica pe cartea de munca,si totusi voi simti binisor "doar" indemnizatia.Sper sa nu ma faceti obsedata.Oricum azi sunt obosita si super plina de draci!!!!!

la toata lumea

Andreea 18+ si Theona(27.08.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dana, Bujo ma bucur ca ca va plac modelele, eu asa vreau ceva intre rochie de seara si rochie de mireasa clasica stilul ala de printesa ca ar fi prea pompoasa pt locatie. Acuma pe site-ul ala nu dau preturi dar au destule magazine in uk si ma pot interesa am zis maximul nostru pt rochia perfecta e 1000 de lire, mai mult nu dau.
Dar cam asa ceva caut ca idee de model. Ce am gasit site-uri cu preturi majoritatea rochiilor erau modelul stil printesa si eu vreau ceva mai simplutz.
Mai fac sapaturi...

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mada sunt super faine rochiile, simple si de efect. A treia intradevar se potriveste cerintelor tale.

Anna 14+
AMR 26
vinebarza
bebe

Mergi la inceput