'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Super raspuns ti-a dat!
Sa se iubeasca asa pt totdeauna!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares se juca la compartimetul de pus detergent al masinii de spalat. A impins odata mai tare fara sa fie atent si si-a pishcat un pic pielicica e la un degetel. Dupa cateva miorlaieli infundate (stia ca e el de vina), imi zice "Mami, masina asta cam foalte tale doale!"




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ma jucam cu Rares si incep sa fredonez "are mama o fetitza, cat un ghemotoc ..", la care el, cu unton revoltatat :"Ale mama un baietzel ghemotoc!"

Se apropie ora de culcare si inteb pe tati, 'codificat':" Ne indreptam spre dincolo?(aka dormitor)", la care Bianca, imediat :"Nu ne culcaaam! Nu veau sa dolm!!!"




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In drum spre casa, de la cresa, Bianca isi aminteste un conflict avut cu galinaceele din curtea bunicilor, de Pasti. Si incepe sa povesteasca plina de patos:
B: "A salit si gaina si cocosul si a lovit pe Bianca aici!"
Eu:"Si Bianca ce-a facut?"
B (cu un ton compatimitor): "Saaalaca!"


Rares, dupa o plimbare mai lunga cu cealalta bunica pe la gara, autogara, piciorul gondolei, imi povesteste minunatiile vazute
R: "Si ela un ten (='tren')!"
Eu:"Si ce facea trenul?"
R:"Dolmea acolo in gala"
Eu:"Si cine pleca cu trenul?"
R: "Niste doamne... cam ulate doamnele"

...
Eu:"Si autobuze erau? Ai vazut?"
R: "Da! Ela si autobuze. Ela unul sticat, cam ulat!"
B: "Ela sticat! Lepala tati!"





Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Seara, tati o imbraca in pijamale pe Bianca, cu un intreg show de gadilit, 'muscat', rasplatit cu chiote din belsug. La un moment dat, intrigat de tipetele Biancai, vine Rares din sufragerie:

"Tati, lasa in pace pe Bianca, ca e fumoasa!".
......
"Tati, lasa in pace pe Bianca, ca e cuminte! ... nu, nu e cuminte! E Cenushaleasa!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Pai, nu are baiatul dreptate ?!? E frumoooasa Bianca, nu?!? De ce n-o lasa tati-n pace ca, uite ce i-am pregatit .
Glumeam ... Si sa stii ca mai vrem astfel de "cugetari" ca sunt tare si nostime .


"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


Gaina si cocosul




Rares facea pipi in baie, asistat de mami. Din sufragerie striga tati "mamii, vezi ca-ti mai vine un client!" Bianca, printre usi "Mai vine o pintzesaaaa"

Mami cerseste pupi. Rares da unul in fuga, apoi face "bleaaa". Eu, intrigata: "Nu-ti place sa pupi pe mami?" Rares:"mmmm, ba da. E foarte bun!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cam rebela gaina, nu prea asculta de cocos!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi e ziua lor! Rares era singur in dormitor cand a venit tati si i-a spus "La multi ani". A stat "blocat" 2-3 secunde, apoi a zis "Si lui Bianca!"
I-am dus la cresa sa se sarbatoreasca impreuna cu colegii lor. Rares, smecheras, cu o camasa "ca a lui tata" si blugi, Bianca, o dulce, imbracata in bluzita si fustita alba cu cateva floricele roz. Rares o observa si zice "Bianca e Alba ca Zapada. Eu sunt piticul cel ulat. ... Ba nu, eu sunt un pintz! Hai plintzeso!" O sa ne laudam si cu poze maine.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput