'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Eu am citit TOATE paginile de cate doua ori. Nu glumesc. Laura,mai scrie, te rugam si sa stii ca e pacat daca nu scoti o carte. Nu trebuie neaparat cu isbn, poti tipari pur si simplu cate exemplare vrei pentru familie,prieteni etc.


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In vara asta am iesti pt prima data cu ei din tara, in vacantza. Asa am avut ocazia sa ii invat despre alte limbi care se vorbesc in alte tari. Ieri, veneam de la parintii mei (stau la 3 ore de mers cu masina) si cum se plictiseau, le spun sa mai aiba rabdare, ca ne oprim in Suceava la un magazin mare si le cumpar si lor cate o jucarie. Dupa cateva minute, Rares ma intreaba:"Mami, oamenii din Suceava vorbesc suceveste?"

***************************

Bianca, meditand asupra viitorului ei: "Eu o sa ma casatoresc cu Rares, ca e fratele meu!". Se baga si Rares in discutie: "Si eu o sa ma casatoresc cu mami!"

*******************************
La gradinita, pe un caiet special de cunoastere a mediului, prima pagina era despre familie (au si discutat cateva zile la rand despre familie). In pagina era un desen cu un tatic, de mana cu un baietel, o mamica ce imbratisa o fetita, un bunic si o bunica. Tema era sa incercuiasca persoana care ii aduce la gradi si sa coloreze persoana pe care o iubesc cel mai mult. Ma uit pe caietele lor si observ ca amandoi il incercuisera pe tata, Bianca colorase mama, iar Rares colorase bunica si un pic pe tata. Mirata, il intreb:
"Dar pe mine nu ma iubesti?"
R:"Ba da, te iubesc si pe tine!"
Eu:"Si de ce nu m-ai colorat in desen?"
R:"Asa, ca pe tine te colorez maine!"



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Si eu am o sora gemanutza si semanam f bine, suntem univiteline. Ai tai cum sunt? Am vazut pozele, sunt superbi, dar nu par sa semene chiar perfect



nu vei vedea niciodata gemeni baiat si fata care sa semene perfect, intrucat n-au cum sa fie monovitelini. dar Rares si Bianca seamana (aproape) perfect la perlutze le citesc cu mare drag si le astept cu nerabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Au o eterna curiozitate in ultimele saptamani legat de corpul uman. Le-am luat o enciclopedie si am studiat-o intens. Eram in seara asta, in pat, aproape adormiti, Rares ma intreaba:"Mami, tu ai creier?"
Eu:"Eu asa zic, ca am ...sper ..."
R:"Eu cred ca nu ai"



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Au o eterna curiozitate in ultimele saptamani legat de corpul uman. Le-am luat o enciclopedie si am studiat-o intens. Eram in seara asta, in pat, aproape adormiti, Rares ma intreaba:"Mami, tu ai creier?"
Eu:"Eu asa zic, ca am ...sper ..."
R:"Eu cred ca nu ai"



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




cred ca te topesti de dragul lor!
eu acum am dat de subiectele de aici.... f.tare; o sa incep si eu unul despre Adeluta care a inceput si ea sa ne vorbeasca! nu doar sa vorbeasca!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ieri au fost cu grupa de la gradinita la muzeul de istorie. Cand s-au intors acasa, s-au repezit amandoi sa imi povesteasca ce au vazut. Spicuiesc:
" Stramosii au plastinat asa niste farfurii dintr-o plastilina speciala, le puneau asa pe aia care se invartea si vashti! faceau oalele. "
B:" Mie cel mai mult mi-au placut veveritzele (?!)"
R:"Mie mi-a placut cel mai mult sabia."
Eu:"Care sabie? Era o sabie acolo?"
R:"Da!Sabia stramosilor!"
Eu:"Si ce faceau cu ea? se scarpinau pe spate cand nu ajungeau cu mana?"
R:"Nuuuu, se bateau asa cu turcii (si a facut cateva miscari demonstrative). Ca turcii veneu sa fure oalele alea".





Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Aseara, bianca se juca cu tati cu o paturica. La un moment dat, vroia sa ii tina tati patura drept in mana, cum el facea orice numai asta nu, ii striga: "Tati, stai drept si sfant!"



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ne pregateam sa ne asezam la masa. Rares mornaia ca el nu vrea ce era 'in meniu'. Bianca il anuntza:" Mie bunica o sa-mi dea desert ca mananc tot. Tie o sa-ti dea o bataitza la funduletz ca nu manaci..." R:" He, he, ce glumeatza esti!"
( pentru cine ar avea vreun dubiu, bunica nu i-ar lovi niciodata, nici macar in gluma)
**********************************************
Bunicu, exasperat de actiunile nepotilor, se vaita "Vai de capul meu!" R:" Vai de capul tau si al meu..."
*********************************************
Rares, la deschidera cadoului de la Mos Craciun:" Mosul nu mi-a adus ce am zis eu ...mi-a adus mai super!"
**********************************************
Stateau de vorba jucandu-se amandoi cu niste papusi print si printesa. Nu stiu cum, ajung sa discute anatomie .
R: "Eu am marul lui Adam"
B:"Da, dar eu nu am marul lui Adam, fetele cu nu au. Nici mamicile"
R:"Da, tu nu ai. Eu am marul lui Adam si tu ai oul lui Adam. Suntem diferiti!"



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

Laura, sunt superbi strumphii tai.citesc de mult poznele lor, cred ca de cand ai inceput sa le scrii.am o cunostiinta cu doi gemenuti, cu cateva luni mai mari ca ai tai, tot fata si baiat, si ii tot compar cu ai tai.culmea, parca seamana si fizic cu ai tai.sper ca nu te superi ca am indraznit sa-ti spun.
e mortala faza cu marul si oul
sper sa nu mai faci pauze asa mari de scris aici, caci vor creste si nu vei mai avea "material didactic" atat de dragalas.
SARBATORI FERICITE in continuare





Cristina, mamica lui Denis Mare
ne mai ajutati si pe noi un pic? http://www.laferma.eu/denis_420.html multumim

aruncati va rog un ochi aici http://zilepentruluciana.wordpress.com/ URGENT


PANA LA 31 DECEMBRIE PUTETI DONA 2 EURO PRINTR-UN SMS LA 879 PT ALINA DONESCU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

B: "Cine a vrajit-o pe Cenusareasa?"
R (filosofal): "Bianca, asta chiar e o intrebare buna!"



Cristina, multumim pentru aprecieri si urari La multi ani si tie!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput