'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim mult!

mami_alexia da, stam in Piatra (sotul e 'bastinas', copii s-au nascut aici, eu sunt 'adoptata' doar de vreo 7 ani). E un oras care merita din plin vizitat. Daca nu ai mai fost demult, fa-ti un drum. Nu o sa regreti.

Sarbatori fericite!







Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Povestea de care au prins mare drag e, mai nou, 'Ridichea uriasha'. Au o carticica ilustrata de colorat de 1.5 RON 'agatata' dintr-o librarie din intamplare, pe care au rupt-o de cat au rasfoit-o. Acum mi-o 'citesc' ei mie "...a fost odata un tzalan... baba, vina shi ma ajuta cu lidichea asta, sa o scot din pamant ...". De cand cu povestea, la orice 'obstacol', se cheama unul pe altul in ajutor. Intr-o dimineata strangeam patul si tragea Rares de perna mare a lui tati, care e cam greu de urnit pt el 'Biancaaaa, ajiuta-ma!'. Am luat combina frigorifica noua. Foarte interesanta e usa de la congelator, care are manerul exact la indemana lor 'Laleeeesh, azuta-maaa!" si trag cu sarg de usa impreuna.





Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ce se mai iubesc si se completeaza ei!
Paste fericit va doresc!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, Rares s-a trezit primul si mai stateam in pat, alintandu-ne. La un moment dat se scobeste la un ochisor, scoate un pic de secretii uscate si imi arata "Am luat mizelie galben. Pun aici, pe pelna sa doalma si ea"




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:







Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pastele l-am petrecut (fooaaarte frumos) la parintii mei, intr-un sat din nordul extrem () al Modovei. Au fost 2 zile jumate de soare si vreme frumoasa, asa ca am stat mult afara. Admiram cu Bianca un cuib de berze, cand a intrat in peisaj si o cioara. Eu ii povesteam de zor de barza si cioara , ea "si paun, si stutz (strutz)....".
I-am pus fetei un hanorac si m-am intos sa caut papuci, cand o aud "Maaami, maami, inchide mefoalul!" (fermoarul).

Dupa 3 saptamani de stat in casa din cauza de varicela, copii ajunsesera sa ciuguleasca foarte putina mancare, mai mult de gura mea, decat de pofta. Dupa 2 zile de alergat prin curtea bunicilor, Rares a fugit imediat dupa ce s-a ridicat o gaina din cuibar, a luat oul si a venit sa i-l fac 'pajit'. A bagat 'la buric' 2 ochiuri si un sfert de pulpa de pui ("calnitza de pe os")




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Laura, un la nazdravani!

M-am nascut in Piatra, am trait in Gura Humorului, in Bucovina, iar acum locuiesc de aproape 2 ani in Cluj.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

ALEXIA- 1 AN

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, se duce la sora mea sa il scarpine. Diana il trimite la bunica. Rares "Bunica e batana, nu poate!" (bunica are 55 de ani si e in super-forma).

Bianca se juca impreuna cu tati cu niste cuburi-puzzele care redau imagini cu printese, dansatoare si o tot auzeam 'pintzesele' in sus, 'pintzesele' in jos. La un moment dat ii reface tati o scena cu 3 balerine si o aud 'submalinele!!"




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:



Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu: "Rares, cu cine te joci tu la copii?" R: "Cu Bianca!". Eu:" Cu alti copii nu? Nu ai un prieten, o prietena? Cine e ?" R: "Bianca pietena mea. Bianca Andeea"




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput