'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

No,ne-am uitat la filmuletele cu copilasii....Sta sotul meu,se uita,tace,se uita,tace si la un momenta dat... dupa o lunga analiza filozofica zice: "io cred ca doamna cade seara lata la cum o foiesc micutii.Daca tai lemne langa ea..tot n-aude".Si eu ii explic ca mamele nu obosesc niciodata,ca mereu dorm iepureste si sotul meu "bine ca nu pot fi mama!".
Oricum, sunt SUPERBI!
o zi minunata alaturi de ei,iti dorim!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabriela, multumesc mult! Sotul tau are semi-deptate De cele mai mule ori adorm odata cu ei, pe la 21:30-22 si daca vine sotul sa ma trezeasca (il mai rog uneori ca vreau sa vad si eu vreun meci care incepe mai pe la 22 sau sa fac si eu o baie de jumate de ora, nu dush de 5 min., cu cei mici zgreptzanand usha baii), nu il aud, sau il fugaresc prin somn, ca a doua zi il mai si iau la rost de ce nu m-a trezit. Dar daca vreounul din cei mici maraie/scanceste, ma striga prin somn, in secunda 2 sunt lunga ei.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares manca dintr-un castronel seminte gata decojite. Le manca cu asa o pofta, ca am cerut si eu :"Rares, da-mi te rog si mie 2 seminte" Se uita la mine, se uita la castron "mmm, nu cred, mami!"

Are de cateva zile pe un picior un abces mic, ca un cosuletz initial, dar care s-a marit ca un fel de furuncul. E rosu in jur si il doare daca pun mana. Ieri incercam sa il dau cu o crema cu antibiotic si am descoperit ca i se sparsese capul cu puroi. Ii zic lui tati ca daca i sa rupt capul, de acum o sa se vindece. La care Rares se intoarce spre mine cu o figura speriata, isi duce o mana la gat si intreaba "Mami, la mine s-a rupt capul?"

Bianca, rastoarna o cutie plina de jucarii in mijlocul dormitorului ca sa se bage ea in cutie. Se corcoleste acolo si anuntza :"Sunt gaina, fac ou!". Indreapta crestetul spre mine "Fa mai-mai la gaina."



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rares manca dintr-un castronel seminte gata decojite. Le manca cu asa o pofta, ca am cerut si eu :"Rares, da-mi te rog si mie 2 seminte" Se uita la mine, se uita la castron "mmm, nu cred, mami!"

Are de cateva zile pe un picior un abces mic, ca un cosuletz initial, dar care s-a marit ca un fel de furuncul. E rosu in jur si il doare daca pun mana. Ieri incercam sa il dau cu o crema cu antibiotic si am descoperit ca i se sparsese capul cu puroi. Ii zic lui tati ca daca i sa rupt capul, de acum o sa se vindece. La care Rares se intoarce spre mine cu o figura speriata, isi duce o mana la gat si intreaba "Mami, la mine s-a rupt capul?"

Bianca, rastoarna o cutie plina de jucarii in mijlocul dormitorului ca sa se bage ea in cutie. Se corcoleste acolo si anuntza :"Sunt gaina, fac ou!". Indreapta crestetul spre mine "Fa mai-mai la gaina."


Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me


gata,suntem abonati fideli la topicul asta....Copiii tai sunt bestiali.Eu cred ca n-ai timp sa te plictisesti...
Un week-end placut alaturi de pitici.

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


Buna educatiune muzicala a generatiilor viitoare



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

bietii copii cu ce muzica -i educi.In ritmul asta cred ca aveti 1 pat pe sezon....
Am o "neintelegere" .Cu puteti avea atata ordine si curatenie in casa cu 2 copii?Ca io am vazut case cu 1 copil si "devastate".Acum facea mamica ordine,acum erau toate la loc...
o zi minunata alaturi de minunatii

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

bietii copii cu ce muzica -i educi.In ritmul asta cred ca aveti 1 pat pe sezon....
Am o "neintelegere" .Cu puteti avea atata ordine si curatenie in casa cu 2 copii?Ca io am vazut case cu 1 copil si "devastate".Acum facea mamica ordine,acum erau toate la loc...
o zi minunata alaturi de minunatii

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245



Avem grija sa facem filmuletele din unghiuri din care nu se vede balamucul . Si la noi dureaza 2 ore stransul din casa si 10 minute refacutul situatiei anterioare. Acum am ajutor de nadejde in Rares care a facut o pasiune pt aspiraor si nu ma lasa sa pun mana, numai el vrea sa aspire.
E fascinat de cum dispar mizeriile in interior. Bine, ca o aspira si pe sora'sa in par, pe haine ... dar in final nu am decat 1-2 minute de aspirat ce a mai lasat in urma.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Oricum ,la copiii pe care-i ai,se merita sa-ti darame si casa.Io ma chinui de ceva timp..dar uite,Doamne,Doamne ma mai lasa sa astept,si am ceva anisori..vreo 36..uuff.Cand voi avea bebe cred ca-l las sa-mi toarne si oala cu ciorba in coafura...ca prea -l dorim !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:





Mai mamy, mai! Mama'iga ei de treaba, da' ce sperii tu baiatul ca-i cade capul?

Shi mai vrei si seminte, hai?

Shi mai du-te repede de gainusha, ca tocmai a facut un ou!

Sa-ti traiasca micii !



Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu, catre Bianca:"Bianca, hai sa dai un pup lui nanu si nana, ca uite, pleaca!" B: "NU!Nu pup nimic!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput