'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
ps- filmulete mai noi cu ei,pe cand?!




Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.




Talentosii desenand
Din pacate, s-a pierdut mult din calitate cand am pus filmul pe net, asa ca nu se prea vad 'operele' Biancai


Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Laura, copiii tai nu dau lectii de desen?Ca io -s prima la curs. Nu-s in stare sa fac un copac
Si imi vine a mia oara intrebarea:CUM reusesti sa ai atata ordine in casa cu doi copii mici ?cand la mine cu un sot MARE toate-s aruncate ...sosetele neaparat trebuie sa stea langa pat, tricourile stau numai pe patul din sufragerie... de chiloti nu zic ca macar pe aia ii pune in cosul de rufe.
Cred ca tre' sa -l trimit la cursuri de reeducare la tine! Dau semnatura ca ai voie sa-l plesnesti cu pliciul


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, din parcare pana in bloc vrea, neaparat, la mami in brate. Cocosata de cele peste 18 kg cu tot cu haine si bocanci, il iau la rost:"Mai, dar tu nu poti sa mergi singur?" R:"Mmmm, nu, ca sunt batran."



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pentru ca are o piele atopica, in fiecare seara inainte de a se imbraca in pijamale il dau pe Rares cu o crema pe picioare si pe maini. Aseara cand il masam de zor pe picioare, se rastoarna pe spate, cu picioarele cracite si imi zice "Da cu crema si pe la casutza fundului, ca sunt roshit!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Pentru ca are o piele atopica, in fiecare seara inainte de a se imbraca in pijamale il dau pe Rares cu o crema pe picioare si pe maini. Aseara cand il masam de zor pe picioare, se rastoarna pe spate, cu picioarele cracite si imi zice "Da cu crema si pe la casutza fundului, ca sunt roshit!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me



Doamne,oare de unde le scoate?!

Nu prea am mai intrat pe forum,am fost iar la spital...si uite ca am aflat ca mi s-a pus diagnostic gresit.Adica am progesteron cat fabrica ce-l produce,dar mie mi s-a administrat in fiecare zi,ca nu am chist dar eram programata ptr operatie,si ca sa fie totul perfect m-am intors si cu o infectie urinara !.La operatie tot ajung,dar ptr endometrioza ...ma intreb daca m-ar fi deschis la Vaslui....si eu n-am chist...ce-mi faceau?!Ce operau?Ca n-au fost in stare sa pune un diagnostic corect !

O zi minunata alaturi de copilasi si multa sanatate !


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabriela sanatate multa! Imi pare rau sa aud asa vesti. Ziceai la alt subiect ca o stii pe doc. Dumitrascu, ea nu te poate ajuta in problemele tale? Sper sa scapi de toate astea si sa vii sa anunti ca astepti un bebe .
Am mai pus niste filmulete noi. Le gasesti la semnatura.






Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Tati, la rugamintea lui Mos Nicolae () a cumparat de saptamana trecuta jucarii pt copii. Cum ceea ce a cumparat el corespunde partial spre deloc cu ceea ce au anuntat cei mici zilele astea ca ar dori, incercam mai subtil (sau nu) sa le sugeram sa isi doreasca ceea ce o sa primeasca. Rares a vrut intr-un timp de la Mos Craciun un dinozaur cu gura mare care se deschide. In permanenta a vrut o trompeta si din cand in cand cate un robot sau jucarie ce o vede prin reclamele de pe mini-max. Tati a luat dinozaur, azi cand a fost intrebat Rares ce o sa-i aduca Mos Nicolae, baiatul a raspuns 'o trompeta portocalie'. L-am aburit ca asta a cerut de la Mos Craciun si sigur Mosul a pus-o deoparte pt el, ar trebui sa ceara altceva de la Mos Nicolae. Ce ar zice de un dinozaur? Cu innoirea promisiunii ca Mos Craciun are grija de trompeta, a fost de acord ca isi doreste dinozaur
Ei, acum convinge-o pe Bianca ca nu vrea 'printzese multe si un castel cu printz", ci un ponei roz. tati:"Bianca, dar nu ai cerut asta de la Mos Craciun? Mos Nicolae trebuie sa aduca altceva! Ce zici de un calutz?" B:" Nu! Vreau printese multe si un printz si un castel!" Eu: "Pui, dar asa ai vrut si mica sirena, ti-a luat bunica de ziua ta si nu te-ai jucat deloc cu ea " (apropo de asta, azi eu ma chinuiam sa ii asez parul micii sirene, in timp ce Bianca striga la Rares ca a gasit o masina de faut gauri si niste surubelnitze intr-o oferta de la Boumax)
B:"Mica sirena nu e printesa, vreau printese multe!"
Tati (vizualizand deja poneiul lui aruncat intr-un coltz de camera):"Bianca, dar nu vrei sa-ti aduca Mosul un calutz, un ponei?"
B:"Nu! Printzese si calstel si printz!"
Eu (sperand sa dau o mana de ajutor): "Pai nu trebuie calutz sa vina printesele la castel?"
B:"Nu, o trasura!"
Tati:"Cum, nu vin printesele asa frumos, calare pe cal sa le vada printzul?"
B:"Nu! Vin cu trasura!"

In cocluzie, Mos Nicolae ar cam trebui sa faca rost de o trasura la care sa inhame poneiul roz, sa vina printzelese multe la castelul unde le asteapta un printz (inca nimic din astea nu sunt cumparate, ma duc sa imi amanetez aurul mostenire de la mama mare, sa fac niste ore suplimentare la servici, sa anuntz administratorul ca nu mai platesc intretinerea pana in primavara ... si poate, poate reusesc )



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dimineata, cat o schimbam de hainutze, Bianca imi arata o decoratiune de pe un perete al vestiarului de la gradinita
B:"Mami, uite ghetutza lui Mos Nicolae!"
Eu:"Da, foarte frumoasa! Stii ce pune Mosul in ea?"
B:"Piciorul!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Dimineata, cat o schimbam de hainutze, Bianca imi arata o decoratiune de pe un perete al vestiarului de la gradinita
B:"Mami, uite ghetutza lui Mos Nicolae!"
Eu:"Da, foarte frumoasa! Stii ce pune Mosul in ea?"
B:"Piciorul!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me



Doamne,cum ii duce mintea?! Ca mai faceam 3 facultati,da' asta nu-mi iesea pe gura !
Irinei (dr)i-a murit tatal.(Dumnezeu sa-l odihneasca !)si n-am mai vorbit cu ea.Dar ieri am primit vestea cea mare:pot ramane insarcinata ! Am plans cum n-am facut-o de mult,sotul meu se uita la mine ca la Sfintele Icoane! Sper sa nu fie doar o amagire!Sper !

Vreau un copil sanatos si macar jumatate din ai tai! Nu te superi,nu?!


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabriela, super! Spor la treaba! va tin pumnii sa iasa un bebe sanatos tun, frumos si foc de destept.




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput