'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, abia ne trezisem si povesteam cu Rares, inca in pat, ca eu trebuie sa plec la servici, dar ramane acasa cu sora mea
eu:"Si poate trece si bunica Gabi sa va vada, cand termina treaba la scoala (e profesoara soacra mea)"
R:"Daaa, si poate imi aduce ceva"
Eu:"Eu stiu!? Ti-a adus sambata revista si pijamalutze noi. Poate nu mai are bani sa iti ia si azi ceva"
R, pe un ton intelegator si compatimitor: "Da, cred ca nu mai are, ca i-a furat Basescu banii".




Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

niciodata nu am citit un capitol intreg dar copii tai sunt bestiali am ras copios imaginadu-mi cum spun cuvintele astea sunt superbi sa iti traiasca sa te bucuri de ei ca ai niste copii frumosi si destepti

The life is too short,to have time for sadness too!

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Doamne, Laura, sunt mortali!

Sa iti traiasca si sa te bucuri mereu de ei ca acum!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alina, Ionela, multimim

Aseara cand a venit ora de culcare, Rares si-a ales o chitara, Bianca o tamburina de jucarie si topaiau amandoi pe pat, "cantand" din toti rarunchii refrenul melodiei 'Bleed it out' a lui Linkin Park (sunt mari fani muzica rock) - versiune adaptata, normal . Au zis ca ii cheama 'trupa 7' si de acum sa nu le mai zic 'Rares si Bianca' , ci 'chitarul si tamburita' . Dimineata au luat-o de la capat ... Aseara ma temeam ca o sa vina vecinii sa ma intrebe de ce ii bat, la cum tzipau amandoi



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

** Rares, facea reclama la cascavalul meu pane, sa o convinga pe Bianca sa guste si ea:
"E atat de bun, parca iti da pupici in gura!"


** Mergeam in vizita la un Nicolae si pe drum duceam munca de lamurire ca nu e cadou pt ei pt ca pe ei nu ii cheama Nicolae (dupa ce de sf Mihai si de sf. Andrei au primit amandoi cadouri la greu). Rares mediteaza: "As vrea sa am tooaate numele de pe pamant, sa fie ziua mea in fiecare zi!"


** Intr-o seara ii lasesem in pat pregatiti de somn si m-am dus sa aduc apa. Cand ma intorc, o gasesc pe Bianca culcata pe spate, cu bluza ridicata sus, Rares cu capul pe pieptul ei. Ii intreb ce fac, la care Bianca imi raspunde senina: "Ne jucam de-a Adelina!" (Adelina e finutza noastra de 3 luni pe care o vazusera in plina actiune de papat la san cu o zi inainte)



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=1" target="_blank"> Rareshic - lau.jpg

Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu ii dau dreptate baiatului cu numele si vin la un cascaval pane.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares stranuta de cateva ori cu foc.
Eu:"Sanatate si noroc!"
R:" Fiin'ca vaca e mai buna decat calul"


Intrebat de ce a spus asa, ce legatura are, mi-a raspuns f. serios :" Asa m-am gandit eu, ca sa se rimeze".



A construit apoi o masinarie din diverse piese din lemn, care mi-a explicat ca functioneaza asa: la un capat se pune o pana de pinguin, la celalalt capat un hamster,primeste curent electric print-o telecomanda si hamsterul se transforma in pinguin.
Pe acelasi principiu putem transforma un porc in rata sau o oaie intr-un cal.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Aseara vine Rares hotarat si mi spune: "Mami, as vrea sa imi cumperi un costum de extraterestru!"
Eu:"hmm, dar cum arata un costum de extraterestru?"
R:"Stai ca iti desenez acum!"
Vine dupa 2 minute cu o foaie pe care desenase modelul lui de extraterestru. Ma uit... si zic:" Apoi e tare complicat ce ai facut tu aici, nu cred ca stiu cei care fac costume sa faca ceva atat de complicat". El, dupa ce insista ca totusi sa cautam sa vedem ce gasim, concluzioneaza: "Asa sunt eu talentat si fac desene cu costume complicate".



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pe nasii copiilor ii cheama Cristina si Ciprian. Ieri am fost invitati la ei, fiind zilele lor de nastere saptamana asta. Anuntam copiii ca mergem sa cautam cadouri, apoi in vizita.

Rares:" E si ziua lui nanu Cristinu? ... Dar nu primesc si eu cadou o jucarie?"
Bianca (dupa cateva minute bune de meditat): "Maaamiiii, dar azi e Sfantul Nanu?"



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput