'Cugetari' gemene

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares a tusit intr-o noapte mai tare, mai ales spre dimineata. Cand s-a trezit il intreb daca il doare in gat. Spune ca nu. Eu:”Atunci de ce au tusit, mai pui?” R:”ca pentu ca am biat niste apa”.

Administratorul blocului e vecin de ap. cu noi. Are o camaruta la parter unde sta in fiecare dupa-amaiza si unde insista copii mei sa intre zilnic, sa-l salute. Ieri, cat mai statea Sebi de vorba cu administratorul, observa copii un geam lovit si incep sa se lamenteze "a aruncat cu piatra un copil!" Apoi se duc la administrator si se baga Rares in discutie "domnul Orban, uite e spart geamul!" El:"unde?" R:"Uite aici! A aruncat un copil cu piatra!" El" Care copil?" R:" Un copil mare asa si lung". el:" L-ai vazut tu?" R:"Da! Trebuie sa te duci sa-l certi! Sa-l spui la mama lui!". Moment in care intervine Bianca, cu concluziile "Sa-l repari! cu ciocanul."

Cand i-am luat de la camin, s-au jucat un timp in curtea gradinitei, cu mai multi copii. Era si o fetita mai mare, sora unuia din colegii lor. Cand am plecat, ii povesteau lui tati in masina ce au facut. Si ma trezesc eu sa intreb "Dar pe fetita aia mai mare cum o chema?" Bianca, cu naduf "Urata!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Bianca bea dintr-o canita apa minerala "aaaa, mamiii, ma doare fasul!" (ei la apa minerala ii spun apa cu fas ). Eu: "Unde, Bianca?" B:"Uite aici e fasul, pe limba mea!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In we am fost la parintii mei, la tara. Umbland prin curte, a gasit Rares undita (un batz de fapt cu pretentie de unditza)
cu care mergea cu bunica'su la pescuit asta vara. Incepe sa se maraie si sa traga de mine sa mergem la pescuit.
Ii zic: "Spune-i lui bunicu ca-l rogi frumos sa mearga un pic cu tine la pescuit" R:"Spune-i tu!"

Aseara se jucau de-a cateii , se fugareau latrand prin casa, cereau os si se gudurau pe langa mine.
Deodata se repede Bianca la taica'su :"Tu esti un catel mare! Altra tare! Altra!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Aseara, cu Bianca in brate, incercam sa iau dintr-un dulap mai de sus o punga de seminte decojite. Am reusit sa dau jos o cutie desfacuta cu sticksuri care s-au imprastiat prin toata bucataria. Am pus seminte intr-un castronel Biancai si m-am apucat de maturat sticksurile. Apare Rares, ne admira cateva secunde, apoi ia in fuga o mana de seminte din castronul Biancai, le arunca pe jos in mijlocul bucatariei si o taie spre sufragerie. Bianca incepe instantaneu sa tipe si sa planga ca i-a luat seminte, taica'su striga dupa Rares sa se introaca. Vine pustiul si e luat la intrebari "De ce ai facut asta, Rares? De ce ai aruncat semintele Biancai?" Rares, cu o privire senina si un ton inocent:"Ca sa faca mama curat!" (in caz ca bucataria plina de sticksuri nu-mi era deajuns)



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:





Pai tre' sa mai munceasca si mama, nu?

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Bianca, se imbraca singura cu un sarafan si ma anuntza:" Am rochita de printzesa. Plec la Sconstantza". (dupa ceva deliberari mi-am dat seama ca pleaca la Constantza )

Rares si declaratiile catre mami:
Il imbracam cu geaca sa iesim afara "Mami, esti cea mai buna!"
Din senin, vine la mine, ma ia in brate "Mami, esti foarte frumoasa!"
Seara, in pat, termina de baut lapticul, se lipeste de mine si imi spune cu o voce dulce "Mami, ma simt foooarte bine!"
Ieri dupa-amiaza ne pregateam sa mergem la o petrecere de aniversare a 4 ani a Iustinei. II aduc o camasa si-l intreb daca vrea sa se imbrace cu aia. R:"Cine mi-a cumparat-o?Nana?" (au o nana super-dragutza care le cumpara aproape jumate din garderoba nou din fiecare sezon)
Eu:"Nu, mami ti-a cumparat-o." R (ma cuprinde in brate)"Multumesc mami ca mi-ai cumparat camasa asa de frumoasa!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares, imbracat in pijama, statea langa mine si citeam povestea de seara. Il vad tot duce mana in spate, se tot fatzaie,la un moment dat se ridica, trage de pantaloni in jos "Mami ma strange biletul asta! ". Cand ma uit, avea o eticheta micutza dar care il deranja exact intr-o zona mai sensibila



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares:"Mie imi place Iustina! O iubesc!" Eu: "Ce faci? O iubesti?" R:"DA! O iubesc, ca e fata buna!"



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:



Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput