Gravidute si mamici de CLUJ - 49

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:



Julia, imi pare tare rau, off, cat te inteleg, la 10 saptamani se oprise si sarcina mea dinainte de Sara. Nici in ziua de azi nu am o explicatie.N-am sa uit niciodata durerea aceea.

Soanso, asa si asa cu diversificarea, in fiecare zi la prima gurita se stramba, parka a uitat ca ieri i-a placut, dar pe urma redescopera si ii place. Nu s-a dat in vant dupa mixul de morcov si mar. Deocamdata am ajuns cam la 30 ml.

Cu hainitele si eu o patesc des, unele nu I le dau ca mi se par prea mari si pe cand vreau sa i le dau constat ca ii sint…mici.


Lore, am un verisor care bietul cand a fost mic, tot in rochite il imbraca matusa, tare si-a dorit fetita…hihihi…

Iko, si pe mine ma doare spatele, dar nici o sansa sa ajung acolo, as chema acasa pe cineva/ Stiti pe cineva?

Ioana, am fost acolo langa Central, iar am cumparat o gramada.Rochite nu mai erau, dar am luat blugi, pantalonasi, gecuta si tricouri.Din pacate, era cam pe terminate marfa.

Diana, santate multa micutei.

Vecinele mele de pe Campului ce fac? Ralu, Ramo?

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Gabriela, nu mai erau rochite?! ca eu ieri am fost si mai erau. Pe alte rafturi decit cele pe care erau blugii, pe mijlocul incaperii.

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Gabi sa vina acasa nu stiu

IKO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ioana, mai erau ceva rochite pe mijloc, dar mari. Mersi oricum de pont, am luat multe lucruri si frumoase.

Fetelor, eu nu mai pot, vreau la shopping...m-am tacanit rau de tot. Sotul rade de mine, a zis ca facem o escala in Viena la cumparaturi. sa vedem cum facem cu Sara...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata;)

Am venit sa va salut ca vreau sa invat ceva de dimineta, pana se trezeste papusa:)

Julia, scumpa mea,, imi pare tar rau pt ce s-a intamplat...dar ii spuneam si Gabitzei aseara cred ca DD stie exact cand momentul ca ingersul sa apara in viata noastra si urmatorul bb va fi mai hotarat ca voi sa fiti parintii lui...asa ca inima sus!!!
Nico mai astept poze cu printiosoptul tau si evident sa il vad de 8 martie:)

Alex, ce ai primit mami? poate ne pui o poza?

Diana, eu am rhinomer(un spray pt nascuc) si apoi o pompita manuala Tigex si functioneaza;)


Ralu, ai mai imbunatatit tinuta lui mihaita?

Sis

Fetelor , o zi insorita, la propriu...tuturor

Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

multumesc,fetelor, pt incurajari.

julia si alex-raoul

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DRAGELE MELE MULTUMESC MULT MULT PT URARILE FACUTE


SE PARE CA PT TOATA LUMEA E OK INTALNIREA DE MAINE DECI NE INTALNIM MAINE LA ORA 13 LA POLLUS IN FATZA LA MINI BLUE
daca nu sunteti ok cu ora si locul va rog tare mult sa schimbati ,eu sunt dispusa sa vin oriunde

GEANINA draga eu folos uleiul de masline ca o masca pt par ma dau o data pe sapt ,pt fatza nu am incercat pt ca am tenul mixt si nu cred ca merge ,dar buna ideea cu gatul ...o sa ma dau si eu pe gat o data pe sapt
RAMONA draga ce dobitoc si nenorocit

JULIA draga mea imi pare tare rau nu mai fii trista ,poate a fost mai bine ca s a descoperit infectia la timp ,totul o sa fie bine o sa vezi ca Doamne Doamne nu te lasa si iti va darui un bebe


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
Hai tu LORE ca am reusit ....aseara eram prea obo

CO puiut de la sotzior am primit ce mi am dorit un lantz si cercelashi de aur superrrrrrrrbiiiiii si de la mogaldeatza mea un ras asa de frumossssss ,chiar daca a fost de scurta durataa fost cel mai pretios cadou
o sa ti arat cadoul cand ne intalnim

Cine vine la CORA ?trebuie sa fac ceva cumparaturi si vreau sa merg azi

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

IKO draga eu pot veni si la IULIUS Mall

hai fetelor spuneti unde e ok pt voi ?

INTALNIREA DE JOI :
NICO
ALEX
LORE
IKO
DELIA


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna dimineata..
DIANA--eu am vazut pe net ceva pompite electrice..astfel nu e nevoie de aspirator..eu una nu am dar folosim cea atasata la aspirator si ptr noi e ok. am mai folosit si pastile de karvol intr-un vas cu apa pe calorifer dar sincer nu am observat mare schimbare. apoi in ultima instanta picaturi de vibrocil( la rec. doct.) dar numai o data..a desfundat foarte bine. nu trebuie abuzat insa...

cum se numeste magazinul cu reduceri ptr bebe de langa central?????

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput