'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ne plimbam pe langa Muzeul de Arheologie din Constanta, unde sunt expuse "piete mali asa de mici" (), cand observam un bloc de piatra, cu ceva inscriptionat in partea de jos si o fatza de om sculptata in parea de sus, intr-a adancitura. Rares: "Mami, ce-i acolo in gaula aia?"
Eu "aaaaa ... e ooo..."
R (soptit): "Un nene"
Eu:" Un nene!"
R: "Blavo, mami!"
Eu: "Multumesc!"
R: "Cu placeleee!"




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, mormaia singur prin casa "oglinda, cine-i cea mai frumoasa din tara?". Cum raspunsul nu venea, il intreb" Si? Cine-i cea mai frumoasa din tzara" R:"mmmmmm ... vanatorul!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Nana o ia pe Bianca un pic in brate. Rares, cu o figura incruntata: "Las-o in pace, e a mea! E mica!"
Dimineata, ne indreptam voiosi spre usa, sa plecam la cresa/servici. Bianca, catre Mushu(motanul)"Pa, pa, Mushu! Sa fii cuminte! Sa nu faci caca pe aici pe jos, ca te cealta tati!" (Mushu nu a face niciodata kk pe covor, doar la cutiutza lui)



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu prin bucatarie, copii in sufragerie. Aud o olitza asezata cam de sus in sufragerie si imediat pe Rares "Maamiii, uite fiica'ta asta cum face pipi! Hai sa vezi! "(ajungem in sufragerie) "Uite, vezi? Fata asta face pish!"
De cateva zile a invatat sa foloseasca bine si mai ales f.intens cuvantul "asta" (la masculin sau feminin, dupa caz). Dimineata, in masina, il ia la intrebari pe taica'su, referitor la masina din fata care se fatzaia can pe o banda, cand pe cealalta "Tati, ce face asta? Unde melge asta? Hai sa melgem dupa el, sa vedem!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

L-am prins un pic pe tati 'la colt' si l-am luat un pic la alintat si pupacit. In sec. 2, Rares intre noi :"Veau si eu un blatze!" Il ridicam si ne cuprinde cu bratele si ne ia si el la pupacit cu generozitate. "Imi place de mami si de tati!" Eu:"Si noua de ne place de tine!" R:"Si de Bianca! E flumoasa! Ale o lochitza asa flumoasa!"

Din ciclul "unde se duce masina asta!?", dimineata coboram o panta in spatele unui Audi nou si stralucitor . Opreste ala la o intersectie, Rares "Tati, ce face asta? Impinge-l!" (pleaca ala) "Tati, uite ca fuge! Sa-l plindem!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, ne agitam cu pregatirile sa plecam spre cresa si servici. Bianca "Nu veau la copiiii! Veau la telasa!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Copii studiata cu tati niste carticele noi de colorat. Il aud pe Rares intreband "Tati, ce-i asta?" T:"Un ceainic."R: "Ceai male, nu ceai mic!". Tati, insista "Nu ceai mic, ceaiNic!" Rares, din ce in ce mai strident "Ceai male! nu ceai mic!" T: "Ceainic!" R: "Ceai maaaleeee! Nu ceai mic!Ceai maaaleee!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Sunt divini, Laura cu ale lor gemene cugetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, aratand spre un tablou de pe perete "Ce-i asta?"
Bianca "Un tablou de casa"
Rares:" Aaaasha! Bine, multzumesc, Bianca!"

Bianca se uita la desene animate, prea captivata sa mai bage lingura in gura. I se tot aminteste, i se mai baga in gura. Rares:"Bianca, nu mananci? Nu mananci, tati inchide desenele si gata de discutzia!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


Rares, mormaia singur stand pe olitza :"Oglizoala, cine-i cea mai fumoasa din tzala? Aba ca zapada e flumoasa!"
Eu:"Si? Regina ce-a facut?"
R:"Nu vobesc cu tine!"
Eu (surprinsa, ca nu stiam sa-l fi suparat cu ceva)"Aaaa, da? Bine."
R: "Cu placele, mami!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput