'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Bianca face pipi la wc, Rares se tot fatzaie pe langa ea: "Veau sa ma uit la pasalica lu' Bianca". Eu: "Si ce sa vezi?" R: "Sa vad cucu!"
Bianca isi spala cu sarg zonele intime in baie. "Sa spal pasalica. E muldala de noloi!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ieri am venit de la servici cu chef de bucatareala si am 'scapat porumbelul': "facem clatite!". imediat a sunat telefonul si m-am intins la discutii cu soacra. Rares, striga pe langa mine: "Inchide telefonul!!Hai sa facem clatite!! pune acolo jos, inchide telefonul! Maaamiii!!nu mai vobi atata! Esti papagal!? "



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi dimineata (eram la bunici, la tzara), se trezeste Rares inainte de 7 si incepe "Mamiii, veai sa vad puiii!" EU (rupta de somn):" Rares, nu se poate, puii dorm" "Maamiii, veau sa-i tlezesc!!"

Mai pe la pranz, erau pe langa casa cand incepe vitelul sa raga. Rares: "Bianca, zi la vaca asta sa nu mai faca asa!" Bianca (catre vitel):" Vacutza, nu mai fa asa ca te cealta Bianca! Nu e flumos! E lusine! Spelii copiii!"

Bianca, cu un plici de gaze in mana, era prin curte 'la vanat'. A reusit sa goneasca toate insectele pe o raza de 1-2 m. "Gazaaa, unde esti? Hai la mine sa te bat cu paleta asta! Gazaaa, hai sa te baaat!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ma dragaleam cu Bianca, cand apare Rares si se baga intre noi "Veau si eu sa o iubesc pe Bianca!" O cuprinde cu manutele pe dupa gat, o strange in brate cu fatza un zambet tot. Apoi se da un pic in spate si spune "E foalte fumoasa Bianca! E o pintzesa fumoasa!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rares, mormaia singur prin casa "oglinda, cine-i cea mai frumoasa din tara?". Cum raspunsul nu venea, il intreb" Si? Cine-i cea mai frumoasa din tzara" R:"mmmmmm ... vanatorul!"



superb , la asta am lesinat de ras.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).

Jucati www.regatele.com (ma treceti sponsor) . E superb jocul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ne-am intors!
Bianca, intr-o noapte agitata, se foia si batea din picioare, se maraia. Bunica (care, pt ca le-a scos pampersul de noapte, dormea langa ei, sa ii auda cand se foiesc ca vor pipi) e data jos din pat. Intreaba pe nepoata'sa (care era de altfel cu ochii inchisi si semi-adormita):
"Bianca, si eu unde mai stau?"
B:"In bucatalie!"
bunica:"Dar nu e pat acolo"
B: "Stai pe scaun!"

Azi, urcam cu gondola eu, copii si bunicii. Pe la jumatea traseului, Rares nu stiu ce avea de vazut ca se tot foia in picioare. Coboara si Bianca de pe scaun si incep sa topaie. Noi, incercam sa-i facem sa se aseze aducand diverse argumente. La care bunicu zice :"Stai jos, ca ne operste un nene aici, sus si nu ne da nici mancare, nici apa, nici laptiuc!"
Rares:" Nici bere ..." si se aseaza cuminte pe scaunel






Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares a invatat azi la gradi "podul de piatra" si imi canta:
"Podul de piatra s-a daramat
A venit tata si l-a luat
Vom face altul in jos in sus in jos
Altul mai harnic si mai frumos!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citim o carticica noua, cu un catel Labush. Bianca: "Nu-l cheama Labush!!! Il cheama Lesc !" Eu: Cuuum? B:"LESC!"
(am aflat apoi ca pe cainele vecinului mamei mele il cheama Rex)

Bianca, se uita intr-o carte cu o pisica ce a dat jos niste farfurii si le-a spart: "Pisica e obaznica,a spalt ciobili!" (=cioburile)





Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

SUPERB !In viata mea n-am avut rabdare sa citesc cap-coada un topic de pe DC .Copilasii tai mi-au smuls hohote de ras !Mi-am chemat si sotul... daca ne vedea cineva spunea ca n-avem toate tiglele pe casa .
Sa-ti traiasca puisorii,sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput