Cine e la tratament _naturist? si nu numai...

Cine e la tratament _naturist? si nu numai... | Autor: crisaa07

Link direct la acest mesaj

buna ziua,
Da sunt la tratament cu : carpicon, branca ursului, donna vital si o gramada de ceaiuri.
Nu mi-a venit menstruatia din octombrie. - si nu-s insarcinata.(as vrea eu...)
As vrea sa sa stiu daca mai e cineva care s-a confruntat cu asa ceva si ce-a facut?
Ideea e ca am spoc - ovare polichistice sindrom - testosteron crescut. Am fost la dr. Tutunaru si apoi la dr. Vladutu (ca asa a zis dr.T. - mai intai homeopat si apoi aleopat).am facut vreo 4 luni homeo si nimk. Asa ca acu' am trecut pe naturist si mai incolo dupa ce vin musafirii trec si pe la Dr.T sa-mi zica si de aleopat.
Pana una alta, sa aveti o zi buna, si daca sunteti la tratament de asta naturist (pentru a avea un bebe), ziceti-mi si mie cum si in ce fel va simtiti, mi-ar face mare placere.
Va pup.

crisaAV

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:


Exista un topic numit Naturiste si Homeopate intra acolo,sint fete care te pot ajuta cu raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

hei,
ideea e sa fie cineva care se confrunta cu probleme acum in 2008, caci am observat ca toata lumea de acolo de la naturiste si homeopate e din 2003 si pana in ~2006, 2007. Si nu ar fi asta nici o problema, pentru ca rezolvarea problemelor lor este si rezolvarea problemelor noastre, dar totusi se confrunta cineva cu amenoree secundara? Face cineva tratamente naturiste de genul :carpicon, branca ursului, vit.E, carpicon, mladite de zmeur, napraznic...etc? De cand? si pana cand continuati?
Eu fac de pe 15 ianuarie. Si simt cate ceva...nu mult, dar simt ca se misca ceva? pana cand voi urma acest tratament! Sper ca pana ajung la un final fericit? DUMNEZEU sa ma ajute sa am rabdare...
si inca ceva ....mi-ar face mare placere sa stiu ca cineva din anul 2008 se confrunta cu astfel de probleme

multumesc pentru intelegere.

crisaAV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danalya9 spune:

buna fetele si eu ma gandeam sa scriu sa intreb acelasi lucru ,daca mai e cineva la tratament pt ca si mie m-i se intampla la fel am greturi ,ameteli mi-am facut testul de doua ori chiar si a iesit negativ acum chiar am impresia ca am ceva in burtica sau e in mintea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danalya9 spune:

am uitat sa mentionez ca tratamentul l-am inceput in 24 decembrie iar pe langa acel tratament am mai baut suc de grefuit ca se zice ,ca e ideal pt a ramane insarcinata .eu sper ca am ramas ,dar cum sunt cam disperata,nu stiu ce sa mai cred ,oricum eu in fiecare luna am impresia ca am ramas asa ca iluzii nu prea mai imi fac .sper sa-mi dai vestea ca ai ramas insarcinata., fa-ti testul ! nu mai astepta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

crisa, este un subiect PCOS al fetelor care au sindromul ovarelor polichistice, poate afli mai multe din povestile lor, este deja la capitolul 4.
si eu am aceleasi probleme, din pacate la mine nu prea a avut efect tratamentul naturist. de fapt, poate e nevoie de mai multa rabdare, dupa vreo 4 luni, se vedea o imbunatatire a aspectului ovarelor, aveau si portiuni "curate" de tesut, nu doar acoperite de microchisturi ca pana atunci.
trompele le-ai investigat? sotul? ma gandesc daca vrei sa urmezi tratament naturist macar sa fii sigura ca asta e singura problema, pentru ca de obicei dureaza mai mult pana isi face efectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

multumesc pentru sfaturi,
dar, credeti-ma, zilnic urmaresc forumul de la naturiste si homeopate si pe cel de la PCOS. Ma regasesc si primesc si raspunsuri la cautarile mele. As vrea sa stiu ca mai sunt si acum fete care se confrunta cu lucrurile astea.
Draga Dalya, pot sa iti spun ca simt acelasi lucru - da, in fiecare luna - greturi, mirosuri, simptome d'astea de sarcina, dar mereu - in fiecare luna o iau de la capat.
Unde cred ca am gresit eu? -sau nici macar nu pot sa-i zic greseala-, am urmat tratamentul homeopat de la dr. Vladutu (recomandarea dr. T), si parca de atunci, adica de vreo 4 luni, tot am simptome de greata, balonare, si dureri de cap cum n-am avut niciodata (culmea credeam ca in sfarsit am ramas javascript:insertsmilie('')
graviduta . Binenteles, am incetat cu tratamentul asta, si o perioada-macar 1, 2 luni fac doar tratamentul asta cu carpicon, branca ursului, dona vital, maca, si vit E, si incerc pe cat posibil sa mananc cat mai mult marar si patrunjel verde.
si ma rog...la Dumnezeu!
Tu ce fel de tratament faci, sau care e algoritmul tau?
sper sa fie bine, adica sa auzim de bine....
de-abia astept vesti.....ca sa dau si sa primesc raspunsuri
paaaaa

crisaAV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am sa mut mesajele la subiectul despre Naturiste si Homeopate, acolo te vor ajuta fetele:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107577
multumesc pentru intelegere.

Roxana

Mergi la inceput